SZYBKA METAMORFOZA SALONU PRZED ŚWIĘTAMI

by Kasia Bobocińska

Jak na szybką metamorfozę przystało, nie potrzeba do jej wykonania ani dużo czasu ani specjalistycznych narzędzi. Wystarczyła odrobina irytacji i dwie puste farby. Ska pomysł na metamorfozę? Właśnie z tej irytacji i wkurzenia, jakie odczuwałam, gdy patrzyłam na główną dekorację w salonie. Kiedy w zeszłym roku zbudowałam nasz portal kominkowy: BUDOWA PORTALU KOMINKOWEGO DIY pomysł wydawał mi się świetny. Nie miał on w salonie żadnej konkurencji, stanowił główny punkt dekoracyjne. W tym roku w salonie pojawiła się jednak galeria wokół telewizora: JAK POWIESIĆ GALERIĘ WOKÓŁ TV? WIOSENNE ZMIANY W SALONIE zyskał on konkurencję jakiej nie był w stanie znieść. Nagle stał się dodatkiem a nie główną dekoracją. Poza tym jak słusznie zauważyliście wyglądał jak ołtarz. Koniec końców, moja irytacja narastała do tego stopnia, że w sobotę w ciągu kilku godzin zrobiłam kompletną metamorfozę salonu.

Zalety metamorfozy

Przede wszystkim portal jest teraz oryginalny. Nie widział, żeby ktokolwiek miał portal kominkowy w takim kolorze. Poza tym pasuje on świetnie do zielonej butelkowej zieleni kanapy. Zobaczcie jak prezentował się w zeszłorocznym wydaniu świątecznym: JAK OZDOBIĆ PORTAL KOMINKOWY NA ŚWIĘTA?. Niby ok, ale czegoś mi brakowało. To uczucie narastało we mnie i stwierdziłam, że zakończę ten rok szybką metamorfozą salonu. Nie rozkładałam nawet folii, tylko pod drzwi podłożyłam kawałek kartonu, w którym przyszły zamówione farby. Portal kominkowy to na tyle lekka konstrukcja, że mogłam ją łatwo wynieść do małego domku i przemalować. Dawno nie robiłam tak szybkiej metamorfozy, która jednocześnie dawałaby taki efekt! Przepis jest prosty: jeśli Cię coś wkurza – przemaluj to! Nie czekaj na męża, ekipę remontową, czy Nowy Rok. Zrób to teraz z użyciem tego co już masz w domu! A wkroczysz w Nowy Rok z zupełnie nowym wnętrzem. Ja mam nowy salon i jestem mega szczęśliwa. A jak mi się znudzi to go przemaluję na wiosnę 😉

SZYBKA METAMORFOZA SALONU

FARBY I ETAPY METAMORFOZY

Farby użyte w metamorfozie, to końcówka podkładu i farby użytej w metamorfozie drzwi wejściowych: DIY – JAK SAMEMU ZROBIĆ DRZWI ZEWNĘTRZNE? Okazały się tak wydajne i łatwe w aplikacji, że to pięknej, intensywnej czerwieni szwedzkiej domówiłam jeszcze jedną farbę w kolorze butelkowej zieleni.

Zanim jednak zabrałam się za malowanie na kominek położyłam podkład gruntujący, który zdecydowanie ułatwił mi pracę, bo szybko przykrył wszystkie białe przebłyski.  Remmers Allgrund (Grunt uniwersalny do drewna, metalu i PCV) To element niezbędny, gdy pracujemy z żywym drewnem, jak w przypadku drzwi oraz ułatwiający pracę, jak było w przypadku kominka. W przypadku drzwi nie położyłam podkładu, gdyż były one pokryte lakierem, który wystarczyło tylko lekko zmatowić. Nie chciałam tez generować dodatkowych kosztów i chciałam użyć tego co już mam. Gdyby moje drzwi były oczyszczone do żywego drewna, zamówiłabym grunt uniwersalny do drewna Remmers w kolorze białym lub szarym. 

Portal kominkowy przed zmianą

Niby ładnie, ale jakoś tak mdło. 

Malowanie drzwi

Zobaczcie jaki przepiękny odcień zieleni! To farba silnie kryjąca Remmers, w kolorze butelkowej zieleni. Tym razem nie użyłam podkładu.

Krok po kroku, najpierw wyszlifowałam drzwi, potem położyłam pierwszą warstwę farby, drugą i gotowe. Drzwi prezentowały się przepięknie!

Jak się malowało bez podkładu? Przy malowaniu pierwszej warstwy farba bardziej ślizgała się po powierzchni drzwi, ale przy drugiej warstwie pięknie pokryła już wszystkie niedociągnięcia!

Malowanie portalu kominkowego

Do pomalowania kominka ponownie użyłam farby  silnie kryjącej Remmers Deckfarbe, w kolorze przepięknej, soczystej czerwieni.  

Zanim użyłam farby, pomalowałam kominek podkładem w kolorze czerwieni. Aby jeszcze bardziej podbić kolorystycznie czerwień kominka, pomalowałam część ściany farbą w kolorze zbliżonym do obrazów wiszących przy kominku.

To pozostałości farby, które zostały mi po metamorfozie salonu w mieszkaniu na wynajem: JAK URZĄDZIĆ MIESZKANIE NA WYNAJEM? – SALON

I gotowe! Tak prezentuje się kominek bez dekoracji. Oczywiście światła mamy w grudniu jak na lekarstwo, więc niestety nie są to super zdjęcia.

A tak wyglądsa komiek 

Ja jestem bardzo zadowolona! Jest nietypowo i trochę teatralnie. Zieleń drzwi idealnie współgra z granatem. Pamiętacie jeszcze moje granatowe drzwi? Zobaczcie jak zmienił się salon od czasu ich przemalowania: STARY DOM: DIY – MALOWANIE DRZWI

Dla mnie zmiana jest ogromna. Co myślicie?

Related Posts