Oszczędności

Oszczędności

Jestem wredną babą. Dawno już zauważyłam, że jeśli coś przychodzi mi za łatwo nie sprawia mi takiej przyjemności jak coś, o co musiałam walczyć. Najprzyjemniejszą rzeczą w tym całym remoncie jest wszelakie targowanie, załatwianie, aby było taniej. Rzeczy, na których dało się zaoszczędzić cieszą o wiele bardziej. Po tygodniu spędzonym na skrobaniu framug zgodnie z mężem stwierdziliśmy, że zostawimy tylko te drzwi, które mają żłobienia a te całkowicie proste wymienimy. Tym oto sposobem pozbędziemy się drzwi do łazienki i kuchni a na ich miejsce zamówimy drzwi z szybkami, aby do tych pomieszczeń docierało więcej światła. Łazienka bez okna, z glazurą w kolorze błękitno – fioletowym, aż się prosiła o dodatkowe źródło światła, które zapewnią drzwi z szybkami. Decyzja podjęta. Ale skąd wziąć drzwi w nietypowych wymiarach (wysokość 209cm typowa to 203cm, szerokość w jednych typowa 70 a w drugich coś pomiędzy 60 a 70cm). Odwiedziny w poszczególnych salonach specjalizujących się w sprzedaży drzwi tylko nas utwierdziło w fakcie, że nie stać nas na takie drzwi. Wtedy z pomocą przyszedł nam tata, mówiąc, że jak ostatnio był w Castoramie to widział drzwi za 200zł. Zapytał się również czy można takie zamówić na wymiar i dowiedział się, że tak za 25% wartości. Jedziemy do Castoramy. Szybko znajduję drzwi z szybkami firmy Remix za 194 zł. Szybko obliczam 250 to cena odpowiednia. Idę zamówić drzwi. Sprzedawca wyjaśnia mi, że tych drzwi nie da się zamówić w nietypowych rozmiarach, ale mają drzwi firmy Polskone i tam rzeczywiście za 25% wartości mogę zaprojektować drzwi takie, jakie chce! Problem w tym, że te drzwi mi się nie podobają, najtańsze kosztują 350zł, po modernizacji 440zł, i dodatkowo pomalowane są na kolor biały. Mogłabym je kupić, ale potem i tak musiałabym przemalować na kolor pastelowej orchidei. Nie!!! Idę do drzwi za 194zł, rozglądając się na boki czy nikt nie patrzy, spod foli zabezpieczającej wyciągam kartkę z nazwą drzwi i producentem. Dzwonie do producenta i mówię, że jestem w Castoramie i chciałam zamówić ich drzwi o nietypowych wymiarach, ale sprzedawcy mówią, że nie ma takiej możliwości i polecają mi drzwi innej firmy. Czy to prawda? Uprzejma pani informuje mnie, że mogę za pośrednictwem Castoramy zamówić drzwi, jakie chce. I tak po długiej rozmowie z kierownikiem działu drzewnego Castoramy i po kilku jego telefonach w tej sprawie, po godzinie z uśmiechem na ustach opuszczam to miejsce trzymając w ręku zamówienie na 2 pary drzwi po 230 zł każda. Dodatkowym atutem jest to ze podczas oczekiwania na zrealizowanie sprawy z drzwiami odkryłam, że mogę w Castoramie kupić dokładnie identyczny blat do mojej kuchni jak w BRW tylko prawie 300% taniej. Niemożliwe, a jednak! Ten sam blat w BRW kosztuje 218zł za metr a w Castoramie 76zł. Moje drzwi wyglądają mniej więcej tak. Tylko zamiast łuku na górze są proste. Proste tanie i niczego więcej mi nie trzeba.


Oto kilka zdjęć z ogrodu marzeń. Ich autorem jest Jerry Pavia.Ostatnio w Jysk zakupiłam tą oto doniczkę. Teraz czeka tylko na odpowiednie kwiatki do posadzenia.


Udostępnij

 • Anonimowy

  Im trudniejsze do osiągnięcia masz zadanie, tym lepiej smakuje ukończenie.
  Tyle, że trzeba mieć spore chęci i jeszcz większy upór w dążeniu do omierzonego celu 🙂

  PZDR Conchi
  mąż z pracy

 • Gratuluje zaparcia w dążeniu do celu,a dla pracowników Castoramy, była to niezła lekcja pt.’Nie wszystkich można zbyć bezwartościowym – NIE’
  p.s. dziękuję za odwiedziny

 • Brawo, ja też nie zbyt łatwego dojścia do celu. Brakuje tego smaczku satysfakcji. Moja dziewczyna się wkurza, jak ja mówię, że da się, taniej, lub lepiej, bo nie zawsze to na dobre wychodzi 😉
  Ale drzwi też za 200 zł kupiliśmy i za 30 zł docięliśmy u stolarza.
  Pozdrawiam i zapraszam na nasz blog http://www.minty.pl

 • No to się nazywa wytrwałość do celu !!!

  Gratuluję i zazdroszczę bo ja chyba bym tak nie potrafiła a bardzo bym chciała

  Chylę czoła

  Pozdrawiam

 • ale się cieszę,że tutaj dzisiaj zajrzałam! akurat czeka mnie zakup drzwi(mam sosnowe więc coś w tym stylu jak pokazałaś) i teraz już wiem,żeby sie udać do castoramy bo też wymiar mam nietypowy:))))

  powodzenia w remoncie:)

 • Jesteś niesamowita!! Gratuluję dociekliwości :))))) brawo!!