#2 WEEKENDOWA METAMORFOZA ŁAZIENKI

by Kasia Bobocińska

Dziś zapraszam Was na drugą metamorfozę weekendową. Chciałabym zaprezentować Wam szybkie zmiany w drugiej części naszej łazienki, którą bardziej szczegółowo opisywałam tutaj: STARY DOM: CZARNO – BIAŁA ŁAZIENKA FINAŁ. Pierwszą część metamorfozy, czyli wymianę lamp znajdziecie tutaj: #1 WEEKENDOWA METAMORFOZA ŁAZIENKI. Tym razem metamorfoza wymagała znacznie więcej pracy, bo przemalowałam drzwi, dodałam listwy – sztukaterię, pomalowałam ściany. Zobaczcie efekt przed i po! Opowiem, Wam też ze szczegółami, co i jak użyłam. 

Druga część naszej łazienki wydawała się zupełnie niewykończona. W ramach cyklu #weekendowemetamorfozy mam zamiar właśnie nadawać charakteru miejscom, które wydają się zapomniane, niedorobione. Fajnie, że gdy otwieramy drzwi to robimy “wow”, bo łazienka w oparciu o kontrasty bieli i czerni naprawdę robi wrażenie, ale gdy się odwrócimy do wyjścia to patrzymy na pustkę: 

Nuda i pustka! Nie tak miało to wyglądać, ale mówiąc wprost, mając do odnowienia cały dom, szybko przeszłam do następnych pomieszczeń. Było czysto i schludnie, aż do czasu, gdy Juleczek nie wyświnił białych ścian. Drzwi rownież miały wiele oprysków farby. Nie były też w kolorze pasującym do reszty łazienki. Nadawały się o zmiany. Pierwsze zrobiłam to umyłam dokładnie ściany za pomocą wody z mydłem.

Następnie, gdy ściany były już suche, pomalowałam je jedną warstwą farby, której używałam wcześniej, czyli Magnat C45. 

Listwy, sztukaterie

Sporo osób pytał, gdzie kupujemy nasze listwy i sztukaterie. Od wielu lat korzystamy ze sklepu Tapetujemy.pl. O tym jak zamontować sztukaterię pisałam Wam tutaj: JAK ZAMONTOWAĆ SZTUKATERIĘ NA ŚCIANIE?

Do metamorfozy użyłam listw:

cienka

grubsza

Klej oraz akryl

Użyłam kleje Mamut Bostik i białego akrylu do ścian i sufitów Soudal.

Następnie pomalowałam dół ściany farbą w kolorze: M903-06, tej samej użyłam do pomalowania obudowy wanny oraz czarnej ściany w łazience: obudowa wanny w stylu klasycznym

METAMORFOZA ŁAZIENKI

METAMORFOZA ŁAZIENKI Złota farba

Sporo osób pytało, jakiej farby użyłam do przemalowania kratki na złoto. Zwykle używałam Śnieżki, ale niestety mi się skończyła i w pobliskim sklepie kupiłam farbę Deco Color. Wygląda fajnie, bo naprawdę przypomina złoto.

Zanim włożyłam kratki, przemalowałam drzwi z szarego na kolor lekko ciepłej bieli RAL 9016. Uwielbiam go. Nie jest tak śnieżnobiały jak ściny, tylko taki w sam raz! 

Podłoga w łazience

Jeśli interesuje Was podłoga oraz to jakich płytek użyliśmy to wszystkie są z Tubądzin a szczegółowe informacje i linki znajdziecie w tym poście:—> STARY DOM: CZARNO – BIAŁA ŁAZIENKA FINAŁ.

Ceramiczny włącznik

Sporo osób pytało też o prześliczne retro włączniki jakie zanotowaliśmy! Przede wszystkim są one ceramiczne (włącznik ceramiczny obrotowy, DPM). Można je kupić od polskiej marki DPM. Są absolutnie piękne i świetnie się z nich korzysta. Mamy je już od roku w naszym biurze, więc marka jest sprawdzona. Linki do włączników —> JAKIE MEBLE WYBRAĆ DO BIURA? ARANŻUJĘ DOMOWE BIURO.

METAMORFOZA ŁAZIENKI Łazienka po metamorfozie

A tak nasza łazienka prezentuje się po metamorfozie. Myślę, ze ta część wreszcie nabrała charakteru! Podoba Wa się?

Jeśli chcecie zobaczyć więcej, to koniecznie zobaczcie moje filmiki na Instagramie: Conchita Home

W przyspieszeniu pokazuję każdy etap metamorfozy. W poście chciała odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania, które tak często pojawiały się w Waszych wiadomościach. Cieszę się, ze tak sie angażujecie w moje metamorfozy i podoba Wam się to co robię. Inspirujcie się i do dzieła!

METAMORFOZA ŁAZIENKI
METAMORFOZA ŁAZIENKI
METAMORFOZA ŁAZIENKI

Zapraszam Cię do pobrania darmowych produktów do druku w tym check listy “zaprojektuj kuchnię”. Dostęp do plików otrzymasz po zapisie na newsletter:

Related Posts