Jak modnie pomalować ściany? Instagram podpowiada.

by Kasia Bobocińska

Od jakiegoś czasu możemy, że modne stają się nie tylko kolorowe ściany (KOLORY ROKU 2021), ale przede wszystkim fantazja z jaką twórca używa kolorów. Zwróciliście uwagę na bogactwo wzorów i kolorów, jakie pojawiają się na ścianach? Łuki, okręgi, tęcze i inne geometryczne wzory w modnych kolorach kuszą mnie okropnie. Marzy mi się łuk i o mały włos nie zastosowałam takiego rozwiązania w biurze: MALOWANIE ŚCIAN W BIURZE- JAK WYBRAĆ KOLORY DO PRACY? Ale w końcu zdecydowałam się na ściany pomalowane do połowy oraz kolor przechodzący na sufit. Wszystko po to, żeby wnętrza były jeszcze bardziej oryginalne. Jestem bardzo ciekawa jakie trendy kolorystyczne przyniosą tegoroczne targi wnętrzarskie Salone del Mobile 2021, a Wy? Zobacz, jakie propozycje nietypowo i oryginalnie pomalowanych ściany znalazłam i przekonaj się jak modnie pomalować ściany.

JAK MODNIE POMALOWAĆ ŚCIANY

Jak tanio i sprytnie pomalować ściany, jak sprawić by stały się modne i oryginalne? W obecnych trendach tapeta wydaje się zbyt przewidywalna i liczy się kreatywność i zapał twórczy “bohatera domu”. Wystarczy chwycić wiadro z farbą a najlepiej kilka lub jedno z wiadro z farbą i masę próbek do stworzenia wzorów na ścianie oraz koniecznie taśmę malarską i możemy brać się do pracy! 

Próbki kolorów

Próbki kolorów kosztują około 4zł i jest w nich 30 ml farby. Nie wystarczy na pomalowanie całego pokoju, ale już na pomalowanie wzorów na  ścianie, jak najbardziej. 

Zobaczcie jak z wzorami na ścianie poradziła sobie w swoim warsztacie/pracowni Kasia z bloga Twoje DIY:  KREATYWNE WZ|ORY

twojediy.pl

To oczywiście nie wszystko. Małgosia z Odnawialni też niedawno odnawiała warsztat i stworzyła kreatywną ścianę.

Oczywiście w domowych warunkach nie musimy tworzyć tak barwnych instalacji, gdyż dziewczyny chciały ozdobić miejsce swojej pracy twórczej i wyrazić się poprzez kolory oraz stworzyć miejsce na tyle charakterystyczne, aby kojarzyło się z nimi. Takie rozwiązania sprawdzą się idealnie w biurach, warsztatach, pracowniach artystycznych i w bardzo bardzo kreatywnym salonie 🙂

Dla bardziej zachowawczych “twórców” przygotowałam kilka propozycji na to jak modnie pomalować ściany. Sprawdź, czy jakiś sposób na pomalowanie ściany jest tym 

6 POMYSŁÓW NA NIETYPOWE POMALOWANIE ŚCIAN

1. KOLOR NA SUFICIE

Pierwszym pomysłem to pomalowanie wąskiego lub szerokiego paska koloru (wybór należy do was i waszej ściany). Widziałam kiedyś takie rozwiązanie w sypialni i bardzo mi się spodobało. o środku stało łózko, które zostało dodatkowo wzmocnione poprzez kolor na ścianie.

jak modnie pomalować ściany
Kolor przechodzący na sufit
mindy_schroor
2. ODWROTNOŚĆ LAMPERII 

Bardzo lubię stosować ten motyw we wnętrzach. Niby używam mocnych kolorów, ale użycie ich na połowie ściany sprawia, ze wnętrze wydaje się lżejsze.  

jak modnie pomalować ściany
Kolorowe ściany malowane do połowy
3. ŁUKI.

Niezwykle modny sposób na ozdobienie ściany. Od jakiegoś czasu mamy tendencję do zaoblenia kształtów. Kilka sezonów temu  Mediolanie pojawiły się pierwsze inspiracje z łukami a teraz mam wrażenie Świat oszalał na puncie tego kształtu. Kto nie może sobie sprawić łuku ala Karwowski “DRZWI JUŻ DAWNO WYSZŁY Z MODY”, CZYLI JAK PROJEKTOWAŁO SIĘ WNĘTRZA W LATACH 70 NA PRZYKŁADZIE CZTERDZIESTOLATKA

maluje łuki na ścianach 🙂 I wyglądają one spektakularnie!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mindy ♡ Bold interior (@mindy_schroor)

Prosty sposób na niewykorzystane narożniki:

4. GEOMETRYCZNE KSZTAŁTY

Geometryczne kształty są zawsze w trendzie. Jeśli szukacie barwnych i geometrycznych pomysłów i inspiracji, na pomalowanie Waszych ścian, koniecznie zobaczcie ten profil: masquespacio_ana. Ana Milena Hernandez wciągnęła mnie w swój świat i nie mogła przejść obok jej projektów obojętnie. Bajka! 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ana Milena Hernandez (@masquespacio_ana)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ana Milena Hernandez (@masquespacio_ana)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ana Milena Hernandez (@masquespacio_ana)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

@ Cosy.Happy.Home

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ana Milena Hernandez (@masquespacio_ana)

casavogue
Źródło: Elle Decoration

5. KOLOROWY SUFIT

Nie zapominajmy o sufitach. W swoim biurze w każdym pomieszczeniu sufit ma inny kolor. Od jakiegoś czasu traktuję sufit jako 5 ścianę: SUFIT, CZYLI PIĄTA ŚCIANA

Źródło: Casa Vogue

6. OKRĘGI

Ostatni sposób jest moim ulubionym, no może zaraz za łukami. Uwielbiam realizacje w których pojawiają się okręgi i koła na ścianach! 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ana Milena Hernandez (@masquespacio_ana)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tess Ciarloni (@tessciarloni)

FOTOGRAFIA: CODY GUILFOYLE via Domino
lucie-rose.com

A jeśli nie okrąg to co? 

HOTO COURTESY OF URBAN OUTFITTERS AND BACKDROP via Domino

FANTASTYCZNE SPOSOBY NA MALOWANIE ŚCIAN

Uważam, że każdy z tych sposobów na modnie pomalowane ściany jest fantastyczny. Dobierz do swoich wnętrz ten, który podoba Ci się najbardziej. Czy już wiesz który? Ja mam swój typ i znów mam ochotę na remont.

Related Posts