#URZĄDZONE JAK UWOLNIŁAM SYPIALNIĘ PANI MAGDY

by Kasia Bobocińska

W ramach konkursu zorganizowanego przez markę Meble Wójcik miałam przyjemność zaprojektować wnętrze zwyciężczyni w kategorii sypialnia, Pani Magdy. ——> KONKURS #URZĄDZONE Jako jedna z jurorek w konkursie #URZĄDZONE byłam pod ogromnym wrażeniem kreatywności uczestników i naprawdę trudno było mi dokonać wyboru zwycięzcy. Z każdym wnętrzem wiązała się jakaś wzruszająca historia, jednak to opowieść Pani Magdy najbardziej chwyciła mnie za serce a wnętrze sypialni aż prosiło się o urządzenie jej tak jak lubisz, z pomocą Meble Wójcik.

#URZĄDZONE O czym opowiedziała nam pani Magda?

Pani Magda marzyła o własnej sypialni. Nie oznacza to, że jej nie miała. Wnętrze ma aż 14 metrów, ale do tej pory było podzielone na dwie strefy – sypialnianą oraz pokój córki właścicielki. Pani Magda marzyła o tym, aby zaprojektować nie tylko sypialnię – pomieszczenie przeznaczone do spania, ale przede wszystkim miejsce, gdzie mogłaby się zrelaksować czy realizować swoje pasje i zlecenia zawodowe. To przekonało mnie do podjęcia się projektu wnętrza, które sprosta jej wszystkim oczekiwaniom.

Co jeszcze urzekło mnie w historii Pani Magdy? W sypialni na komodzie stoi słoik, do którego rodzina wrzuca zapisane na kartkach wszystkie dobre rzeczy, jakie ich spotkały podczas danego roku. Nawet drobnostki mają znaczenie. W Sylwestra słoik jest opróżniany a karteczki czytane na głos, żeby uświadomić sobie jak wiele dobrego spotkało rodzinę. To genialny pomysł, bo często wydaje nam się, że poprzedni rok był stracony.

#URZĄDZONE Kolorystyka sypialni

Dobór palety barw nie był łatwy. Właścicielka lubi zdecydowane kolory. Poprosiłam Panią Magdę o przesłanie kilku wybranych inspiracji sypialni. Z przesłanych propozycji ponad połowa, była utrzymana w granacie, zieleni, czerni. O zamiłowaniu do ciemnych barw świadczył też wybór ulubionych kolekcji marki Meble Wójcik. Pani Magda wskazała kolekcje Havana ora Monaco, które wyróżniają się czarnymi frontami i są idealne dla miłośników wnętrz w zdecydowanych kolorach.

Aby nie przytłoczyć wnętrza i odpowiednio wyeksponować wybrane bryły, zdecydowałam się zastosować ciemniejsze akcenty kolorystyczne tylko miejscowo. Przepiękny granat (RAL 5004) pojawił się na jednej ze ścian w postaci okręgu oraz wąskiego paska. Wprowadziłam też zieleń, która idealnie wyznaczyła kolejną strefę funkcjonalną, jaką była przestrzeń, biurowa o której marzyła Pani Magda.

Szafka nocna Lyon, łóżko Lyon 140 cm, biurko Fribo białe, bieliźniarka Havana, regał Fribo, komoda Havana, szafa Havana 

#URZĄDZONE Wybór mebli

Ostatecznie w sypialni zdecydowałyśmy się na kolekcję Havana, gdzie ciemne fronty połączone są z dekorem Dębu Lefkas oraz charakterystycznymi i niezwykle modnymi ryflowaniami. Z tej charakternej kolekcji w projekcie wykorzystaliśmy bieliźniarkę, szafę oraz komodę. W wąskiej i długiej sypialni potrzebowaliśmy łóżka, które zajmie niewiele miejsca. Zarówno kolorystycznie, jak i pod względem wielkości do sypialni Pani Magdy przepięknie dopasowało się łóżko Lyon. To również moja ulubiona kolekcja Meble Wójcik. O realizacji sypialni z Lyonem w roli głównej możecie przeczytać we wpisie PRZEPIS NA SYPIALNIĘ. JAK JĄ URZĄDZIĆ? Łóżko posiada tapicerowany zagłówek w ciemnoszarym kolorze (wykonany z łatwoczyszczącej tkaniny Easy Water Cleaning), który idealnie wpisuje się w kolorystykę sypialni.

Zobaczcie wszystkie kolekcje marki Meble Wójcik w najnowszym jubileuszowym katalogu: pobierz katalog (klik)

KOLEKCJA HAVANA mat. prasowe Meble Wójcik
KOLEKCJA MONACO mat. prasowe Meble Wójcik

#URZĄDZONE Układ funkcjonalny

Sypialnię Pani Magdy podzieliłam na trzy strefy: przechowywania (z komodą, szafą i bieliźniarką z kolekcji Havana), spania (z łóżkiem i szafkami nocnymi z kolekcji Lyon Jasny) oraz biurową (z regałem i biurkiem Fribo białe). Pani Magda często pracuje w domu (zajmuje się tłumaczeniami). Słowniki, których na co dzień potrzebuje właścicielka ukryte były w różnych zakamarkach domu. Pomyślałam, że w sypialni koniecznie musi znaleźć się miejsce do pracy i do przechowywania książek. Do kącika wybrałam białe meble z kolekcji Fribo i wydzieliłam ją za pomocą koloru i wzoru na ścianie.

A tak sypialnia pani Magdy prezentuje się w rzucie z góry:

Pomimo zastosowania aż trzech kolekcji Mebli Wójcik, dzięki kolorystycznemu wydzieleniu stref, wszystkie meble idealnie do siebie pasują. Dla Pani Magdy wybrana paleta barw, była wielkim zaskoczeniem, ale pokochała ją od pierwszego wejrzenia, podobnie jak nowy wystrój sypialni. Cieszę się, że wraz z marką Meble Wójcik, która w tym roku świętuje 35-lecie, mogliśmy uczestniczyć w spełnianiu marzeń zwyciężczyni konkursu #UrządzONE. To był dla mnie zaszczyt i ogromna przyjemność. 

<div class=”pd-a-label”><iframe style=”height: 62px; overflow: hidden” src=”//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpages%2FConchita-Home%2F130190360383548%3Fref%3Dhl&amp;width&amp;height=62&amp;colorscheme=light&amp;show_faces=false&amp;header=true&amp;stream=false&amp;show_border=true” width=”300″ height=”150″ frameborder=”0″ scrolling=”no”></iframe></div>

Related Posts