Kolorowa sypialnia w stylu biophilic design

by Kasia Bobocińska

Tak jak zapowiedziałam Wam w poprzednim wpisie —> KREMOWA SYPIALNIA wracam do Was z całkiem nową aranżacją sypialni, nawiązującą do stylu biofilnego. W poprzednim wpisie, zaprezentowałam Wam wnętrze delikatnych, beżowo – kremowych kolorach, a dziś dodam do niego nieco więcej kolorów oraz elementów organicznych. Dzięki temu nawiązałam do modnych w tym sezonie barw ziemi oraz dodałam kilka elementów będących ukłonem w stronę natury. 

Długo zastanawiałam się, jak nazwać styl, jaki wprowadziłam do wnętrz naszej sypialni. Z jednej strony mamy w niej akcenty typowe dla jesiennej aury, z drugiej dość wyraźne nawiązanie do zbliżających się Świąt. W głowie ciągle kołatał tytuł „spóźniona jesień nadchodząca zima”, ale biorąc pod uwagę kolorystykę oraz żywe elementy, takie jak girlanda na zagłówku łóżka sypialnia bardzo nawiązywała do stylu biofilnego.

Sypialnia w stylu biophilic design

Coraz bliższy jest mi trend nazywany biofilnym designem (z ang. biophilic design), czyli projektowaniem wnętrz w duchu bliskości z naturą.  W ostatnim czasie we wnętrzach prym wiodą dwa style blisko związane z naturą: biofilny, który charakteryzuje się odważnym wprowadzaniem zieleni do wnętrz, nawet w postaci żywych drzew rosnących w środku budynku (zajrzyjcie tu: DRZEWO W DOMU – NIESAMOWITE PRZYKŁADY ZWIĄZKU CZŁOWIEKA Z NATURĄ) oraz drugi, znacznie spokojniejszy – modern organic.

Sypialnia w stylu modern organic, czyli jaka?

Sypialnia w stylu modern organic, to połączenie elementów stworzonych przez człowieka z tymi wywodzącymi się ze świata przyrody. Styl modern organic charakteryzuje się neutralną paletą kolorów, z licznymi odniesieniami do natury, barwy ziemi wpisują sie w niego idealnie.

Niestety moja sypialnia jest zbyt kolorowa, aby można było ją zaliczyć do stylu modern organic, który jest zdecydowanie bardziej minimalistyczny.

Natomiast elementami organicznymi oraz wzorami luźno nawiązuje do stylu biophilic design. Zastosowane tekstylia, takie jak pościel i pled,  z organicznymi printami w mikroskali nawiązują do modnego trendu.

Całości aranżacji dopełniła ciepła energetyczna zimowa herbata, doprawiona goździkami, jabłkami, pomarańcza, cytryną i miodem, którą z ogromną przyjemnością wypiłam zaraz po sesji zdjęciowej. Wyglądała i smakowała wybornie w czerwonym, ceramicznym kubku MYSTIC z kolekcji COZY AUTUMN.

Podobnie, jak w przypadku sypialni kremowej, cała metamorfoza dokonana została za tylko pomocą stylowych dodatków, takich jak: pościel, poduszki, narzuta, pled, świeca, kubek oraz lampka nocna. Koszt zakupu produktów do obu stylizacji wyniósł około 950 zł, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w momencie zakupu niektóre z wykorzystanych elementów było dostępne w promocji. Powstały dwie, zupełnie różne sypialnie za niecałe 1000 zł. 

Przygotowanie jednej aranżacji, zajęło mi około 1,5-2 godziny, więc zaletą takich metamorfoz, jest zdecydowanie czas ich wykonania. Nie musimy angażować sie w długie wyczerpujące remonty, aby cieszyć sie nowym wnętrzem. 

Nastrojowe oświetlenie w postaci lampki kuli DACO, dodało wnętrzu blasku.

Sypialnia w stylu biophilic design- kolorystyka

Tym razem w sypialni pojawiły się kolory: miedziany, ciepły brązowy, szałwiowy zielony, szary oraz terakotowa czerwień oraz cielna zieleń w postaci żywych elementów. Szczególnie do gustu przypadł mi przygaszony, zielony kolor narzuty. Jest przepiękna i zawsze o takie marzyłam. 

W tej sypialni od dawna brakowało żywego akcentu a zielona girlanda stworzona z liści mahonii i jałowca sprawdziła się tu idealnie. 

Jak Wam się podoba moja sypialnia w tej wersji? Która sypialnia podoba Wam się bardziej? KREMOWA czy BIOPHILIC?

Sypialnia w stylu biophilic design – elementy wystroju

W aranżacji użyłam:

 

post powstał przy współpracy z marką Homla

Related Posts