NASZE PLANY NA 2020 ROK

by Kasia Bobocińska

Uwielbiam zaczynać Nowy Rok od planowania! To takie kreatywne i wyzwala w nas wiele pozytywnej energii! Jesteśmy pełni nadziei, że wszytko co sobie zaplanujemy się nam ziści. Wszystko co było, to było a teraz to już na pewno będzie lepiej 🙂 Dlatego pierwszy tydzień roku zwykle intensywnie planuję swoje poczynania! W zeszłym roku nie mogłam tego zrobić, bo na świecie miał się pojawić Julek i wszytko, co mogłam zaplanować mogło potoczyć się zupełnie inaczej.  W tym roku dlatego tym chętniej zabrałam się za planowanie.  Jeszcze lepiej rozpocząć Nowy Rok od remontu! I tak właśnie zaczęłam mój rok 2020! Kiedy inni planują prace remontowe, my mamy to szczęście, ze możemy działać! Właśnie zaczęliśmy remont naszego małego domku. O tej małej chatce przeczytacie we wpisie:

STARY DOM: KUPILIŚMY NIE JEDEN A DWA STARE DOMY!

Tak wyglądało jej wnętrze przed metamorfozą. A jak wygląda teraz? Zapraszam na mój Instagram do zakładki :”Remont 2020″. 

REMONT MAŁEGO DOMKU

Ten niewielki  stary dom, oddalony od naszego o zaledwie 5 metrów od samego początku zapowiadał się  jako świetne miejsce do realizacji moich zawodowych planów. Mimo, że jest niewielki, ma ogromne możliwości. 

Jaki będzie nasz mały domek?

Na pewno kolorowy! Znacie już trochę mój styl! Nie zabraknie tu nowoczesnych rozwiązań połączonych z zamiłowanie do klasyki. 

Na razie wieszamy pierwszy raz kaloryfery na ścianach, bo ten domek nigdy nie był ocieplany!

Zerwaliśmy też podłogę, ociepliliśmy ja styropianem oraz zrobiliśmy wylewkę. Nie korzystaliśmy z gruszki, tylko z gotowych zapraw betonowych. Podłoga sobie powolutku schnie a my podłączamy grzejniki. 

ODŚWIEŻENIE WC

Może Was to zdziwi, ale niespełna rok po zrobieniu naszego małego WC musi zostać ono odświeżone! Powiem w skrócie tak: dobraliśmy do toalety elementy które ładnie wyglądały, ale niestety się nie sprawdziły!  STARY DOM: WC – FINAŁ

Musimy je wymienić!

POKÓJ CHŁOPCÓW

W zeszłym roku udało nam się naprawdę dużo zrobić w pokoju chłopców (POMALOWALIŚMY BOAZERIĘ oraz POMALOWALIŚMY POKÓJ W KOLORACH ZIEMI), ale nadal nie jest on w pełni wykończony. Przed nami kilka DIY, które sprawią, że będzie miał on indywidualny, niepowtarzalny charakter. Na ścianach zagości też wyczekiwana przez Gabrysia tapeta w wieloryby! 

W pokoju jest na pewno kolorowo, ale brakuje jeszcze wielu elementów, abym mogła uznać go za skończony!

Chcielibyśmy też wprowadzić o wiele więcej dekoracji, aby przekonać osoby, które mówią, że wybrana przez nas kolorystyka nie nadaje się do pokoju dziecka, że bardzo się mylą 🙂

HOL GŁÓWNY

To wnętrze domaga się wreszcie uwagi. Na razie po przekroczeniu progu starego domu trafiamy do  bajecznie kolorowego przedsionka, potem otwieramy kolejne drzwi i entuzjazm dramatycznie się kurczy. Wkraczamy do nieodmalowanego pomieszczenie w którym każde drzwi są inne.  Podłoga nie jest wycyklinowana a stare schody choć piękne, wymagają sporo pracy! Specjalnie zwlekałam z tym wnętrzem, aby ułożyć sobie w głowie, plan na jego wykończenie. To nic złego, jeśli sami czasami nie jesteśmy pewni naszych decyzji. Czasem warto odczekać, aby do głowy wreszcie przyszło właściwe rozwiązanie. 

ZMIANY W OGRODZIE

W tym roku nie zabraknie kolejnych działań w naszym ogrodzie.  Jest taki, domek, który ogromnie szpeci nam widok z okna! Musimy się za niego zabrać. Chcemy się też pozbyć starych desek zgromadzonych podczas remontu starego domu, wiec w ogrodzie pojawią się na pewno nowe konstrukcje 🙂

OGRZEWANIE W STARYM DOMU

Niebawem pojawia się też posty opowiadające o ogrzewaniu w starym domu oraz o stacji uzdatniania wody, którą zainstalowaliśmy! Zobaczycie też naszą kotłownie po zmianach.

Oczywiście to tylko cześć działań zaplanowanych w 2020 roku. Wymieniłam te, które właśnie są realizowane lub będą w niedalekiej przyszłości.  

Related Posts