TYDZIEŃ WRZOSOWY: DIY pojemnik na proszek

Dziś mój telefon zrobił mi psikusa i pokazał, że przyszedł przelew z 1.11.2015. Przez chwilę pomyślałam, że przespałam ostatni dzień października i nie pokazałam Wam mojego DIY. To już ostatni post w tygodniu wrzosowym, czas pożegnać się z fioletowo-różowymi wnętrzami.
Postanowiłam odświeżyć pojemnik na proszek do prania, który zniszczył się podczas ciągłego użytkowania oraz wilgoci, która wpływała na niego negatywnie w łazience. Chyba nigdy nie pokazywałam Wam jeszcze mojej łazienki. 
Do mojej metamorfozy wybrałam farbę Śnieżki o nazwie Relaksująca kąpiel. Pewnie zastanawiacie się co łączy tą barwę z tygodniem wrzosowym. Dobre pytanie. Wybierając ją dostrzegłam w niej domieszkę fioletu. Tak samo było. gdy wybierałam glazurę do łazienki. Cały czas wydaje mi się bardziej fioletowa niż niebieska. Mniejsza z tym. Ta barwa zaskoczyła mnie jeszcze dwukrotnie.
A to temat mojej metamorfozy. Kiedyś upiłam w Tchibo dwa pojemnik na proszek. Niestety z upływem czasu zniszczyły się i zardzewiały.


 Kiedy otworzyłam Relaksującą kąpiel zaskoczyła mnie po raz pierwszy. Przez chwilę myślałam, że pomyliłam puszki i omyłkowo wzięłam szarą farbę. Zobaczcie sami:
I jaki to kolor? Na pewno nie oczywisty. Szaro - niebiesko - fioletowy. Wnętrze pomalowałam na biało. Dzięki temu proszek nie będzie się już mieszał z rdzą, która brudziła go na brązowo.

Czegoś brakowało w moim pudełku. Jednak rysunki dodawały sporo uroku.

Postanowiłam domalować elementy pralki.


A tu pojemnik już na swoim miejscu.


Czy jest lepiej? Na pewno praktyczniej. Proszek się nie wysypuje, pokrywka zyskała uchwyt a pudełko nie straszy rdzą.
Niestety w trakcie przemalowywania pudełka mój mały pomocnik rozwalił mi już drugi aparat i obecnie dwa są w serwisie. Ja zbankrutuję przez niego. Dlatego ostatnie zdjęcia nie oddają w pełni kolorów, zarówno pudełka jak i płytek w łazience.
Za miesiąc zapraszam Was na kolejny tydzień kolorów. Tym razem będziemy szukać srebrnych dekoracji.
Partnerem cyklu "Tydzień kolorów" są farby Śnieżka.

Conchita Home

Nazywam się Kasia Bobocińska i od 2008 staram się dzielić tutaj moimi pasjami i zainteresowaniami. Dziękuję że odwiedził(a)eś CONCHITA HOME. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią w komentarzu

7 komentarzy:

 1. Kapitalnie wyszło! :) Rysunek pralki boski - dodaje charakteru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! :) i wygląda, że nawet osoba która nie jest super uzdolniona praktycznie też da radę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha! Z dostępem do komputera szybko nadrobię zaległości;)
  Pojemnik wygląda o wiele lepiej, choć kolor - przyznaję- niezbyt do mnie przemawia... Pewnie to wina tych soczystych wrzosów z ostatnich postów- za mało przy nich wyrazisty;) Ale rysunek? Gratuluję pewnej ręki, wyszedł świetnie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny ten pojemnik, aż uśmiecha się buzia :D
  Miłego dnia :)
  Dominika

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś ♥♥♥ Każdy komentarz jest dla mnie bezcenny, bo pokazuje, że warto robić to co robię ❣