Metamorfoza biura inspirowana Emily w Paryżu

by Kasia Bobocińska

Już podczas oglądania pierwszego sezonu serialu Emily w Paryżu, zachwyciły mnie wnętrza biura agencji reklamowej Savoir. Począwszy od kolorystyki, poprzez duża liczbę sztukaterii oraz wyszukane dodatki, wszystko razem tworzyło zaskakująco spójną całość. To zainspirowało mnie do stworzenia metamorfozy biura (Małego domku Projektanta) inspirowanej serialem Emily in Paris.

Credit: STÉPHANIE BRANCHU/NETFLIX via apartmenttherapy.com

Francuski chic

Kiedyś podczas jednego ze szkoleń, podczas rozmowy z projektantką wnętrz pochodząca z Francji zgłębiałam pojęcie francuskiego chic. Choć w prostym tłumaczeniu stoi za nim szyk, to jego znaczenie jest dużo bardziej złożone. Trudno jest je wyjaśnić nie będąc francuzem, ale mniej więcej chodzi o to, ze we wnętrzach francuskich kryje się jakiś żart, przewrotność, nie oczywistość. Urządzone są one z niezwykłym smakiem i wyczuciem. 

livinggazette.com/
via www.jennibello.com
elle.com.au
elle.com.au
via www.netflix.com

To na co z pewnością zwrócimy uwagę podczas oglądania wnętrz w serialu, to duża ilość sztukaterii. Jest ona praktycznie wszędzie. Od podłogi poprzez ściany aż do sufitu, widzimy listwy w różnym rozmiarze i kształcie. Każdy pokój to inny kolor ścian, ale zastosowany jest on od samej podłogi do sufitu. Jeden kolor, ale wszędzie. Dzięki temu, pomimo zastosowania różnych grubości listew, kolor sprawia, że we wnętrzu nie ma chaosu. Wnętrza urządzone są z pewną nonszalancją. 

livinggazette.com/

Stosując listwy, zwykle dzieliłam ścianę w proporcji 2 do 3 a kolor stosowałam powyżej lub poniżej listwy podziału. Nigdy nie stosowałam kolory na całej ścianie i wydawało mi się to ciekawym pomysłem do wykorzystania w przyszłej metamorfozie. 

livinggazette.com/
livinggazette.com/

Przyznajcie, że francuskie wnętrza zaprezentowane w =serialu robią wrażenie. Jest tam elegancko, ale bez zbędnego zadęcia, nieco zabawnie, ale z podtekstem, przewrotnie, nieoczywiście, klasycznie, ale z błyskiem. 


Biuro w małym domku

Zainspirowana kolorystyką francuskich wnętrz, postanowiłam odmienić moje biurowe przestrzenie, które choć pomalowane moimi ulubionymi barwami Magnat – MALOWANIE ŚCIAN W BIURZE- JAK WYBRAĆ KOLORY DO PRACY? . Choć trudno było się rozstać z granatową ścianą pomalowaną Śmiałym Tanzanitem A8, który jest jednym z najpiękniejszych granatów, jakie widziałam, wsród gotowych farb, na polskim rynku, to jednak postawiłam na zmiany. 

 metamorfozy biura

Sztukateria ścienna

Zgodnie z francuskim trendem zmieniłam też listwy ścienne i do położonych już:

dodałam grubszą listwę: Creativa-LNG-09, tapetujemy.pl

Bardzo spodobało mi się użycie różnych szerokości listew i sztukaterii. 

 metamorfozy biura

Jeśli chcecie zobaczyć , jak łatwo można położyć samodzielnie sztukaterii odsyłam Was do wpisu: Jak zamontować sztukaterię na ścianie?

Mistyczny Kwarc

Długo zastanawiałam się jaki kolor odda w 100% francuski styl i szyk, w palecie farb Magnat odnalazłam wiele pięknych barw, aż wreszcie postawiłam na kolor mistyczny jak sama jego nazwa- Mistyczny Kwarc, który dodał wnętrzom głębi i nieoczywistej elegancji. 

 metamorfozy biura

Kolor ten jest absolutnie genialny. Możecie go zobaczyć na blogu nie pierwszy raz, bo użyłam go już na ścianie w wynajmowanym mieszkaniu (Jak tanio wyremontować mieszkanie do wynajęcia?) oraz w pokoju Łucji: Jak wybrać kolor ścian dla dziewczynki? Malowanie pokoju Lusi

 metamorfozy biura

Uwielbiam ten kolor, bo choć barwa wpada w róż, to jest on przybrudzony i zupełnie nie słodki. 

Magnat Ceramic Care to farba o specjalnych właściwościach, idealnie nadająca sie również do zastosowania w przestrzeniach biurowych. Kto z nas nie chce pracować we wnętrzu z dobrym, czystym powietrzem? A Magnat Care dba, aby w naszej przestrzeni nie było formaldehydu, bo skutecznie je z niego oczyszcza. Do tego, pozwala zachować czystość we wnętrzu, dzięki właściwościom antystatycznym, pozwala zmniejszyć ilość kurzu, który przywieranie do ściany. Dodatkowo farba ma jeszcze jedną właściwość, która jest szczególnie ważna w wilgotnych przestrzeniach, narażonych na rozwój bakterii, posiada specjalną powłokę, która eliminuje ich rozwój.

Jak widzicie wybrałam farbę nie tylko piękną, ale też bardzo funkcjonalną, która nigdy mnie nie zawiodła.

Opowiem Wam jeszcze o jednej rzeczy, z którą zmierzyłam się pierwszy raz, po tej zimie w Małym domku. W okresie zimowym dość regularnie ogrzewałam się tu ciepłem z kozy. Na wiosnę okazało się, że ściany nie były już tak śnieżnobiałe. Co zrobiłam? Umyłam je woda z mydłem, bo farby Magnat są w pełni zmywalne i odporne na wszelkie zabrudzenia. 

A tak wygląda moje biuro po metamorfozie:

 metamorfozy biura w paryskim stylu

W sumie zaprezentowałam Wam dwie metamorfozy biura, pierwsza z użyciem konsoli i druga, właściwa z biurkiem dosuniętym do ściany. Na ścianie, pięknie prezentują sie ceramiczne włączniki i kontakty marki DPM – model CLASSICA SLIM.

 metamorfozy biura w paryskim stylu

Ciekawy akcent kolorystyczny stanowi też lampa Melly Aromas del Campo, która idealnie uzupełnia pełną sztukaterii ścianę.

 metamorfozy biura w paryskim stylu

Uwielbiam moje stare biurko, bije z niego jakaś wyjątkowo dobra energia, dająca mi dużo wewnętrznego spokoju. Jeśli meble mają duszę, to jest to wyjątkowo piękna dusza.  Metamorfozę biurka opisywałam tutaj: DIY administracyjne biurko z lat 40 – stych. Nie byłoby metamorfozy biura bez mojego biurka.

 metamorfoza biura
 metamorfozy biura

Jak Wam się podoba metamorfoza biura w Małym domku Projektanta? Znaliście ten kolor farb Magnat? Używaliście kiedyś farby Magnat Care? 

Zachęcam Was gorąco do zapisu na newsletter, gdzie znajdziecie mnóstwo darmowych produktów do pobrania, oraz jako pierwsi dowiecie sie o konkursach, promocjach czy zniżkach, jakie otrzymałam dla Was od marek:

Dziękuję marce Magnat za pomoc w realizacji wpisu

Related Posts