Dekoracje DIY- kartki świąteczne

by Kasia Bobocińska

Ostatnim projektem DIY, jaki zrobiłam w 2023 roku były kartki świąteczne. Bardzo się  z niego cieszę, bo dawno nie robiłam takich projektów a uświadomiłam sobie, jak bardzo mi ich brakowało. Ostatni raz tworzyłam spersonizowane kartki w 2016 roku – Kartki świąteczne DIY. Takie kartki są naprawdę wyjątkowe i jak otrzymuję taki prezent trudno mi go wyrzucić. Mam specjalną szkatułkę do przechowywania pocztówek, kartek i zaproszeń. Kiedyś przeszukując skarby mojej babci natknęłam się na podobną. Postanowiłam kontynuować tę tradycję.

Jak zrobić kartki świąteczne DIY?

Do przygotowania takich kartek potrzebować będziesz:

  • grubszy brystol A4 (dzielimy go na pół, zginamy i mamy bazę pod 2 kartki świąteczne)
  • pędzel lub pędzel gąbkowy
  • market kredowy biały
  • ozdoby, np.: samoprzylepne kryształki
  • różnokolorowe markery

Do pomalowania kartek użyłam farb kazeinowych Liberon w kolorze: czarnej – antracytowa czerń, szaroniebieskiej – egejski błękit oraz miętowej – mglisty błękit.

Ręcznie robione kartki świąteczne

Zaczynamy od pomalowania kartek na wybrany kolor za pomocą farby kazeinowej.

Nie przejmuj się jeśli farba dostanie się do środka kartki. Aby tego uniknąć możesz przykleić taśmę klejącą wewnątrz kartki a po malowaniu ją zdjąć albo nakleić czystą kartkę wewnątrz, aby ukryć zacieki.

Kiedy kartki wyschną  zabieramy się za malowanie. Na jaśniejszych powierzchniach możemy malować markerami  a na ciemniejszych markerem kredowym.

Na koniec możesz dodać kryształki jaki gwiazdy.

A tak prezentują się kartki po malowaniu. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Chcielibyście dostać taką kartkę z życzeniami od serca?

Za pomoc w przygotowaniu posta oraz materiały potrzebne w jego przygotowaniu dziękuję marce Liberon

Related Posts

Leave a Comment