HYDRO-BARIERA – JAK ZASTĄPIĆ PŁYTKI FARBĄ?

by Kasia Bobocińska

Dziś wracam do tematu naszego Laundry room, który opisywałam Wam we wpisie: JAK DOBRZE ZAPROJEKTOWAĆ PRALNIĘ? PROJEKT LAUNDRY ROOM. To jedno z tych pomieszczeń, których nie wykończyliśmy podczas remontu starego domu, bo postanowiliśmy je wykończyć sami. Jak był tego efekt? Dwa lata minęły, a ja wchodziłam do pralni z zamkniętymi oczami, aby nie widzieć brudnych i obdrapanych ścian. Wnętrze prezentowało się wyjątkowo obskurnie a nowe sprzęty, które umieściliśmy w niej podczas zeszłorocznej modernizacji kotłowni jeszcze spotęgowały ten efekt, bo wyróżniały się na tle starych ścian. W końcu coś był trzeba zrobić w tym wnętrzu i zabraliśmy się za remont kotłowni, która ma zmienić się w piękny laundry room. Ponieważ jest to miejsce bezpośrednio narażone na działanie wody (mieliśmy już nawet na koncie małe zalanie, gdy jedna z rur okazała się nieszczelna) postanowiliśmy użyć w niej produktu, który w pełni może zastąpi płytki, nawet pod prysznicem? Ciekawi? Dziś pokażę Wam produkt, który pozwoli Wam zastąpić płytki farbą.

JAK ZASTĄPIĆ PŁYTKI FARBĄ?

Dzisiaj testuję dal Was nowy produkt – farbę Hydro-barierę. Pamiętacie jeszcze lamperie? Ja pamiętam lamperie z czasów PRL, szczególnie we wnętrzach publicznych, gdzie za pomocą farby olejnej odcinano część ściany, aby chronić ją przeze zabrudzeniami. Współczesna lamperia, którą zamierzam zrobić za pomocą farby hydro-bariery, ma podobne właściwości co stara, ale zrobiona jest produktem, który zdecydowanie nie jest farbą olejną. Nowoczesna Hydro-bariera V33 to wodoodporna farba do wnętrz, która chroni ściany przed działaniem wody, jest bezwonna, bardzo trwała i łatwo się ją aplikuje. To tak, jakby przenieść lamperię z farby olejnej w XXI wiek, zachowując jej wszystkie właściwości na ścianie a jednocześnie usuwając jej wszystkie wady: uciążliwą aplikację, nieprzyjemną woń, pracochłonne czyszczenie narzędzi po jej aplikacji, zbytni połysk.

Aby w pełni zaprezentować nowy produkt zdecydowałam się użyć aż trzech kolorów Hydro-bariery na trzech różnych ścianach. Pierwszy zaprezentowany odcień to: beż, drugi to: biały a trzeci to: kryształ górski.

W saszetce przyklejonej do wnętrza pokrywy znajduje się dodatkowy składnik produktu, który przed aplikacją należy otworzyć i wlać jego zawartość do pojemnika z farbą. Tak przygotowana farba utrzymuje swoje właściwości przez najbliższe 10 dni, podczas których należy wykorzystać produkt.

Ściany do wysokości 130 cm pokryłam dwoma warstwami farby Hudro-bariera. Maona bardzo lekką konsystencję i świetnie się aplikuje.

Bardzo ciekawym kolorem okazał się beż. Ten odcień idealnie wpisuje się w tegoroczne trendy, gdzie chłodne szarości zastępowane są ocieplonymi beżami. 

Farba Hydro bariera idealnie pokryła wszelkie nierówności i niedoskonałości, jakie były na naszych ścianach, 

Dodatkowo, dla kontrastu nad szarą farbą zrobiłam czarny pasek, który odciął lamperię od bieli ściany.

BIAŁA FARBA DO WNĘTRZ EASY WHITE

Na pozostałe ściany powyżej lamperii użyłam farby Easy White, którą może pamiętacie z wpisu: SZYBKA METAMORFOZA SALONU MOICH RODZICÓW W WEEKEND. Pomimo, że ściany nie były idealnej jakości, jesteśmy jednak w pomieszczeniu gospodarczym a nie w salonie, to poradziła sobie z nimi świetnie!

Wydawać by się mogło, że połączenie białej farby Hydro-bariera z matową Easy White na jednej ścianie będzie zupełnie niezauważalne, ale ja widzę różnicą, a Wy?

A na koniec mam dla Was to co lubicie najbardziej, czyli efekt before and after.

Co jeszcze będę robić w kotłowni-pralni? Planuję wymienić oświetlenie oraz wstawić do niej nowe szafki. Czeka nas kolejna metamorfoza z szafkami kuchennymi i farbami renowacyjnymi. Pamiętacie tę metamorfozę? Teraz będzie jeszcze lepiej!

PROJEKT KUCHNIA #3: JAK PRZEROBIĆ SZAFKI KUCHENNE Z MDF? ZRYWAĆ CZY ZOSTAWIĆ OKLEINĘ?

Related Posts