Jak odnowić i pomalować grzejnik krok po kroku

by Kasia Bobocińska

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam, jak odnowiłam stary grzejnik oraz piec. Zanim zabrałam się za metamorfozę drzwi w warsztacie —-> Tablica narzędziowa na drzwiach a raczej, rodzącej się powoli do życia, mojej pracowni, odnowiłam stary grzejnik elektryczny. Dziś opowiem Wam o specjalnej farbie do malowania grzejników i pieców z drobinkami metalicznymi. Zainteresowani? No to zaczynamy!

Jak odnowić stary grzejnik?

Zaczynamy tradycyjnie od oceny stanu technicznego grzejnika. Czy grzejnik ma odpryski, czy ma jakieś uszczerbki? Czy farba się łuszczy? Jeśli tak, trzeba zeszlifować wszystkie elementy, które mogą odprysnąć. Jeśli nie, to zabieramy się za oczyszczanie i odtłuszczanie powierzchni.

Jak przygotować kaloryfer do malowania?

Jedyne co musimy zrobić przed malowaniem grzejnika, to dobrze go umyć i odtłuścić. W moim przypadku, musiałam jeszcze usunąć stare zacieki po farbach i gipsie. Ogólnie grzejnik był w dobrym stanie, ale stara farba mocno pożółkła i nie wyglądała świeżo.

Tą farbą pomalujecie zarówno grzejnik, jak i sprzęt AGD. Znudziła Ci się stara pożółkła lodówka? To ta farba Ci pomoże! Farba Renowacyjna do grzejników i urządzeń AGD V33

Farba do renowacji grzejników

Do pomalowani grzejnika nie potrzebowałam żadnego podkładu, bo farba renowacyjna ma świetną przyczepność. Nanosiłam ja za pomocą wałka. Ponieważ farba ma metaliczne drobinki, przed malowaniem trzeba ją bardzo dokładnie wymieszać. 

Po drugiej warstwie, udało się już pięknie pokryć całą powierzchnie grzejnika. Kolor farby jest obłędny! Grzejnik nie jest matowy tylko ma delikatny połysk, dzięki metalicznym drobinkom. Trochę jak czarna perła! Teraz zżera mnie ciekawość jak wyglądałoby srebrny grzejnik łazienkowy pomalowany taką metaliczną farbą. Zwykle zamawiając grzejniki z metalicznym wykończeniem musimy dopłacić producentowi a kto by przypuszczał, ze tak łatwo możemy przemalować każdy grzejnik. 

A tak prezentuje się grzejnik po metamorfozie. Wygląda jak nowy, prawda?

Malowanie pieca

A skoro miałam tak świetną farbę, to pomalowałam też stary piec na węgiel – Żar! Nieźle się rozkręciłam, prawda?

Zapraszam do zapisania na mój newsletter!

Możesz Pobrać za darmo:

Related Posts