Aranżacja tarasu w stylu klasycznym.

by Kasia Bobocińska

Ten weekend pięknie nas rozpieścił! Było cieplutko i słonecznie. Na chwilę mogliśmy zapomnieć o jesieni, która wczoraj właśnie miała swoją premierę. Na początku jesieni chciałabym Wam pokazać nasz taras w późno-letniej aranżacji. Zobaczcie jak nam wyszła aranżacja tarasu w stylu klasycznym.

Sesję robiłam na początku września, kiedy było jeszcze pięknie i słonecznie a nasza świeżo upieczona pierwszoklasistka mogła odrabiać na nim lekcje! To był piękny dzień, piękna pogoda i mam nadzieję, że na zdjęciach udało mi się oddać harmonię jaka panowała wtedy na tarasie. W oddali świergot ptaków, my świeżo po urlopie, wypoczęci, zrelaksowani ze skórą muśniętą słońcem.

To niesamowite, ale zaraz później pogoda mocno dała nam w kość i nie było mowy z powolnym żegnaniem się z latem. Nastało mocne BUM! i temperatura spadła na łeb, na szyję do ledwie 5 stopni. Nie myślmy jednak o chłodzie i ogrzejmy się ciepłem promieni słońca, które widać na każdym zdjęciu.

Aranżacja tarasu w stylu klasycznym – początek

W poprzednim poście zatytułowanym: LATO SIĘ JESZCZE NIE SKOŃCZYŁO! METAMORFOZA TARASU opisałam Wam wszystkie etapy remontu tarasu, od chwili zakupu starego domu, aż dotąd. Szczególnie ważne było dla mnie przywrócenie mu charakteru i kolorystyki z lat jego świetności. Odkryliśmy, że tralki na samym początku były w kolorze błękitno-szarym i odtworzyliśmy ten kolor. Po odmalowaniu ścian i murków na kolor biały na tarasie zrobiło się czyściej, przestronniej, jaśniej.

Podłoga

Jedyne nad czym ubolewam, to fakt, że niestety nie udało nam się w tym roku położyć płytek! Może to i lepiej, bo szczerze powiedziawszy, nie bardzo mogłam się zdecydować na jeden wzór płytek. Myślałam o jakimś klasycznym wzorze, ale zaraz później do głowy przychodziły mi gładkie, wielkoformatowe płyty. Na pewno nie położymy na tarasie drewna, ani kompozytu. Tego jestem pewna. Kiedy mam za dużo pomysłów zamiast jednego, konkretnego, wymarzonego rozwiązania, to lepiej wstrzymać się z decyzją.  Zawalczymy o piękną podłogę mam nadzieję już na wiosnę! 

Aranżacja tarasu w stylu klasycznym – spójność 

Muszę przyznać, że przygotowując na tarasie aranżację w stylu klastycznym miałam niezłą zagwozdkę! Jak urządzić tę przestrzeń, aby nie gryzła się z klasycznymi elementami w postaci tralek? Czy podążać za stylem klasycznym i zainwestować w klasyczne elementy wystroju jak np. murowane ogrodowe wazy (przypominające styl antyczny), francuskie ażurowe meble kute, wyglądające jak wzięte prosto z Prowansji? Stwierdziłam, że marmurowe posągi antyczne, to zupełnie nie mój styl i zamiast siedzieć na niewygodnych kutych krzesłach wolę relaksować się na wygodnej kanapie! Dlatego zamiast kupować meble stylizowane zdecydowaliśmy się kupić w Jysk meble modułowe z serii BASTURP. O tym, dlaczego zdecydowaliśmy się się na meble modułowe opowiadałam Wam we wpisie: MAJÓWKA 2019. MÓJ POMYSŁ NA SALON POD CHMURKĄ

Aranżacja tarasu w stylu klasycznym
Aranżacja tarasu w stylu klasycznym
Aranżacja tarasu w stylu klasycznym
Aranżacja tarasu w stylu klasycznym

Aranżacja tarasu w stylu klasycznym – wybór mebli

1. Poduszka LUTNES 50×35 mix, 25zł, Jysk; 2. Moduł wewnętrzny BASTRUP naturalny, 599zł, Jysk; 3. Latarnia EGEHJORT bambus, 109zł, Jysk; 4. Latarnia STRAND wiklina, 99zł, Jysk; 5. Latarnia BRUSHAN kubu, 185zł, Jysk;  6. Stoliki OTTA, 125zł, Jysk; 7. Krzesło VEBBESTRUP, 650zł, Jysk; 8. Krzesło wiszące NITTEDAL, 249zł, Jysk; 9. Krzesło EJLBY, 550zł, Jysk; 10. Kwietnik TRANA , 200zł, Jysk; 11. Moduł narożny BASTRUP, 799zł, Jysk; 12. Stół BASTRUP, 599zł, Jysk; 13. Dywan EIK, 100zł, Jysk 14. Latarnia GRANMEIS, 69,95zł, Jysk; 15. Donica ogrodowa SANSEBIE 2szt, 329zł, Jysk; 16. Donica BLOMMOR, 149zł, Jysk; 17. Parasol wiszący HASLEV, 400zł; Jysk; 18. Dywan EIK, 85zł, Jysk; 19. Donica LEK, 45zł, Jysk; 20. Donica REDDIK, 11,50zł, Jysk;

Do tarasu w stylu klasycznym dobrałam meble Jysk wykonane z technoratanu oraz dodatki w stylu Boho. W tym z pięknymi dywanami EIK, które nie są przeznaczone na taras (nie są wodoodporne), ale idealnie pasują do tej aranżacji. Dlaczego zdecydowałam się na meble modułowe? Ponieważ nasza rodzina wciąż się powiększa, a dokupienie jednego więcej modułu jest wygodniejsze niż wymiana całej kanapy! 

Aranżacja tarasu w stylu klasycznym
Aranżacja tarasu w stylu klasycznym

Jeśli myślicie, że zakup mebli ogrodowych u schyłku sezonu to zły pomysł, to sprawdźcie ich ceny!  Pamiętam jak na początku roku poszukiwałam moich wymarzonych mebli na taras i trafiłam w Jysk na rabaty do 60%! W zakładce “Inspiracje” na Moim Instagramie możecie zobaczyć moje poszukiwania i testy. Sprawdzałam wygodę użytkowania, stabilność (byłam wtedy w 9 miesiącu ciąży) oraz co w naszym przypadku ogromnie ważne, MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY! Jesienne i zimowe długie wieczory wykorzystajcie na snucie planów i aranżowanie Waszych wymarzonych “Salonów pod chmurką”! Jak jestem prze-szczęśliwa, że udało nam się tyle zrobić w tym roku. Co nie wyszło, nadrobimy w przyszłym sezonie! Nie mogę doczekać się przyszłych wakacji, podobnie jak mój mały szkolniak.

Aranżacja tarasu w stylu klasycznym

Related Posts