Czego się spodziewałam po tegorocznej jesieni? Mniej więcej tego, co już było, rok temu, dwa lata temu…trendy jesienno – zimowe i ich kolorystyka mniej więcej się powtarza. Fiolety może czerwień na pewno szarości. W tym roku na wybiegi wkroczył kolor khaki oraz militarne barwy. Nic nowego, bo w kolekcji 2013/2014 też to proponowano. Skoro pojawia się już drugi raz to czemu go jeszcze nie opisałam? –pomyślałam i wzięłam się za pisanie posta.
źródło: Pamiętacie post 10 trendów we wnętrzach na sezon jesień – zima 2014 by Bloomingville ? Już wtedy pisałam o modnej kolorystyce: dużo pudrowych pasteli, głownie bladych fioletów, mięty, błękitu, przepięknie połączonych z ciemnym grafitem, czernią. Pojawił się w modzie, a we wnętrzach? Skoro już drugi rok khaki jest kolorem jesieni, dlaczego nie ma go we wnętrzach. A może jest? Według Pantone khaki wcale w palecie jesienno zimowej nie występuje.
Zamiast tego występują dwie barwy militarne: aluminium i cyprys.
Kiedy organizuje tygodnie kolorów często piszecie mi, że nie lubicie danego koloru. Z khaki oraz paletą barw wojskowych, jest tak, że ja ich wprost nie cierpię. Dla mnie są smutne, bez wyrazu, paskudne. Kojarzą mi się z harcerstwem, wojskiem, we wnętrzach z nudą i brakiem wyrazu. Jak może podobać się kolor, który nazywa się zgniła zieleń? Mam nadzieję, że choć trochę się przekonam do tej kolorystyki i że znajdę, choć jedno zdjęcie, pod którym mogłabym napisać: Tak, to mi się podoba.
źródło: Pamiętacie artykuł o kuchniach ze skosem? Zobaczcie jak wyglądałaby w kolorze oliwkowym.
źródło: Kolor oliwkowy należy do palety kolorów zgodnych z barwami natury. Świetnie komponuje się z meblami z naturalnego drewna. Sypialnia w kolorze basque green, czyli zielni baskijskiej. Kolorystyka sypialni: biel, zieleń baskijska, czekoladowy brąz-efekt bardzo przygnębiający.
źródło: Dziś ciężkie zadanie przede mną, bo obiecałam sobie, że na tym blogu będę Was inspirować, zachęcać do otaczania się pięknymi rzeczami, bombardować inspiracjami, które mi się podobają a dziś mam ugryźć temat, który do mnie osobiście nie trafia. Ale wcale nie oznacza, że nie ma amatorów takiej palety barw. W końcu są kobiety, które świetnie się czują w militarnych wzorach i kolorach. Są też wnętrza, które pomalowane są na kolor zgniłej zieleni i w końcu ktoś ten kolor wybrał i razem z nim żyje.
źródło: Taka zieleń wpadająca w szarość z chłodną bielą nie wygląda tak katastrofalnie, ale kuchnia sprawia wrażenie zimnej i smutnej. Nawet te miedziane pojemniczki nie ratują sytuacji.
źródło: Podobna sytuacja tylko chłodną biel zastąpiono kremową glazurą. Dodano też więcej drewnianych akcentów. Efekt: kuchnia nie wygląda na chłodną (brakuje mi czegoś bezpośrednio pod okapem, może kolekcji miedzianych akcesoriów kuchennych) a wszystkie kolory pięknie do siebie pasują.
źródło: Zamiast czarnej ściany oliwkowa, w połączeniu z drewnem w czereśniowym kolorze. Tego typu kolorystyka kojarzy mi się z domem w stylu eko, gdzie jest dużo drewna i zieleni.
źródło: Jakbyście się czuli w takim wnętrzu? Ja źle. Może związane jest to z moją osobowością. Właśnie sobie przypomniałam, że sąsiadka, która ma mieszkanie w tym samym pionie, co ja, czyli ma taki sam rozkład pomieszczeń ma salon pomalowany właśnie na taki kolor. Można? Niestety zawsze mi się wydawało, że u niej jest znacznie ciemniej niż u mnie i że ma znacznie mniejszy metraż w mieszkaniu.
źródło: Taki pokój dziecięcy w militarnych barwach nawet mi się podoba, ale dlatego ze zbiega w stronę retro.
źródło: Oliwkowy salon z czarno-białymi dodatkami.
źródło:
źródło: Całkiem przyjemny dla oka oliwkowy zestaw z ciemnozielonymi dodatkami.
źródło: Znów zieleń i czerń – pomysł na męskie biuro. Może mężczyźni lubią taką kolorystykę. Panowie co Wy na to?
źródło: Ciemna zieleń w industrialnej odsłonie.
źródło: Podoba mi się ten minimalistyczny wystrój. Jeśli ktoś lubi ciemny orzechowy brąz, wygląda on świetnie na ciemno zielonym tle.
źródło: DODATKI Jeśli chodzi o ciemną zieleń to zdecydowanie bardziej od ścian podobają mi się dodatki w tym kolorze. Popatrzcie jak fantastycznie taka zieleń komponuje się z czerwoną cegłą.
źródło: Metalowe tolixy w wersji oliwkowej i w towarzystwie miedzi.
źródło: Ciemną zgniła zieleń można ożywić za pomocą poduszek w kolorze fuksji. Taka zieleń świetnie czuje się też w towarzystwie drewna i kamienia.
źródło: Pamiętacie metamorfozy komody Rast? Tutaj w wersji zielonej .
źródło: KHAKI Z barw militarnych najprzyjemniejszym jest kolor khaki jest najbardziej przyjazny. Można z nim w roli głównej zrobić wiele. Świetnie sprawdza się w połączeniu z szarością, oraz koralową czerwienią.
Tutaj już z pełną swobodą mogę napisać: tak podoba mi się. Kolor khaki w połączeniu z szarościami i bielą.
źródło: W połączeniu z mocniejszym kolorem czerwieni khaki też spisuje się wyśmienicie.
źródło: A czy na Was ta kolorystyka też robi negatywne wrażenie? Nie mówię o khaki bo jest do zaakceptowania tak jak wszelkie pustynne barwy wojenne, chodzi mi o militarne zielenie takie jakie możemy zobaczyć na moro.
źródło:
Trendy 2014: jesień z militarnymi kolorami
2,5K
previous post