Kalendarz adwentowy 2021

by Kasia Bobocińska

To już pewne, opętała mnie wizja domków i miasteczek świątecznych. Dopiero co zrobiłam obraz z antyramy z kamieniczkami — > DIY OBRAZ Z ANTYRAMY a już kilka dni później światło dzienne ujrzał mój tegoroczny kalendarz adwentowy w kształcie wioski świątecznej. Już w zeszłym roku zapoczątkowałam tradycję domków adwentowych na prezenty: KALENDARZ ADWENTOWY 2020: DOMEK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, ale w tym roku poszłam o krok dalej i stworzyłam miasteczko z otwieranym domkiem, małymi figurkami, oświetleniem i skrzynką na listy do Mikołaja. Zobaczcie co zmontowałam w tym roku!

Podstawą konstrukcji była płyta HDF o grubości 0,4 mm oraz listewki 13x29mm. Pierwszym etapem jest wycięcie kwadratu lub prostokątów, który posłuży nam za podstawę domku np. 20cmx20cm jeśli chcemy stworzyć duży domek. Nasze domek ma podstawę 18,5 cm x 18,5 cm i jest wysoki na 21 cm.  Listewki na przeciw siebie montowałam około 0,5 cm od krawędzi podstawy a trzecią pomiędzy nimi na równi z krawędzią. 

W konstrukcji domku bardzo pomagał mi Julek. Najlepiej wkręcałby śrubki zawsze i wszędzie.

Teraz za pomocą wkrętów do drewna wystarczy przymocować boki domku do listewek. Zanim jednak to zrobimy musimy wyciąć tekturę w kształt domku. Podstawa domku wynosi 18,5 cm a jego wysokość 21 cm. Skos jest od 15 cm.

Wycięcie kwadratowych okienek wyrzynarką wcale nie jest taką prosta sprawą, ale nie przejmujcie się ich krzywizną, zaraz coś wymyślimy.

Kalendarz adwentowy 2021

Z grubej tektury modelarskiej (wykorzystałam Passe-partout od jednej z ramek na zdjęcia) wycięłam okienka. 

Teraz czas na malowanie a z FARBĄ SILNIE KRYJĄCĄ REMMERS to prawdziwa przyjemność. Po pierwsze ma prześliczne kolory, którymi zachwycałam się już w zeszłym rokiem malując drzwi zewnętrzne —-> DIY – JAK SAMEMU ZROBIĆ DRZWI ZEWNĘTRZNE? oraz drzwi w salonie —-> SZYBKA METAMORFOZA SALONU PRZED ŚWIĘTAMI. Tym razem do przepięknej szwedzkiej czerwieni (3611), zieleni butelkowej (3606) dołączyła biel RAL 9016)** (3600) oraz czerń (3615)

Za pomocą kleju na gorąco dokleiłam dach i pomalowałam go na czarno. Farba silnie kryjąca Remmers nie ma nieprzyjemnego zapachu, jest on bardzo łagodny, w zasadzie niewyczuwalny, więc nadaje się ona świetnie, gdy chcemy pomalować i stworzyć coś z naszymi pociechami.  To farba do dużych i małych metamorfoz, teraz pokazuję Wam wykorzystanie jej w mikroskali, ale jest ona idealna do wszelkich przeróbek wewnątrz i na zewnątrz. 

Kalendarz adwentowy 2021

Maluje się nią świetnie, szybko wysycha i ładnie pokrywa zarówno drewno, jaki i płytę HDF. Ma piękne, intensywne kolory i stanowi dla mnie niekończące się źródło inspiracji 🙂

Kalendarz adwentowy 2021

Zajrzyjcie do naszej wioski świątecznej, tam dzieje się magia. Uwielbiamy ją. Dzieciaki codziennie przestawiają figurki, odgrywając scenki. Narciarz ciągle się gubi w ciemnym lesie, chłopczyk lepi bałwana, wioskę odwiedziły też dwa renifery a wszędzie niesie się piękny śpiew kolędników. 

Kalendarz adwentowy 2021
Kalendarz adwentowy 2021
Kalendarz adwentowy 2021
Kalendarz adwentowy 2021
Kalendarz adwentowy 2021
Kalendarz adwentowy 2021
Kalendarz adwentowy 2021

Przepiękny odcień szwedzkiej czerwieni wykorzystałam do pomalowania kolejnego domku, będącego skrzynką pocztową do świętego Mikołaja.

Kalendarz adwentowy 2021

Domek się otwiera, aby móc wyjmować listy.

Kalendarz adwentowy 2021
Kalendarz adwentowy 2021

A po drugiej stronie wrzucamy listy.

Kalendarz adwentowy 2021

Co dzieciaki zrobiły z rozkoszą. Dzisiejsza lista prezentów jest długa, pełno marzeń i oczekiwań dziecięcych. Zresztą ja też nie mogę się doczekać Mikołaja w tym roku, bo sprawi mi mój wymarzony prezent do małego domku. 

Jjak Wam się podoba nasza tegoroczna wioska świąteczna – kalendarz adwentowy?

Kalendarz adwentowy 2021

KALENDARZE ADWENTOWE 2015-2020

A to kalendarze z poprzednich lat.

KALENDARZ ADWENTOWY 2020

KALENDARZ ADWENTOWY 2019

KALENDARZ ADWENTOWY 2018

KALENDARZ ADWENTOWY 2017

KALENDARZ ADWENTOWY 2016

KALENDARZ ADWENTOWY 2015

Za pomoc w projekcie dziękuję marce Remmers.

Related Posts