TYDZIEŃ SREBRNY: Srebrzyste szarości

by Kasia Bobocińska
Temat szarości myślę, że jest Wam doskonale znany. Muszę przyznać, że kolor ten uwiódł już niejedną osobę. Sięgają po niego przysłowiowi “Kowalscy” jak i architekci wnętrz. Dziś słuchałam wywiadu w radio z panią zajmującą się właśnie projektowaniem wnętrz. Na pytanie o obecne trendy w projektowaniu wnętrz wskazała właśnie szarości, jako kolor całkowicie uniwersalny. Zaczęłam sobie wyobrażać wnętrza, które projektuje. A skoro sięga po tak popularny kolor, to we wnętrzach stworzonych przez architektów oczekiwałabym czegoś więcej niż tylko pomalowania ścian na jeden odcień szarości.
Wczoraj mogliście oglądać kilka Świątecznych inspiracji a dziś zobaczymy jakich kolorów użyć (niekoniecznie farb strukturalnych), aby uzyskać srebrzystą szarość.


Srebrzyste szarości wprowadzają do wnętrz metaliczny blask. Jak na metal przystało, są też potwornie chłodne.

 Photo:New England home

W obu aranżacjach osiągnięto bardzo ciekawe, oryginalne efekty, ale wyglądają trochę jak wnętrze metalowego pudełka.

 Photo: designtraveller.blogspot.com/ 

Jednego, na pewno, nie można zarzucić tym wnętrzom, że są nudne, ponure. Dzięki srebrnym dodatkom lub srebrnym ścianom wnętrza wydają się jaśniejsze i robią wrażenie. Mogą się Wam nie podobać, ale nie pozostawiają Was obojętnymi, więc to już najlepszy komplement dla architekta.

Photo: www.decorfacil.com

Tutaj nie zastosowano żadnych nabłyszczających efektów a i tak ściana wydaje się srebrna

 Photo:emmas.blogg.se

Kolejne przepiękne wnętrze loftu. Uwielbiam takie oryginalne wnętrza. Przy takiej ilości drewna i czerwonej cegły w tym wnętrzu można pozwolić sobie na wszelkie zabiegi ochładzające. Zastosowanie metalicznej ściany sprawdziło się świetnie. Ściana -blacha na kółkach – super!

 Photo: bloodandchampagne.com/112/

A to sypialnia nazwana przeze mnie “wieczną zmarzliną”. No sami powiedzcie, czy kobieta w jedwabnej, długiej, białej koszuli nocnej nie wyglądałaby tutaj pięknie. To wnętrze daje +10 do urody każdej właścicielki takiej sypialni. Nigdy nie myślałam o wnętrzach w ten sposób, ale przecież kobiety chcą się czuć w sypialni piękne i zmysłowe. Nie zawsze, ale czasami tak. W tym wnętrzu każda kobieta poczuje się piękna. Tak mi się wydaje. Skoro od razu przyszła mi do głowy jedwabna koszula, peniuary, zadbane kobiety, które leżą i pachną, zmysłowość, to znaczy, że te wnętrze działa. Oczywiście zaraz do głowy mi przyszło, że ja mogę zapomnieć o takiej sypialni i czasy roznegliżowanej kusicielki mam już za sobą bo teraz w naszym łóżku rządzą dzieci 🙂 Widzicie te pokaleczone łapki szarpiące za srebrną dekorację?
CZAR PRYSŁ!

Photo:www.burdifilek.com/

Photo:http://www.jamieshop.com

Proste minimalistyczne biuro z odrobiną blasku:

Photo:www.amerrymishapblog.com

Typowa sypialnia glamour. Pasuje do wnętrz, które opisywałam tutaj (klik).

 Photo:/www.houseofjadeinteriorsblog.com

Ściany pomalowane jasnym odcieniem szarości np: Sekretne spojrzenie Śnieżki, też mogą wydawać się srebrne. Ważne, aby był to kolor przechodzący w błękit, niż w beż. Z kolorem beżowo -szarym nigdy nie osiągniemy takiego efektu.
Świetnie o szarych farbach z palety Śnieżki pisała Magda z WnetrzaZewnetrza tutaj (klik). Co ważne możecie zobaczyć u niej wszystkie wymienione farby w naturalnym oświetlaniu na ścianie.

Photo:www.etsy.com

Po jakie kolory sięgnąć, aby uzyskać srebrny efekt na ścianach. Można zastosować farby strukturalne Magnat, albo zastosować srebrzyste odcienie szarości:

Barwy Natury – 156 Stalowe Magnolie

Śnieżka Satynowa 540 Sekretne Spojrzenie 
Śnieżka Satynowa 558 Srebrzysty Blask
Srebrzyste szarości z palety barw Śnieżki to Srebrzysty blask, Sekretne spojrzenie, Stalowe magnolie.

Partnerem cyklu “Tydzień kolorów” są farby Śnieżka.

Related Posts

6 komentarzy

Virusolve 27 listopada 2015 - 11:13

Świetny odcień, ale chyba w prywatnym mieszkaniu nie zdecydowałabym się na taką kolorystykę. Nie zmienia to faktu, że powyższa aranżacje są super:-)

Reply
Mariola Kowalik 27 listopada 2015 - 22:00

Wydaje mi się że między srebrnym a szarym jest bardzo cienka linia bo niektóre wnętrza bym właśnie do szarych zaliczyła 🙂

Reply
Kasia Bobocińska 28 listopada 2015 - 08:29

Zgadza się, dlatego przewrotnie tytuł brzmiał – srebrzyste szarości 🙂

Reply
Mariola Kowalik 28 listopada 2015 - 10:15

w sumie racja 😉

Reply
Julia Muszyńska 3 grudnia 2015 - 06:36

Ja jestem chyba do bólu praktyczna bo pierwsze co pomyślałam o " wiecznej zmarzlinie" to jak to czyścić?!
Pozdrawiam
Julia

Reply
Paweł Bogucki 14 sierpnia 2016 - 05:15

Śnieżka o zgrozo nie ma próbników. Wczoraj zakupiliśmy Sekretne Spojrzenie , trochę się boję tej szarości czy nie jest zbyt fioletowo niebieska , zbyt chłodna. Wybraliśmy ją analizując różne nasycenia szeregi w szarym. Ten kolor był taki pośrodku ani nie za ciemny ani nie za jasny. Tylko ta tonacja jak juz kupiłam jest dla mnie nieco niepokojąca. Dziś maluje i zobaczymy co wyjdzie.

Reply

Leave a Comment