DIY OBRAZ Z ANTYRAMY

by Kasia Bobocińska

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia to czas, w którym uwielbiam dekorować i tworzyć drobne dekoracje w domu. Mam kilka miejsc, w których ustawiam świąteczne dekoracje a z roku na rok takich miejsc na naszym domu jest więcej. Lubię tworzyć z tego co mam już w domu lub przerabiać rzeczy łatwo dostępne i nie  nadwyrężające naszego portfela, który w okresie przedświątecznym jest wystarczająco eksploatowany. 
Najbardziej lubię DIY: szybkie, proste, które nie zabierze nam zbyt dużo cennego czasu przed Świętami oraz #zerowaste z wykorzystaniem np. tego co już mamy. Dziś pokażę Wam jak możecie wykorzystać do dekoracji antyramy do zdjęcia, aby stworzyć prostą i ładną dekorację świąteczną

OBRAZKI Z ANTYRAMY DO ZDJECIA

Możecie wykorzystać do dekoracji antyramy do zdjęcia, które już macie w domu lub kupić je w supermarkecie budowlanym. Koszt jednej antyramy to około 8 zł a my do zrobienia DIY będziemy potrzebować dwóch. Co jeszcze będzie nam potrzebne do zrobienia obrazka z antyramy?

CZEGO POTRZEBUJEMY DO ZROBIENIA DIY?

  • dwie antyramy w rozmiarze A4 21×30
  • kartkę z bloku technicznego
  • ostry nożyk, skalpel
  • nożyczki
  • taśmę izolacyjną czarną – znajdziecie ja na dziele elektrycznym
  • czarny cienkopis kreślarski najlepiej 0.2 mm
  • pistolet z klejem na gorąco
  • kawałek sznurka
  • zielone igliwie z ogrodu
  • wstążeczki, bombki opcjonalnie

JAK ZROBIĆ OBRAZEK Z ANTYRAMY?

Do zrobienia dekoracji potrzebować będziemy tylko przeźroczystej części antyramy, może być ona zrobiona z pleksi lub ze szkła. Na kartce z bloku technicznego, brystolu rysujemy różnej wielkości i szerokości domki. Nie używamy innych kolorów cienkopisu, tylko ograniczamy się do czerni. Dzięki temu nasza dekoracja będzie bardziej minimalistyczna. 

Domki ozdabiamy okiennicami a okna delikatnie wycinamy za pomocą nożyka lub skalpela.

Kolejny etap to przyklejenie ich do przezroczystej szyby antyramy.  Zanim jednak to zrobimy wytrzyjmy i oczyśćmy ze wszystkich ewentualnych zabrudzeń i odcisków. Do przyklejenia domków użyłam kleju w rolce.  Na dole każdego z domków nałożyłam odrobinę kleju (zależało mi, aby po drugiej stronie obrazka, widok był również atrakcyjny). Kiedy domki były już przyklejone, przykryłam je drugą taflą szkła lub pleksi. 

Do kolejnego etapu niezbędna będzie nam czarna taśma izolacyjna, dzięki której skleimy boki naszego obrazka. Tak powstanie czarna ramka. Następnie za pomocą kleju na gorąco do obrazka możemy przykleić igliwie, bombki oraz wstążki.

A tak prezentuje się nasz obrazek z natyramy do zdjęć wśród innych dekoracji.  

Jak Wam się podoba to proste DIY?

Related Posts