DIY: NAJMODNIEJSZE SZAFKI DZIECIĘCE METAMORFOZA

by Kasia Bobocińska

Dziś znów wracamy na chwilę do pokoju dziecięcego. W te wakacje pracowałam głównie nad książką i odświeżyłam nieco wystrój w pokoju dziecięcym. Zmieniłam kolor ścian z niebieskiego na brzoskwiniowy: JAK WYBRAĆ KOLOR ŚCIAN DLA DZIEWCZYNKI? MALOWANIE POKOJU LUSI oraz zrobiłam małe dekoracyjne DIY tworząc dekorację świetlną -> DIY DEKORACJA ŚWIETLNA DO POKOJU DZIECKA. Dziś pokażę Wam metamorfozę szafek na książki, które już raz przemalowywały, tutaj:

Zobaczcie jak powstają szafki dziecięce w najmodniejszych kolorach tego sezonu. W nowej kolorystyce będą zdecydowanie bardziej uniwersalne, niż w kolorze turkusowym oraz miętowym, które wybrałam dla nich, aby dopasować je do niebieskiej ściany: MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ – PÓŁKA NA KSIĄŻKI

Najmodniejsze szafki dziecięce

Pokój dziewczynki zyskał nową kolorystykę, dopasowaną bardziej do kwiecistej tapety, stał się delikatny i subtelny. Zmiana ustawienia mebli, nowe drewniane półki na książki, oraz szafka nocna, która może pełnić rolę toaletki, sprawiły, że pokój stał się bardziej funkcjonalny.

Po drugiej stronie łóżka, pomiędzy szafą a ścisną z kwiecistą tapetą została pusta przestrzeń do wykorzystania, którą wybrałam na nową lokalizację szafki i półki na książki. Wystarczyło je dopasować kolorystycznie do wnętrza, dlatego sięgnęłam po raz kolejny po farby kazeinowe Liberon, z których korzystałam wielokrotnie i bardzo je lubię. Użyłam dwóch podstawowych kolorów: jasnego szarego – Przygaszona perła, do szafki stojącej oraz Wieczorny cień, do szafki wiszącej. Całość wykończyłam bezbarwnym lakierem zabezpieczającym i wzmacniającym ich powierzchnię.

METAMORFOZA SZAFKI WISZĄCEJ

Do przemalowania szafki wiszącej użyłam beżowo szarego odcienia farby kazeinowej: Wieczorny cień, która bardzo pięknie pokryła zielono turkusowy odcień i to już przy pierwszej warstwie. Farby kazeinowe mają świetne krycie. Tylko w niektórych miejscach były delikatne przebłyski starej farby, więc ostatecznie zdecydowałam się na dwie warstwy, ale pewnie gdyby bazowy kolor nie był tak intensywny to wystarczyłaby jedna warstwa.

Najmodniejsze szafki dziecięce
Najmodniejsze szafki dziecięce

Co ważne farba kazeinowe Liberon nadaje się świetnie zarówno do malowania surowego drewna, jak i takiego pokrytego warstwą innej farby. W moim przypadku nie szlifowałem szafki przed malowaniem a jedynie użyłam ją detergentem (woda z mydłem lub odrobiną płynu do mycia naczyń), aby odtłuścić ją przed malowaniem. Farby kazeinowe nie lubią tłustych plam a jak wiadomo rączki dziecięce nie są zawsze tak czyste, jakbyśmy chcieli, dlatego warto zabezpieczyć szafkę warstwa lakieru. Kiedy szafka wyschła, wykończyłam jej powierzchnię bezbarwnym, matowym lakierem zabezpieczającym marki Liberon.

Metamorfoza szafki z serduszkiem

Uwielbiam tę szafkę. Jest ona z nami od bardzo dawna, kiedy tylko w mojej głowie powstał plan na urządzenie pokoju dla mojego pierwszego dziecka. Córka właśnie rozpoczęła naukę w trzeciej klasie a szafka jest z nami przynajmniej tak długo jak ona jest na świecie. To stara szafka szkolna lub przedszkolna, którą na początku pomalowałam na biało a później aby dopasować ją do kolorystyki pokoju, na miętowo. Teraz znów wróciłam do przygaszonej bieli, perłowej bieli. 

Do pomalowania drugiej szafki użyłam farby kazeinowej w kolorze Przygaszona perła a drewniane wykończenie na gorze oraz ozdoby pomalowałam matową farbą kredową w kolorze: Krucha skała. 

Zdecydowałam się na wymianę tapety na taką, która przypomina len. Dzięki tem szafka stała się bardziej spójna.

Malowanie łuku

Gdy na Instagramie @conchita_home pochwaliłam się moim łukiem sporo osób pytało jak go namalować. Wykorzystałam do jego namalowania dwie saszetki  farby, ołówek, pinezkę oraz kawałek sznurka. Jak namalować koło? Wbijamy pinezkę w środek okręgu, przyczepiany do niej kawałek sznurka, na drugim zaczepiam ołówek i tak odrysowuję koło. Potem dorysowuję prostokąt i tak powstaje łuk.

Zobaczcie jak ciekawie to wygląda po powieszeniu w tym miejscu szafki.

NAJMODNIEJSZE BEŻE I SZAROŚCI

Sprawdźcie koniecznie kolorystykę farb kazeinowych Liberon, bo są w przecudnych kolorach —-> Liberon farby dekoracyjne do mebli. Mają w swojej ofercie najpiękniejsze beze i szarości, które  od kilku sezonów są jednym z głównych trendów kolorystycznych we wnętrzach. Dzięki użyciu wybranych przeze mnie kolorów mam najmodniejsze pod względem kolorów szafki.

A tak szafki prezentują się w nowej kolorystyce. 

Czy Wy też przemalowujecie tak często meble jak ja?

Zobaczcie pozostałe metamorfozy pokoju dziecięcego:
DIY DEKORACJA ŚWIETLNA DO POKOJU DZIECKA

JAK WYBRAĆ KOLOR ŚCIAN DLA DZIEWCZYNKI? MALOWANIE POKOJU LUSI

KWIATOWY POKÓJ DZIECIĘCY – NOWOŚCI U ŁUCJI

MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ – PÓŁKA NA KSIĄŻKI

Related Posts