Jaka glazura będzie pasować najlepiej do mojej kuchni? Zagłosuj i zdecyduj za mnie.

by Kasia Bobocińska

Tego jeszcze nie było! Oddaje swój los w Wasze ręce. Możecie zdecydować i pomóc mi w wyborze glazury do kuchni. Przygotowałam cztery warianty glazury na ścianę i na podłogę, a ponieważ wszystkie podobają mi się równie mocno (no może dwa mają ciut więcej punktów) to postanowiłam nie decydować o tym, jaką glazurę położymy w kuchni tylko zapytać się Was. Sprawa jest naprawdę pilna, bo głosowanie może trwać do przyszłej niedzieli. A w poniedziałek zamawiamy płytki. Bardzo wiec Was proszę, jeśli uważajcie, że jakiś zestaw wybitnie pasuje do mnie i do tej kuchni to koniecznie zagłosujcie.

Przypomnijmy sobie szybko jak ma wyglądać moja nowa kuchnia –> PROJEKT KUCHNIA: JAK ZAPROJEKTOWAĆ KUCHNIĘ MARZEŃ I ZMIEŚCIĆ SIĘ W BUDŻECIE?

Kuchnia ma 13 metrów kwadratowych i wybrałam do nie fronty z jasnego drewna jesionowego. Póki co, są w naturalnym drewnie, ale w przyszłości nie wykluczam przemalować ich na jakiś kolor. Przynajmniej częściowo. Zarówno glazura biegnąca pod szafkami, jak i ta na podłodze powinna być jak najbardziej uniwersalna, tak aby bez problemu można było wprowadzać małe lub duże zmiany w kuchni. Myślałam o uniwersalnym i modnym marmurze, płytkach heksagonach oraz o szarym gresie.

OPCJA 1

Od zawsze marzyłam o marmurze w kuchni. Dlatego też zdecydowałam się na marmurowy blat w kuchni (oczywiście blat jest wykonany z konglomeratu kwarcowego). Do tego przepięknie prezentowałyby się płytki gresowe Tubądzin z kolekcji Paris Madeleine oraz podłoga z płytkami oktagonalnymi. One też wpadły mi w oko już dawno i marzę sobie o nich cichutko. Problem polega na tym, że powoli już mi brakuje miejsca na realizację tych skrytych marzeń. Obie łazienki na dole są biało — czarne więc taka kuchnia w bieli i czerni byłaby idealnie dopasowana do pozostałych pomieszczeń.

Ściany: MADLEINE MAT

Podłoga: SANT MARTI 1D  + SANT MARTI 6C

OPCJA 2

Druga opcja to też marmur, ale w nieco innej postaci. Występuje już nie tylko na ścianach, ale także na podłodze w postaci płytek heksagonów. Tak urządzona kuchnia daje dużo pole do popisu jeśli chodzi o dobór dodatków i późniejsze wprowadzenie koloru. I jest taka piękna! Widzicie? Dobrze, że wybór płytek jest po Waszej stronie, bo wybrałabym wszystkie opcje!

Ściany: MADELEINE MAT

Podłoga: MADELEINE HEKSAGON 1

OPCJA 3

Opcja 3 to też marmur, ale w połączeniu z “drewnem”. Płytki z kolekcji Royal Palace użyłam już w łazience na górze, więc zastosowanie ich w kuchni byłoby nawiązaniem do tamtego wnętrza —> MAŁA ŁAZIENKA NA GÓRZE, PLANY ARANŻACJI. Pytanie tylko, czy w połączeniu z drewnianymi szafami nie będzie tu za dużo drewna? A może wręcz przeciwnie? Może będzie bardzo spójnie i w nawiązaniu do natury?

Ściany: LARDA 1

Podłoga: ROYAL PLACE WHITE LAP + ROYAL PLACE WOOD STR

OPCJA 4

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam połączenie gresu i biało-czarnej, klasycznej mozaiki przepadłam z kretesem. To była miłość od pierwszego wrażenia! Zawsze marzyłam o marmurze w kuchni, ale ten pomysł spodobał mi się tak bardzo, że mogłabym porzucić swoje marzenie. Na ścianę wybrałam mozaikę oraz płytki z kolekcji Paris Odeon Saint Michel, które idealnie będą się komponować z szarym surowym gresem. Na pewno nie jest to standardowe połączenie. Dzięki temu jest dużo ciekawiej i zdecydowanie oryginalniej. Czy to właśnie to połączenie pasuje do mnie najbardziej?

Ściany: SAINT MICHEL POL + SAINT MICHEL 1

Podłoga: MEGURO 1ARIVAGE 5

CZAS NA WASZĄ DECYZJĘ!

Muszę przyznać, że trochę się boję wyniku. Dotąd decydowałam o wszystkim, co dotyczy starego domu. Nawet najdrobniejszy szczegół był przeze mnie akceptowany lub nie a tu …ja już nie mogę zrobić nic. Wy możecie!

PRZYJRZYJMY SIĘ JESZCZE RAZ WSZYSTKIM PROPOZYCJOM

CZY JUŻ WIESZ?

GŁOSUJ TUTAJ – zaznacz jedną opcję 1, 2, 3 lub 4

[socialpoll id=”2506948″]

Głosowanie trwa do 17.06.2018 do godz 23.59

Ponieważ jestem Wam bardzo wdzięczna za pomoc, w wyborze chciałabym wśród osób, które zagłosują i zostawią komentarz pod tym postem wylosować prezent niespodziankę. Może być nawet krótki „ja!”. Wiecie, wyprowadzka już blisko i mam naprawdę sporo fajnych rzeczy do rozdania. A zatem oglądajcie, decydujcie, głosujcie. A ja już pakuję nagrodę niespodziankę!

Dziękuję Wam bardzo z pomoc! Już nie mogę się doczekać wyniku a Wy?

Przez to również Wy bierzecie czynny udział w projekcie starego domu, a ja zawsze będę pamiętać, że to moi czytelnicy wybrali dla mnie taką podłogę!

EDIT. Ponieważ tak licznie głosowaliście chciałbym wyróżnić drobnymi upominkami ode mnie nie jedną a 3 osoby:

20 komentarz, bo 10+10 a w tym roku blog obchodzi 10 lecie a my świętujemy 10 rocznicę ślubu: Emilia Dombrowska-Niklas

22 komentarz, jak dzień moich urodzin, czyli: KoralikiBeaty Beata

37 jak 1937, czyli rok z którego pochodzi nasz dom: Toy Scrap

Gratuluję!

Proszę o maila z adresem: conchitahome.blog@gmail.com

Related Posts