Czym jest styl quiet luxury?

by Kasia Bobocińska

Od jakiegoś czasu styl quiet luxury wdziera się szturmem wdziera się do naszych wnętrz. Czym jest ten styl, czym się charakteryzuje i na czym polega jego fenomen? Dlaczego choć oznaki tego stylu widoczne są we wnętrzach od dawna, to dopiero teraz nauczyliśmy się go nazywać określeniem quiet luxury? Poznajmy lepiej cichy luksus, dyskretną elegancję i dowiedzmy się, jak można zastosować go w naszych wnętrzach. Czy styl quiet luxury zawsze wymaga wielkiego budżetu?

Czym się charakteryzuje quiet luxury i na czym polega jego fenomen?

www.dezeen.com; the photography is by Joe Fletcher.

Cicha elegancja, dyskretny luksus, dbałość o jakość materiałów są obecne w modzie od lat. Jedną a bardziej znanych przedstawicielek tego stylu, która jest jego swoistą ikoną, jest aktorka Gwyneth Paltrow. Kaszmirowe płaszcze, proste garnitury, ołówkowe spódnice, wełniane golfy, jedwabne proste sukienki, ponadczasowe kroje, stonowane palety barw, charakteryzują elegancki i dyskretny styl quiet luxury w modzie. Cicha elegancja opiera się na powiedzeniu, że „Pieniądze krzyczą, bogactwo szepcze„. Dlatego określenie quiet luxury często łączone jest ze stylem „old money”, bo to właśnie przedstawiciele starych fortun są powściągliwi w epatowaniu przepychem a tak zawali nowobogaccy są bardziej ekstrawaganccy i krzykliwi.  A  jak to wygląda we wnętrzach? Bardzo podobnie, bo gdy jakiś sty ugruntuje sobie pozycję w modzie,  z czasem przenoszony jest do wnętrza. I tak właśnie jest ze stylem qiuet luxury, który trafił do wnętrz i dobrze się w nich rozgościł.

W końcu jest to trend, dzięki któremu możemy się poczuć w naszych wnętrzach luksusowo a jednocześnie komfortowo. i Komfort w połączeniu z elegancją i luksusem, to kwintesencja tego stylu. Zobaczcie jak to wygląda w modzie. Styl quiet luxury to przede wszystkim wygoda połączona z elegancja. Nie mamy tu drażniących materiałów, przykrótkich fasonów, niewygodnych butów, mamy wyglądać skromnie a jednocześnie czuć się luksusowo i komfortowo. 

 W tym stylu na pewno nie chodzi o epatowanie bogactwem oraz udawanie kogoś, kim się nie jest. Choćbyśmy bardzo się starali widać różnice pomiędzy drogim wełnianym płaszczem a słabej jakości podróbka z akrylu. Możemy naśladować dany fason, ale jakości materiału nie podrobimy. Nie da się też podrobić uczucia, gdy na naszym nagim ciele spocznie prawdziwy, czysty jedwab.

www.dezeen.com; the photography is by Joe Fletcher.

Na Instagramie uwielbiam podziwiać poczynania Tess Montgomery, która od wielu lat gromadzi dobrej jakości dodatki i kupuje jedną rzecz miesięcznie, ale z najwyższej półki. W jej szafie dominują biel, beże, szarość, brąz a wszystko pięknie ze sobą połączone. Często pokazuje jedną rzecz na wiele sposobów. Podobnie jak styl quiet luxury zachwyca powściągliwością, ogromną świadomością tego co i jak ze sobą łączyć. Jednocześnie jej szafa jest ponadczasowa a ona sama tak autentyczna w jej prezentowaniu.

Takie właśnie jest styl quiet luxury, który sam w sobie powinien być odporny na przemijanie i zmieniające się trendy.

Wnętrze urządzone w stylu quiet luxury jest ponadczasowe. 

Aby otrzymać dostęp do dalszej części artykułu, możesz dołączyć do:

Magazynu pasjonatów wnętrz .

Dołącz do magazynu pasjonatów wnętrz i zyskaj dostęp do treści premium oraz wpisów w postaci e-booków.

2 zł za tydzień

Co zyskujesz?

  • dostęp do niepublikowanych nigdzie indziej  merytorycznych artykułów z zakresu projektowania, aranżacji i remontowania wnętrz
  • dostęp do cyklicznych publikacji tylko dla klubowiczów
  • możliwość wsparcia autora
  • wpływ na treści publikowane na blogu, zaproponuj artykuł, o czym chciałabyś przeczytać?
  • automatyczny dostęp do wszystkich treści do pobrania (check listy, etykiety do druku), w formacie pdf.
Jeśli już jesteś członkiem zaloguj się:

Related Posts