DEKORACJA STOŁU: jak przygotować przyjęcie w lesie?

by Kasia Bobocińska
Blogers Photo Meeting a nami. Na blogach uczestniczek pojawiają się piękne relacje z tego wydarzenia. Dziewczyny zrobiły kawał dobrej roboty bo ich fotografie są naprawdę piękne (Marta, Marta, Ola, Magda, Ilona, Ola, Kasia, Gosia). Dziś moja kolej. Choć temat leśnej aranżacji pojawił się już  wielokrotnie na blogach uczestniczek, to myślę, że każda może dodać coś nowego do tego tematu.
Ja postanowiłam na podstawie zdjęć z naszej kolacji powitalnej z pierwszego dnia warsztatów omówić elementy dekoracyjne i sposoby na aranżacje stołu w stylu leśnym. To będzie doskonały wstęp do tego co Was wkrótce czeka. Temat dekoracji stołu nie pierwszy raz pojawia się na blogu. O aranżacji stołu w stylu Nordic pisałam Wam przy okazji kuchni Spotkań Ikea.


Dziś postaram się Wam omówić wszystkie elementy jakich użyto przy okazji aranżacji pięknego stołu na leśnej polanie. Sezon przyjęć pod chmurką w pełni, więc może się zainspirujecie. Ja zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem stylu aranżacji wnętrz Izy z bloga Colores de mi alma. W organizacji przyjęcia w leśnym zakątku wspomogły Izę Marta ( Foto St(w)ory) i Beata (For Rent For Living).


Czy przygotowanie kolacji w stylu leśnym jest trudne? 
– Łatwiejsze niż myślicie. Zobaczcie od czego zacząć.
(na zdjęciu świetna sałatka podana w bardzo dekoracyjny sposób)

1. Zacznijmy od stołu. Nie każdy ma taki długi drewniany stół, prawda? W naszym przypadku były to cztery deski położone na nogach stołu (w Ikea nazywa się to kozioł i kosztuje 25zł)

2. Trzy sprawdzone dekoracje w stylu leśnym to drewno, mech, szyszki. Piękne deseczki z starego drewna od Regalia na których stały świeczki i inne dekoracje. “Mech” dziewczyny kupiły w hurtowni florystycznej (kosztuje kilkadziesiąt złotych, ale możemy go wykorzystywać wielokrotnie przy różnych aranżacjach). Słowo “mech” nie bez przyczyny jest w cudzysłowie, bo gdyby było inaczej to nasza pani biolog Marta z Domek przy lesie, dałaby nam nieźle po uszach, napominając, że to żadem mech tylko chrobotek 🙂

3. Miedziane świeczniki (Jysk) wyglądały w tej aranżacji przepięknie. Miedź i stare drewno komponuje się razem świetnie. Podobno dekoracje miały być początkowo złote, ale moim zdaniem kolor miedziany tu jak najbardziej pasował.

4. Drewniane podkładki i zioła od Baziółka. Genialne i proste rozwiązanie. Pięknie opakowane zioła towarzyszyły nam przez cały weekend. Zobaczyć je można we wszystkich kompozycjach jakie przygotowałyśmy podczas warsztatów: w stylu marine, romantycznym i chyba nawet happy place. Wyglądają świetnie a najlepsze jest to, że w przeciwieństwie do kwiatów nie zwiędną nam od razu a można je później wykorzystać w kuchni. Naturalne, proste, piękne. 

5. Oświetlenie w stylu leśnym czyli Cotton Ball Lights w leśnej kolorystyce. Nigdy nie myślałam, że ta kolorystyka kul mnie tak zachwyci. Świetne dobrane kolory pasujące zarówno do zieleni jak i drewnianej drabiny. Oczywiście oprócz kul na leśnej polanie nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju lampionów, świeczek, tealightów. Wszyscy z niecierpliwością czekali jak po zmroku będzie je można podziwiać w pełnej krasie. Nie muszę Wam pisać jak ważne jest takie oświetlenie i jak wspaniały klimat tworzy. 

6. Białe serwetki od Renaty z Dom Artystyczny związane za pomocą rzemyka plus zielona dekoracja (na zieleni się nie znam, czy to paproć?)

7. Idealnym uzupełnieniem stołu były drewniane świeczniki (Regalia) i wiklinowe koszyki Coqlila

8. Ceramiczne świeczniki w stonowanych kolorach oraz szare pledy od Jysk 

9. Pyszny, kolorowy catering zapewnili Deli catering. Pogratulować im trzeba nie tylko świetnej kompozycji smaków, ale także niezwykle pięknej kolorystyki. Właściwie można było pochłonąć wszystko oczami. Na sałatkę się nie załapałam. Miała zbyt duże powodzenie.

Pyszny deser: jabłko z nadzieniem z owoców leśnych.

I jak Wam się podobała kolacja w stylu leśnym? Może macie jakąś okazję i planujecie podobną imprezę.

Po BPM wróciłam z mocnymi postanowieniami zakupowymi. W otoczeniu tak pięknych przedmiotów wyzwolona u mnie została potrzeba zakupowa. Serio! Dlatego następnego dnia z dwójką dzieciaków u boku udałam się taksówką (po tym jak się okazało, że sklep do którego przybyłam z dzieciakami nie istnieje od 2 lat, zwątpiłam i kazałam się wieźć do następnego taksówką). Teraz już wiecie jak silna była moja determinacja. A co chciałam zdobyć? Te dwie niebieskie butelki!

Z Bloggers Photo meeting przywiozłam tez coś dla Was.

UWAGA KONKURS!
Mam dla Was Prezent, który pomoże Wam stworzyć podstawę Waszej leśnej aranżacji. Zapraszamy razem z Regalia i #bloggersphotomeeting2

Do wygrania dwie drewniane deseczki ze starego stuletniego drewna.

Jak go zdobyć?
– udostępnić konkursową grafikę na jednym z wybranych kanałów: blog, fb lub Instagram z hasztagami #konkursbpm2 #conchitahome #regalia. Jeśli nie masz bloga, instagrama, fb przejdź od razu do punktu 2.
– odpowiedzieć na pytanie: co jeszcze zaproponowalibyście jako dekorację stołu w stylu leśnym?


Konkurs trwa do końca tygodnia czyli do 17.07

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

Related Posts