JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU

by Kasia Bobocińska

Święta i czas oczekiwania na nie to okres magiczny. To magia zamknięta w bliskości, prostych nawykach i tradycjach, które pielęgnujemy. To czas, kiedy jak nigdy wierzymy w cuda. To czas nadziei i miłości. Myślę, że nie będę oryginalna, pisząc, że lubię ten czas oczekiwania i lubię go celebrować. Co roku zarażam tą pasją również moje dzieci i staram się jak najpiękniej spędzać ten czas. Wspólnie dekorujemy dom, czy zapalamy światełka, kiedy zapada zmrok, odpakowujemy podarki w kalendarzu adwentowym, piszemy listy do św. Mikołaja, czytamy Pismo Święte, śpiewamy kolędy, uczymy się ról na Jasełka, oraz pieczemy pierniki. Z roku na rok przybywa nam pięknych tradycji i zwyczajów. Zobaczcie jak wygląda nasza jadalnia w świątecznym wystroju:

Choinkę ubieramy w Wigilię i czasem z zazdrością patrzę na Wasze pięknie przystrojone drzewka, bo wiem, że na moje będę musiała jeszcze poczekać. Za to nie rezygnuję ze świątecznego dekorowania domu i oraz małych przyjemności jak słodkie pierniki oraz czekolada z piankami. 

JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU – MAGIA WOKÓŁ NAS

Grudzień to magiczny czas, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Wystarczy tylko w to wierzyć i odgonić z głowy wszystkie złe myśli. Niczym Scarlett O’Hara mówić, że na martwienie przyjdzie czas jutro, a dziś trzeba żyć pięknie. Mimo że moje słowa mogą brzmieć jak oklepany slogan w reklamowy, to ja wierzę w pozytywne myślenie. Ostatnio sporo czasu poświęcam na pracę nad sobą, doskonalenie własnych umiejętności oraz oczyszczanie umysłu z czarnych myśli. Jeśli zabraknie nam pozytywnego myślenia i nasz świat będzie cały w czarnych barwach, trudno, żeby spotkało nas coś dobrego. Jeśli jednak będziemy zaklinać rzeczywistość i czerpać z życia same dobre rzeczy, jakie nam się przytrafiają, to jest duże prawdopodobieństwo, że stanie się coś dobrego.

W grudniu wspólnie celebrujemy świąteczne tradycje. Pomimo że świat pędzi niesamowicie, nie daję się wkręcić w spiralę obowiązków. Znacznie ograniczyłam obowiązki zawodowe i teraz chcę się cieszyć bliskością z moimi dzieciakami. To właśnie teraz tworzymy wspomnienia, które będą im towarzyszyć, kiedy będą już dorośli. Ja nigdy nie robiłam pierników z rodzicami, pamiętam za to, jak robiłam konfitury z dziadkami, czy maślane ciasteczka z cukrem. Pamiętam, jak na Święta tata „wyrabiał” ogromną miskę, ciasta drożdżowego z 40 jaj. Pamiętam zakalce w strucli owocowej. Pamiętam skromną Wigilię u rodziców mojego taty i 12 potraw podawanych w ekspresowym tempie u rodziców mamy. Pamiętam ukochane pierogi babci. Wszystkie te wspomnienia grzeją moje serduszko niczym kołdra puchowa w zimne noce, choć najbardziej na świecie chciałbym, abyśmy mogli być znów wszyscy razem.

Jestem bardzo ciekawa co moje skrzaty zapamiętają z tych naszych rodzinnych tradycji. Może wcale nie to co chciałbym, aby zapamiętały. 

Chciałabym bardzo, aby w przyszłości ważne było dla nich piękno i aby nie pomijali tej wartości w życiu jako zbędnej. Chciałbym, aby mieli zmysł artystyczny i kierowali się estetyką i rozwijali swój zmysł estetyczny.

Powiedzcie sami, czy dla takich skrzatów świątecznych nie warto postarać się bardziej? 

Ten przedświąteczny czas spędzony razem jest okazją do wspomnień i równie magiczny jak sama kolacja Wigilijna.

JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU

Podobnie, jak w zeszłym roku tworząc aranżację salonu: ZIMOWA ODSŁONA SALONU, NASZE PIERWSZE ŚWIĘTA W STARYM DOMU, tak i w tym zadbałam o piękne dekoracje i nakrycia stołu Świątecznego. W tym roku moja aranżacja jest bardziej surowa, mroczna, jak  w stylu Nordic. Jeśli chcecie zobaczyć inne pomysły na skandynawskie aranżacje stołów, to zajrzyjcie do wpisu: STÓŁ ŚWIĄTECZY W 3 STYLACH, POMYSŁY NA DEKORACJE

JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU

Cały pomysł na aranżację stołu zrodził się, gdy w Jysk dojrzałam pudełko ELMER. Przeglądając skandynawski blogi zawsze marzyłam o takiej dekoracji, bo chciałam stworzyć z niego piękną ozdobę Świąteczną!

JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU
JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU

Moja jadalnia w świątecznym wystroju powstała dzięki:

JADALNIA W ŚWIĄTECZNYM WYSTROJU

Do aranżacji jadalni użyłam:

Ozdoba samochód GOETHIT; Bombka LARVIKIT; Taca SJURTalerz TONE; Miska Jo, Bieżnik ALM; świecznik ESGIR, Sztuczna skóra owcza TAKSPapier do pak. THEIS; Wazon ROY; Świecznik GEFJON; Kubek VILBERT; Skrzat JULLOV; Miska JOSEF; Choinka ASATOR, Świecznik ROSENVARTS; Dzban UNO; Szklanka CLAES; pudełko ELMER

Mam nadzieję, że spodobała się Wam moja zimowa odsłona jadalni oraz aranżacja stołu. Ja jestem przeszczęśliwa, bo udało mi się stworzyć kolejną przytulną przestrzeń a ciepłe światło lampek sprawia, że o wiele lepiej mi się tutaj pracuje i pisze do Was te słowa. Nie mówię Wam jeszcze Wesołych Świąt, bo tradycyjnie z kilka dni spotkamy się ponownie przy tradycyjnym pakowaniu prezentów. Jaką dekorację i motyw wspólny wymyśliłam w tym roku? Przekonacie się już wkrótce. Na pewno jako baza posłużą mi, jak zresztą w zeszłym roku: PAKOWANIE PREZENTÓW,  papiery THEIS, w których delikatnych wzorach się zakochałam.

Jeśli szukacie jeszcze prezentów dla bliskich to zobaczcie mój wciąż aktualny Poradnik prezentowy 2019.

Related Posts

Leave a Comment