SZYBKA I EFEKTOWNA METAMORFOZA SALONU

by Kasia Bobocińska

Odkąd w wakacje odświeżyłam nieco salon, ciągle miałam poczucie, że to miejsce zasługuje na większe dopieszczanie. Niby wszystko grało, a jednak miałam przeczucie, że może być lepiej. Intuicja mnie nie zawiodła a obraz, który wisiał nad kominkiem, dwa razy spadł z hukiem na ziemię, siejąc zniszczenie. W końcu zdecydowałam się go zdjąć i poszukać czegoś, co zajmie jego miejsce na pustej ścianie. Nic nie dzieje się bez przyczyny, bo wkrótce wzięłam udział w wydarzeniu branżowym dla architektów, gdzie dowiedziałam się, że moje ulubiona marka produkująca spektakularne lustra – Giera Design zaprezentowała swoje nowości, w tym piękny postarzany portal. To miejsce czekało na zmiany, a ja znalazłam genialne lustro do salonu, które idealnie wpisywało się w klimat starego domu.

Lustro do salonu

To miejsce czekało na jeden element, dla którego zostało zaprojektowane. To miejsce czekało na lustro, które zupełnie zmieni tę przestrzeń salonu. Gdy podczas eventu zobaczyłam lustra z niezwykłym efektem postarzania, wiedziałam, że Portal Wide Vintage jest wprost stworzone do naszego starego domu. Nic nie dzieje się bez przyczyny a ta przestrzeń musiała chwilę poczekać na na znalezienie idealnego rozwiązania.

Postarzane lustro do salonu

Ciekawa była też reakcja moich bliskich. Gdy lustro do nas dotarło to jego montażem, pod moją nieobecność zajął się mąż. Chwilę po rozpakowaniu, dzwoni do mnie zaniepokojony i mówi: „Kasia, to lustro jest popsute. Musisz reklamować. Ono chyba spleśniało”. Okazało się, że przestraszył się efektu postarzania. Szybko mu wyjaśniłam, że tak powinno być, że to celowy efekt.

Na czym polega efekt postarzania lustra?

Patrząc na taflę lustra widzimy różne przebarwienia, które są celowym działaniem dzięki któremu mamy wrażenie, że jest ono nie z tej epoki. Dawniej, nie było odpowiednich technik, żeby zabezpieczyć pokryte srebrem tafle szkła, przed działaniem wilgoci i tlenu, przez co srebrna warstwa łatwo ulegała korozji, a na lustrze w niedługim czasie pojawiały się ciemne plamy. Teraz w serii luster Vintage, starano się te plamy wiernie odtworzyć, bo postarzane lustra stały się bardzo modnym elementem wystroju. A wszystko, przez trendy i modę na wszelkie niedoskonałości o których pisałam więcej tutaj: 3 GŁÓWNE TRENDY WE WNĘTRZACH NA 2023 ROK.

Według feng shui lustro przez swoje odbicie potrafi oczyścić energię we wnętrzu. Potrafi odbić złą energię odesłać ją do miejsca z którego napłynęła. Oczywiście, te zasady sprawdzają się lepiej na czystych, niezanieczyszczonych taflach lustra a lustra postarzane mają nieco mniejszą moc odbijania, ale nadal oczyszczają wnętrze. 

Jak Wam się podobają zmiany w moim salonie? Prawda, ze lustro daje niepowtarzalny klimat?

Related Posts