STARY DOM: płytki, jakie wybraliśmy do naszych wnętrz

by Kasia Bobocińska

Powolutku, krok po kroczku wykańczamy kolejne wnętrza w Starym Domu. Chciałabym napisać, że mamy wszystko zrobione i pokazać Wam Home Tour po całkowicie zaaranżowanym domu, ale niestety jeszcze nie mogę. Jeszcze kilka remontów przed nami w tym jeden najpotrzebniejszy – hol ze schodami. O naszych planach na rok 2020 przeczytacie we wpisie: NASZE PLANY NA 2020 ROK

Ja tymczasem przez ostanie kilka tygodni wybieram materiały wykończeniowe do naszego nowego projektu “Mały domek”. Pamiętacie jak zaraz po tym jak kupiliśmy Stary Dom ogłosiłam wam wiadomość, że kupiliśmy nie jeden a dwa stare domy? Tak to prawda. I właśnie do tego domku dobieram kolorystykę, materiały wykończeniowy w tym podłogi i płytki. Siedząc godzinami nad projektem pomyślałam, że nigdy nie opowiadałam wam tak dokładnie jakie materiały wykończeniowy zastosowaliśmy w projektach w Starym Domu.  Owszem, pokazywałam gotowe wnętrza, ale nie skupiłam się tak na materiałach. Dlatego dziś pokażę Wam Stary dom pod kątem płytek, jakich użyliśmy w kuchni, 3 łazienkach oraz przedsionku. W 2020 planujemy kolejne inwestycje i już przeglądamy nowości produktowe na rynku. Wybór jest ogromny a jak przekonacie się już za chwilę, mi fantazji nie brakuje.  

Łazienka ze skosem

Zacznijmy od łazienki ze skosem  i płytek, które zrobiły na Was największe wrażenie. –  STARY DOM: ŁAZIENKA ZE SKOSEM – FINAŁ

W łazience postawiłam na neutralne barwy: białą glazurę na ścianie – All in white od Tubądzin oraz płytki imitujące drewno na podłodze – Royal Palace wood.

bialo_czarna_łazienka
All in white
Royal Palace wood

 Nie zmogło jednak zabraknąć też mocniejszego akcentu, jakim są na pewno płytki Barcelona 4B Tubądzin. Zakochałam się w nich od pierwszego wrażenia! Są absolutnie przepiękne! Mocne, wyraziste i przez to mogą się wydawać trudne do użycia. Ja od samego początku wiedziałam, że będą one zdobić przestrzeń nad lustrem. Na podłogę dobrałam fugę Ceresit Bahama w kolorze ciepłego piasku a na ściany do płytek jasno-szarą fugę Mapei w kolorze: księżycowy biały. Dzięki temu podłoga jest pięknie podkreślona delikatną fugą a ściany wpadają w szary odcień. Do turkusowych płytek Barcelona dobrałam złotą fugę epoksydową w kolorze złotego opalu.

Barcelona 4B

Pomimo zastosowania kontrastowych płytek kolorystyka w łazience jest bardzo spójna.

Małe WC

STARY DOM: WC – FINAŁ

To co zdecydowanie gra główną rolę w tej łazience to glazura. Kolor jest jednostajny i bardzo stonowany, bo sięgnęłam zaledwie po trzy kolory: biel, czerń oraz szarość oraz błyszczące srebrne dodatki. Przyznajcie, że jak na mnie i moje szalone kolorystyczne pomysły, jest to stosunkowo niewiele. Dlatego to aż 5 rodzajów płytek, o rożnej fakturze, grubości tworzy wnętrze tej malutkiej łazienki. Dlaczego zdecydowałam się, aż na taką różnorodność w doborze glazury? W końcu to przeczy zasadom jakie opisałam we wpisie:

MAŁA ŁAZIENKA – JAK ZAPROJEKTOWAĆ I NIE POPEŁNIĆ TYPOWYCH BŁĘDÓW?

Tam rzeczywiście polecałam użycie błyszczących białych płytek, jakimi zdecydowanie są Essent White oraz odradzałam użycie wzorów i polecałam zabawę fakturą!

Moja zasada brzmi: Jeśli nie możesz zagrać kolorem i wzorem zabaw się fakturą i teksturą!

Mozaika ścienna Abisso white zdecydowanie zrobiła robotę wokół lustra!

Na razie 100% osób odwiedzających tę łazienkę mówi o jakie piękne płytki wskazując na Abisso white STR od Tubądzin! I za każdym razem mój mąż z dumą zaznacza:

To ja ją wybrałem i chciałem całą łazienkę w niej zrobić a nie tylko jedną ścianę!

łytki gorseciki darzę miłością wielką! I to od dawna. Jestem warszawianką z dziada, pradziada. Całe dzieciństwo spędziłam wśród starych kamienic. Koleżanki mieszkające wokół na przykład placu Trzech Krzyży, czy alei Ujazdowskich dawały mi możliwość oglądania pięknych, starych budynków z bliska. Być może stąd moja miłość do starych domów i starych warszawskich kamienic. Zamarzyłam sobie mieć na podłodze właśnie takie stare płytki. Moje pochodzą z kolekcji London Piccadilly Tubądzin BOND STREET 3. Koszt takich płytek jest dość wysoki, bo za sztukę wielkości 298×298 mm trzeba zapłacić 54,12 zł, ale przecież w niespełna metrowej toalecie nie zużyjemy ich dużo, prawda? I tak się kochani spełnia marzenia!

BOND STREET 3. 
płytki, jakie wybraliśmy do naszych wnętrz
Abisso white STR

Czarno biała łazienka

STARY DOM: CZARNO – BIAŁA ŁAZIENKA FINAŁ

Glazura jest prawdziwą gwiazdą w tej łazience. Przemyślana w najdrobniejszym szczególe jest prawdziwa ozdobą tego wnętrza. To ona przypomina nam kolorystyką i formą typowe płacowe wnętrza to ona zabiera nas na wycieczkę do łazienek z lat 30! 

Podłogę tworzą mozaika z kolekcji Tubądzin Tower Hill 2  oraz płytka podłogowa Sant Marti 6B wraz z płytką podłogową Sant Marti 1B. 

Z kolei na ścianie pojawiły się klasyczne białe płytki La Defense Blanc oraz proste, nowoczesne Bolivar Blanc. Pięknym uzupełnieniem ściany są czarne listwy dekoracyjne: Palazzo 3 i Palazzo 4. 

płytki, jakie wybraliśmy do naszych wnętrz

Kuchnia

STARY DOM: NASZA KUCHNIA – BEFORE AND AFTER

W kuchni położyliśmy płytki, które sami mi wybraliście dla mnie w głosowaniu:

JAKA GLAZURA BĘDZIE PASOWAĆ NAJLEPIEJ DO MOJEJ KUCHNI?

Ściany: PIETRASANTA zamiast MADLEINE MAT | Podłoga: SANT MARTI 1D  + SANT MARTI 6C

To był świetny wybór! Dzięki neutralności wzorów zastosowanych na ścianach i podłodze mogłam położyć na ścianę wzorzystą tapetę Morisa oraz swobodnie bawić się dodatkami! Oto chodziło! Kiedy znudzi mi się dana kolorystyka, mogę ja bez problemu zmienić a neutralna baza zostanie. Uwielbiam moją podłogę (SANT MARTI 1D  + SANT MARTI 6C), która przypomina mi tradycyjne kuchnie z lat 30!

płytki, jakie wybraliśmy do naszych wnętrz
SANT MARTI 1D  + SANT MARTI 6C
płytki, jakie wybraliśmy do naszych wnętrz
PIETRASANTA
PIETRASANTA
płytki, jakie wybraliśmy do naszych wnętrz

Przedsionek

JAK ODNOWIĆ BOAZERIĘ? METAMORFOZA PRZEDSIONKA

W przedsionku udało nam się zrealizować wielkie marzenie i położyć dywan z płytek. Użyliśmy do tego trzech rodzajów płytek TubądzinMonolith Torano White oraz Rivage 5 + Sant Marti 6D . Pomysł na podłogę podpatrzyłam w pewnym salonie fryzjerskim, podobnie zresztą jak geometryczny sufit w łazience i od razu zapragnęłam wprowadzić to rozwiązanie do mojego domu. Z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że szczególnie wybór płytek Monolith Torano White to był strzał w 10! Nie widać na nich brudu a w przedpokoju takie płytki to prawdziwy skarb!

płytki, jakie wybraliśmy do naszych wnętrz

To wszystkie płytki, jakie wybraliśmy do naszych wnętrz. Jak widzicie oprócz szaleństwa kolorów w łazience na górze, trzymamy się raczej klasycznej kolorystyki. 

Co jeszcze planujemy zmienić w Starym domu?

Tak jak napisałam Wam we wstępie w Starym domu czeka nas jeszcze kilka metamorfoz z użycie płytek. Wnętrza, które mam nadzieję doczekają się w tym roku wymiany podłogi to taras oraz ogród zimowy:

STARY DOM: OGRÓD ZIMOWY – FINAŁ 

Podłoga w ogrodzie zimowym jest paskudna! Nie mogę wprost na nią patrzeć. Nie wiem też jak jest izolowana, bo od podłogi bardzo wieje. Najlepszą opcja byłoby tu zerwanie starej podłogi, ocieplenie, położenie elektrycznego ogrzewania podłogowego a następnie położenie płytek, które będą wyglądać fantastycznie w tym wnętrzu.

ARANŻACJA TARASU W STYLU KLASYCZNYM. Trudno mówić o płytkach na tarasie, bo ich po prostu nie ma. Kiedyś były, ale źle położone a przez to nasz ogród zimowy, znajdujący się poniżej był notorycznie zalewany.

Trzymajcie kciuki, aby udało nam się zrealizować nasze plany, te większe i malutkie 🙂

Related Posts