Farba zamiast płytek

by Kasia Bobocińska

Podczas remontu starego warsztatu, który zmieniam teraz w STUDIO DIY, szukam najlepszych ekonomicznych rozwiązań. Na remont tego wnętrza nie mam dużego budżetu. Choć nazywać się ono a teraz będzie Studio DIY, to jego przeznaczenie będzie podobne, będę w nim tworzyć w nim swoje projekty DIY. Ma wyglądać schludnie, abym dobrze się w nim czuła, ale nie zamierzam w nim robić kompleksowego remontu a jedynie odświeżenie. Kiedy zorientowałam się, że ściany w warsztacie są w bardzo złym stanie poszukałem na rynku alternatyw które pozwolą mi je wzmocnić, bez kosztownego remontu.

Hydro bariera – klucz do ochrony przed wilgocią i wodą

Już wcześniej, podczas projektu Lundry room HYDRO-BARIERA – JAK ZASTĄPIĆ PŁYTKI FARBĄ? odkryłam farbę Easy Hydro bariera. Ta innowacyjna farba wodoodporna zapewnia nie tylko piękne wykończenie ścian, ale także trwałą ochronę przed wilgocią i zapobiega powstawaniu pleśni oraz grzybów, więc do słabo ogrzewanego wnętrza, gdzie ściany prawie się sypią, nadaje się idealnie. Wiedzieliście, że może ona być idealną alternatywą dla płytek ceramicznych, nawet położonych w kabinie prysznicowe?

Nowoczesna Hydro-bariera V33 to wodoodporna farba do wnętrz, która chroni ściany przed działaniem wody, jest bezwonna, bardzo trwała i łatwo się ją aplikuje. Hydro bariera przypomina mi farby z XX wieku, którymi malowano lamperie a jednocześnie jest to produkt nowoczesny. Zachowane są wszystkie właściwości farby olejnej a jednocześnie likwidując wszystkie jej wady: uciążliwą aplikację, nieprzyjemną woń, pracochłonne czyszczenie narzędzi, po jej aplikacji, nadmierny połysk.

Farba zamiast płytek

Skuteczna ochrona przed wodą

Dzięki swojej unikalnej formule tworzy ochronną powłokę, która skutecznie zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza ścian. To zabezpieczenie ma ogromne znaczenie w miejscach narażonych na wilgotność, takich jak łazienki, kuchnie czy piwnice. A mój warsztat właśnie mój należy do takich pomieszczeń. Wilgoć i woda mogą być niebezpieczne dla naszych wnętrz. Zagrażają nie tylko estetyce, ale także strukturze ścian i powierzchni. Dlatego ważne jest, aby zastosować skuteczne rozwiązania, które zapewnią ochronę przed wilgocią. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie farba wodoodporna V33 Easy Hydro Bariera. Mam wrażenie, że ściany w warsztacie były nie raz narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Choć jest zadaszony, to wydaje mi się, ze przez lata nie był ogrzewany i przez to stan ścian jest daleki od idealnego.

Farba zamiast płytek

Oprócz swoich właściwości ochronnych, farba Easy Hydro Bariera zapewnia również piękne wykończenie ścian. Dostępna jest w 8 kolorach, co daje Ci możliwość dopasowania jej do Twojego stylu we wnętrzu.

Farba zamiast płytek – jak malować

Jak malować farbą V33 Hydro bariera:

Krok 1. Przygotowanie powierzchni: Przed rozpoczęciem aplikacji farby, ważne jest, aby powierzchnia była czysta, sucha i wolna od luźnych cząstek oraz zanieczyszczeń. Dokładnie odkurz ścianę, pozbądź się kurzu, brudu, pajęczyn.

Farba zamiast płytek

Krok 2: Mieszanie farby: Przed użyciem, połącz i wymieszaj wszystkie składniki farby. Farba składa się z dwóch składników: wiaderka głównego oraz małej saszetki, w której znajduje się dodatkowy składnik produktu. Do głównego pojemnika wlej saszetkę i dokładnie wymieszaj.

Krk 3. Nakładanie pierwszej warstwy: Za pomocą wałka malarskiego lub pędzla, równomiernie rozprowadź farbę na powierzchni.

Krok 4. Poczekaj jak farba wyschnie i nałóż drugą warstwę.

Farba dobrze wymieszana. Jesteśmy gotowi do malowania!

Farba zamiast płytek

Jak  ściana wygląda przed i po malowaniu. Użyłam farby w kolorze: kość słoniowa.

Do pomalowania lamperii użyłam farby w kolorze: szary taupe

Farby w kolorze kości słoniowej użyłam także do pomalowania tego włazu. Co ciekawe, farba świetnie sprawdziła się na różnych powierzchniach: starego drewna, cegły, sklejki. 

A tak prezentuje się wejście na strych po pomalowaniu.

Studio DIY – po metamorfozie

A tak prezentuje się Studio DIY po drugim etapie metamorfozy. Pierwszy dotyczył malowania drzwi i grzejnika – możesz go zobaczyć tutaj: JAK ODNOWIĆ I POMALOWAĆ GRZEJNIK KROK PO KROKU. 

To jeszcze nie koniec remontu i tego projektu. Śledźcie dalsze etapy tej metamorfozy, bo będzie się działo.

Jeśli chcesz być na bieżąco, to koniecznie zapisz się na mój newsletter:

Related Posts