JAK ZAOSZCZĘDZIĆ KILKASET ZŁOTYCH NA LISTWACH PRZYPODŁOGOWYCH? (PORADNIK MIESZKANIOWY #10)

by Kasia Bobocińska

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas wyjątkowo trudny czas. Czas kryzysu ekonomicznego, gdzie wszyscy będziemy zaciskać pasa. Poradzimy sobie pomagając sobie wzajemnie, stąd pomysł na reaktywację cyklu #poradnikmieszkaniowy. Już na początku roku planowałam reaktywację cyklu #poradnikmieszakniowy tylko w nowej formule. Jak dotąd, w poradniku mieszkaniowym radziłam Wam jak urządzić Wasze wnętrza. Zgłaszaliście się do mnie z prośbą o poradę a ja przygotowywałam dla Was wyczerpujący wykład o tym co zmienić w takim wnętrzu począwszy od kolorów poprzez meble. Prowadzenie tego cyklu sprawiało mi naprawdę dużo radości. Pomimo, że często były to kompleksowe porady, były ona praktycznie bezpłatne lub za symboliczne wynagrodzenie.  W tej kwestii nic się nie zmieniło,  więc możecie śmiało pisać na adres poradnikmieszkaniowy@gmail.com. W nowej edycji cyklu rozwiązywać będę drobne problemy, które mogą pomóc wielu.  

CZAS NA REMONT

Dla większości osób przymusowa kwarantanna domowa, to czas na remont. W sieci pojawiły się już memy, pokazujące jak żona pierwszego dnia robi porządek w szafie, drugiego porządek w garażu, trzeciego prosi męża o odmalowanie sypialnia  czwartego skuwa płytki w łazience i robi remont całego domu.  O ile nie wychodzimy z domu, to nie ma w tym nic złego, że chcemy upiększyć przestrzeń, w której przymusowo zostaliśmy zamknięci! Powtarzam, o ile nie wychodzimy z domu!   Póki co, dochodzą mnie słuchy, że markety budowlane przeżywają szturm osób zainteresowanych odświeżeniem i modernizacją domu.  Nie jest to korzystne i zdecydowanie odradzam Wam wycieczki do supermarketów budowlanych. Nie mogą stać się one mekką znudzonych siedzeniem w domu Polaków, którym zły rząd zamknął galerie handlowe. Natomiast zawsze możecie zrobić zakupy w internecie. I właśnie o zakupach w internecie chce wam dzisiaj opowiedzieć.

MÓJ TIP NA OSZCZĘDZANIE

W poście o MAŁYM DOMKU PROJEKTANTA dzieliłam się z Wami już moim odkryciem dotyczącym listw przypodłogowych. Kupuję je 3 razy taniej niż w innych sklepach z wyposażeniem.  Listwy przypodłogowe kupuję na Allegro. Tak samo wyglądające listwy kupiłam kiedyś w Vox. Były one jednak 2-3 razy droższe. To chyba najtańsze listwy jakie są dostępne na rynku. Koszt to 7,60zł.

W wyszukiwarce allegro wpiszcie “10 cm LISTWA PRZYPODŁOGOWA PODŁOGOWA COKÓŁ” a bez problemu znajdziecie listwy jakich użyłam. 

Wyglądem przypominają listwy jakie kupiłam w VOX za ponad 20 złotych. Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym, ale jak wyjaśnił przedstawiciel marki różnica jest w środku:

“nie są to „te same” produkty ma na to wpływ wiele czynników np. gęstość płyty HDF z której wykonana jest listwa im większa ty bardziej odporna na wilgoć, uderzenia itd. Ale tez i droższa “

Co ciekawe, po publikacji tego newsa, dostałam od Was wiadomości:

“Widziałam te listwy, ale bałam się ich kupić”.

Okazuje się, że ponieważ były w tak atrakcyjnej cenie, to obawialiście się o ich jakość. Woleliście zapłacić więcej, aby się nie naciąć. Pamiętajcie jednak, że w poradniku mieszkaniowym promujemy rozwiązania budżetowe, czyli taki, jakie pozwolą nam zaoszczędzić i to sporo. 

W MAŁYM DOMKU PROJEKTANTA położyłam w sumie 23 m listew, co daje w przybliżeniu 12 listew po 7,60 zł, czyli 91,20 + transport 19 zł co daje 144, 40 zł. Gdybym listwy kupiła w dużym sklepie z wyposażeniem wnętrz zapłaciłabym 252.84 + transport w cenie 75zł co daje 327, 84zł . Oszczędzamy ponad 55%, czyli 183,44 zł.

 

UWAGA!

W treści artykułu dzielę się moimi sposobami na listwy przypodłogowe. Nie mam wpływu na koszt listwy sprzedawanej na Allegro. Podaję stan z marca 2020. Jeśli sprzedający zmienił cenę, postanowił zmienić treść ogłoszenia na Allegro, zarobić na przypadkowym wzroście popularności swojego produktu, to ma do tego pełne prawo a ja nie ponoszę za to żadnej odpowiedzialności, więc nie piszcie w mailach, że cena się zmieniła. Podobnie ja Wy nie mam na to żadnego wpływu. Nie ja sprzedaję te listwy. Nie ja na nich zarabiam. Napisałam tak, jak było w  moim przypadku i tak kupiłam 5 listew za 38 zł i dostała 5 dwumetrowych listew a nie 2,5 a to oznacza, z prostej matematyki to co napisałam. Nie popełniłam błędu, a jeśli sprzedający zmienił treść aukcji lub zwiększył cenę za sprzedaż miał do tego pełne prawo.  

A nasze listwy we wnętrzu prezentują się tak.

Listwy są standardowej szerokości 1,5 cm oraz wysokości 10cm.

CZY MOŻNA KUPIĆ SZERSZE LISTWY Z MDF?

Skoro dzisiaj piszemy o listwach, to postaram się rozwiązać jeszcze jeden problem, o który pytaliście mnie w wiadomościach. Co zrobić jeśli przy ścianie mamy spore odstępy dylatacyjne. Tak duże , ze nie jesteśmy przykryć je listwami o standardowej szerokości 1,5 cm? Po pierwsze po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy “szeroka listwa” znalazłam kilka listew, które sprawdzą się idealnie w takich przypadkach. Niestety nie są to rozwiązania budżetowe.  Na przykład dedykowana takim sytuacjom listwa SX179 (grubości 2,9 cm) to koszt prawie 80 zł, a listwa L56 o grubości 30 mm to koszt 103 zł. Dzięki Wam mogłam przyjrzeć się temu problemowi bliżej. Pamiętajcie, jeśli macie jakieś pytania piszcie.

PORADNIK MIESZKANIOWY – CYKL DLA WAS

Poradnik mieszkaniowy to poradnik skierowany do ludzi, którzy kupili swoje pierwsze w życiu mieszkanie. Ludzi, na tak zwanym “dorobku”. Takich, którzy nie mają 3 ciężarówek mebli, które zbierali przez całe życie. Takich, którzy odbierają klucze do swoich 4 ścian i nie wiedzą jak mają urządzić swoje gniazdko. W poradniku mieszkaniowym znajdą odpowiedzi na nurtujące ich kwestie. A przy okazji  razem zaoszczędzimy sporo pieniędzy! 

Wszystkie dotychczasowe posty z cyklu poradnik mieszkaniowy znajdziecie TUTAJ (klik). W każdym poście #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, oprócz pomysłu na aranżacje wnętrza oraz rozwiązania waszego problemu przeczytacie ciekawą historię właścicieli mieszkań i domów.  Ostatni raz PORADNIK MIESZKANIOWY prowadziłam w 2015 roku. Sporo się od tego czasu zmieniło. Nabrałam więcej doświadczenia w projektowanie, zmienił się też mój styl, ale jedno się nie zmieniło. Moja pasja do tego co robię!

SPECJALNA GRUPA – PORADNIK MIESZKANIOWY

Zapraszam Was też do specjalnej, dedykowanej grupy na Facebooku “Poradnik mieszkaniowy”, gdzie możecie zawsze zadać mi pytanie dotyczące Waszego wnętrza.  Po to właśnie powstała ta grupa! Zmieniłam tez jej ustawienia i od dziś grupa jest  prywatna. Możecie śmiało w niej pisać o waszych problemach mieszkaniowych bez strachu, że ktoś z Waszych znajomych zobaczy Wasze posty! Zapraszam Was serdecznie do dyskusji! Dołączajcie do tej grupy!

KONTAKT MAILOWY

Jeśli chcecie wysłać mi prywatną wiadomość lub macie jakiś problem, który możemy wspólnie rozwiązać piszcie śmiało na specjalnego, dedykowanego maila:

poradnikmieszkaniowy@gmail.com

Mam nadzieję, że będziemy w kontakcie. Mam już kilka tematów, które wysłaliście mi, gdy ogłosiłam reaktywację PORADNIKA MIESZKANIOWEGO. Nie martwcie się. Wkrótce ukażą się kolejne posty.

Mam nadzieję, ze moje rady okazały się dla Was przydatne.  Jeśli tak, to dajcie znać znajomym, że mogą tu znaleźć  porady mieszkaniowe. Udostępniajcie! Komentujcie! Wspierajcie a akcja będzie trwać. To miłe podziękowanie za darmowe treści 🙂 Wspierajmy się w tych trudnych czasach 🙂

Related Posts

Leave a Comment