Jaki ekspres wybrać do biura?

by Kasia Bobocińska

W zeszłym roku zdecydowałam się na zakup dobrego ekspresu do kawy, ale przed jego wyborem sporo czasu zastanawiałam się na jaki typ się zdecydować. okazuje się, że aby dobrać dobry ekspres do kawy trzeba wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka pytań, wziąć pod uwagę kilka czynników. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ekspresu do biura? Ja juz znam odpowiedź a jeśli Ty wciąż się zastanawiasz, zobacz co dla mnie miało znaczenie przy wyborze. 

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ekspresu do biura?

Wybierając ekspres do kawy trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

 • Przede wszystkim należy określić, czy będzie to ekspres dla kilku osób, czy raczej kilkudziesięciu. Na inny ekspres zdecydowałabym się, gdybym kupowała go do dużego biura a kupując go właściwie tylko dla siebie oraz moich klientów miałam znacznie większy wybór.
 • Dzienna wydajność – oto zmienna, którą należy brać przy wyborze ekspresu do dużego biura. Kawa powinna być przyrządzana szybko, łatwo i bezawaryjnie. Niestety ekspresy biurowe, ilością elektroniki i funkcji często przekraczają kompetencje zwykłego użytkownika W tak dużej ilość funkcji łatwo sie pogubić a duża ilość elektroniki powoduje częste awarie. Czy naprawdę potrzebujemy parzyć kawę na 50 sposobów, czy zwykle i tak pijemy jeden rodzaj, taki, który nam najbardziej odpowiada?
 • Z mojego doświadczenia wiem, że im mniej elektroniki tym lepiej. To prosty, szybki sposób na kawę, bez komplikacji, bez ciągłego zaglądania do instrukcji.
 •  Kolejna kwestia, którą trzeba rozstrzygnąć, to czy kawa jest dla pracowników, czy dla klientów. Czy ma być             wydawana masowo, czy reprezentacyjnie? Czy ekspres, oprócz tego, że ma robić pyszną kawę, ma jeszcze wyglądać, jak z najlepszych włoskich caffetterii. 
 • Wybierając ekspres zdecydowałam się na ekspres kolbowy Barista Max+ VCF 152X, gdzie w sposób manualny dawkuję ilość kawy.

  Poznaj moje sposoby na pyszną kawę.

 • Dobierając ekspres do kawy do biura warto też zwrócić na wielkość ekspresu, to jak dużo miejsca będziemy potrzebować na jego usytuowanie.

 • Sprawdźmy jak duży jest pojemnik na wodę i mleko, oraz jak często trzeba je wymieniać. W moim ekspresie z tyłu do dyspozycji mamy duży pojemnik na wodę o pojemności prawie 3 litry.

 • Warto też wziąć pod uwagę kompetencje samych pracowników, musi być on łatwy w obsłudze, bo przecież w biurze nie możemy chyba liczyć na pomoc baristy. Mój ekspres jest banalny w obsłudze i przede wszystkim mamy wpływ na wiele czynników, nie zawierzając w pełni elektronice. sami mielimy kawę podstawiając kolbę pod młynek a następnie montujemy kolbę pod dozownikiem wody, naciskamy guzik i juz po chwili delektujemy się smakiem pysznej kawy. 

 • Ekspres Breville jest bardzo wytrzymały, wykonany z dobrego materiału i sprawdzi się w biurze, gdzie są prawdziwi kawosze. A poza tym już na pierwszy rzut oka widać, ze to biuro, gdzie pracownicy kochają dobrą kawę. Jeśli mam być szczera, gdy ktoś proponuje mi kawę z ekspresu na kapsułki lub rozpuszczalną, dziękuję grzecznie za kawę. Kawę rozpuszczalną mogę ewentualnie wykorzystać do robienia deserów. 

Chciałabym, żeby klienci odwiedzający moje biuro, mogli cieszyć się smakiem przepysznej kawy. Będąc na targach, czy odwiedzajac różne salony wnętrzarskie, doskonale pamiętam, gdzie podawano mi dobrą kawę. Taki drobny, ale niezwykle istotny szczegół, mający duży wpływ na wizerunek marki. Do miejsc, gdzie serwowana była dobra kawa wracałam z przyjemnością, szczególnie na targach i event’ach, gdzie pobudzająca, aromatyczna kawa, może być prawdziwym wybawieniem

Kawa w biurze, to u mnie podstawa. Zawsze zaczynam dzień z kubkiem aromatycznej kawy i tylko tak jestem w stanie przebrnąć przez morze korespondencji oraz obowiązków firmowych. Wybierając ekspres do biura, podstawiłam na znaną mi markę, której ekspresu używam od jakiegoś czasu w domu. Jestem z niego bardzo zadowolona, więc dla mnie wybór był prosty. 

O ekspresach do kawy pisałam też tu:

Related Posts