TRENDY: NAJMODNIEJSZE KOLORY 2019-2020

by Kasia Bobocińska

Pod koniec roku zawsze pojawia się wiele publikacji przewidujących kolory, które będą rządzić w przyszłym roku. Wiecie ile marek ogłasza KOLOR ROKU? W zeszłym roku wyliczyłam ich aż 7 – Kolory 2019Oczywiście większość osób z branży z dużym zainteresowaniem oczekuje na ogłoszenie koloru roku przez Instytut Pantone. Dziś postanawiam wrócić do trendów kolorystycznych, które przywiozłam z tegorocznych targów w Mediolanie: TRENDY KOLORYSTYCZNE 2019/2020 oraz podsumowałam najmodniejsze kolory 2019-2020! Przejrzałam zarówno trendy na jesień 2019 proponowane przez Pantone Color Institute, jak i dotychczas ogłoszone kolory roku a wszystko odniosłam do istniejących na rynku gotowych palet kolorystycznych: Magnat Creative i Magnat Ceramic. A wszystko po to, aby Was zainspirować oraz powolutku zachęcać do używania kolorów. Również tych, których dotąd nie braliśmy pod uwagę.

JA I NAJMODNIEJSZE KOLORY

Kolorami zajmuje się od lat, nie tylko pod wpływem obecnej mody. Już w 2014 roku prowadziłam popularny cykl Tydzień kolorów, przybliżając Waszą wiedzę o kolorach. Przypomnę, że było to w czasach, kiedy we wnętrzach rządziła biel i styl skandynawski. Specjalnie ukończyłam studia podyplomowe “Kolor w kreacji wnętrza”, by lepiej Wam tę wiedzę przybliżać. Kolory to moja absolutna pasja i zawsze na moim blogu możecie znaleźć masę inspiracji kolorystycznych! 

MEDIOLAN: TRENDY KOLORYSTYCZNE 2019/2020

MEDIOLAN: TRENDY KOLORYSTYCZNE 2018/2019

MEDIOLAN: TRENDY KOLORYSTYCZNE 2017/2018

TRENDY KOLORYSTYCZNE 2016/2017

WSZYSTKIE KOLORY MEDIOLANU 2015/2016

Tegoroczną wizytę w Mediolanie podsumowałam następująco:

(…) mogę śmiało napisać, że również na ten sezon pozostajemy w kolorystyce barw ziemi. Kremy, beże, brązy są znów bardzo modne we wnętrzach, jednak to kolor ciemnobrązowy stanowił nie lada zaskoczenie. Czy zadomowi się tam na stałe, że będziemy mówić brown is new black

Nadal modne są brudne zielenie w postaci koloru szałwiowegozgniłozielonego, oliwkowego.

Bordo triumfuje we wnętrzach pojawiając się w większości stylizacji. 

Kolorem, który wrócił w tym sezonie, był chłodny błękit, brudny błękit, stalowy błękit, petrol blue, zabrudzony granat. Warto zwrócić uwagę na te barwy, szczególnie, że w poprzednich sezonach nie były one tak mocno eksponowane. Powiem więcej, na bazie fascynacji ciepłymi kolorami, chłodne odcienie błękitu popadły w niełaskę. Nie wiedziałam tyle błękitu w Mediolanie do czasów 2015 roku – WSZYSTKIE KOLORY MEDIOLANU. 

NAJMODNIEJSZE KOLORY PANTONE

Co roku, na podstawie trendów z pokazów mody, Instytut Pantone przygotowuje raport kolorystyczny, który wskazuje najmodniejsze kolory na sezon jesień-zima. To dziesięć najpopularniejszych barw z pokazów mody kobiecej i męskiej podczas New York Fashion Week oraz London Fashion Week! Pierwszy raz opisywałam te kolory w 2017 roku w kontekście mody: TRENDY: MODA VS DESIGN – NAJMODNIEJSZE KOLORY NA JESIEŃ 2017. Tym razem, skupiłam się na wnętrzach i poszukałam odpowiedników tych barw u rodzimych producentów farb a dokładnie  marki Magnat.

Jakie barwy proponuje Instytut Pantone? Mniej więcej pokrywają się z tym co wiedziałam w tym roku w Mediolanie. Brązy, stalowe błękity, granat, ale także odcienie bordo to zdecydowanie najmodniejsze kolory sezonu. To tego jeszcze brudne żółcie oraz niezwykle modny ocień terakoty oraz wiąż modna butelkowa zieleń! Czy uda się te barwy odnaleźć na polskim rynku?

Mascheroni

NAJMODNIEJSZE KOLORY DEKADY

Zanim przejdziemy do inspiracji z rodzimego rynku zaprezentuję Wam pierwsze 5 KOLORÓW ROKU 2020! Są one równie ważne jak sezonowe barwy wskazane przez Instytut Pantone, choć brakuje wśród nich tego najważniejszego. Jak można podsumować te barwy. Niebieskości powróciły! Podobnie jak mięta i róż. Producenci ogromnie przejęli się tegorocznymi kolorami, bo powiedzieli wprost są to barwy dekady! A to zobowiązuje! Nie wiem, czy właśnie nie wskazali barw, które były bardzo ważne w ostatnim dziesięcioleciu! Być może stąd powrót różu i mięty, które przecież były już na topie i nawet trochę się przejadły. Tylko tak mogę wytłumaczyć powrót barw, o których chciałoby się zaśpiewać “ale to już było i nie wróci więcej”.

5 kolorów, które zdominują 2020 rok

A jak do rzeczywistości ma się prognoza WGSN oraz firmy Coloro, które już dwa lata temu wskazały kolory, które zdominują 2020 rok. hmmm Trzy barwy mają na to szanse: Neo mint, Cantaloupe i Mellow Yellow. A Wy co myślicie?

NAJMODNIEJSZE KOLORY Z PALETY MAGNAT CREATIVE

A co mamy na rodzimym rynku? Z najnowszej palety barw Magnat, czyli Magnat Cretive wybrałam 10 barw, które mają największą zgodność z najmodniejszymi barwami sezonu. Zobaczcie co to za kolory.

Bordo nie powinno nikogo dziwić w tym zestawieniu bo ta barwa podbija coraz więcej serc a odcień Wybuchowy koral idealnie nadaje się do modnych i odważnych wnętrz. Jest po prostu piękny!

NAJMODNIEJSZE KOLORY
Cr 22 Wybuchowy Koral

Podobnie jak nieco delikatniejszy Obłędny Jaspis.

NAJMODNIEJSZE KOLORY
CR 20 Obłędny Jaspis

oraz bardziej malinowy odcień Intensywnego Karmelinu.

NAJMODNIEJSZE KOLORY
CR 21 Intensywny Karmelin

Myślę, że już oswoiliśmy się z kolorem pomarańczowym we wnętrzach, szczególnie w pięknym terakotowym 

NAJMODNIEJSZE KOLORY
CR 20 Obłędny Jaspis

W zestawieniu nie mogło zabraknąć pięknego, delikatnego odcienia Zjawiskowy Jassonit. Jaki on jest piękny i jak wiele możliwości daje. Zarówno do delikatnych i subtelnych aranżacji jak i mocniejszych duetów np. z ciepłym brązem. 

NAJMODNIEJSZE KOLORY
Cr 18 Zjawiskowy Jassonit

A jeśli mówimy o brązach to wracają one na stałe do wnętrz. I pomyśleć, że minęło ponad 10 lat od czasów, kiedy kiedy królowały one w naszych sypialniach i salonach. Dobra wiadomość dla tych, którzy nie robili od dawna remontu, bo znów mają modne wnętrza 😉

NAJMODNIEJSZE KOLORY
CR 16 Asertywny Krzemień

Granat to mój osobisty faworyt i gości w moich wnętrzach od kilku lat. Nie wiem czy w 2020 znów powtórzy sukces z 2018 i 2019 , ale na pewno warto mieć go na liście kolorów must have.

NAJMODNIEJSZE KOLORY
CR 29 Nieustępliwy Tanzanit

Chłodny błękit, brudny błękit, stalowy błękit to niekwestionowane hity w tym roku. Już na targach w Poznaniu dostrzegłam ten kolor w wielu aranżacjach. 

NAJMODNIEJSZE KOLORY
CR 46 Niespokojny Agat

Musztardowy – kocham ten kolor! Marzę, aby jeszcze tej jesieni pojawił się w moim domu! Idealnie komponuje się zarówno z brązami, jak i moim ukochanym granatem.

NAJMODNIEJSZE KOLORY
CR 15 Brudny Kalcyt
NAJMODNIEJSZE KOLORY
CR 15 Brudny Kalcyt

Przepiękny brzoskwiniowy odcień pojawił się we wnętrzach już jakiś czas temu i od razu zyskał wielu zwolenników. Lubicie brzoskwiniowy we wnętrzach? —> Tydzień kolorów: pomarańczowy

NAJMODNIEJSZE KOLORY
CR 14 Przebojowy Agat

NAJMODNIEJSZE KOLORY Z PALETY MAGNAT CERAMIC I CARE

Warto wspomnieć też o modnych barwach z palety Magnat Ceramic i Magnat Care.Wybrałam te najbardziej zbliżone do palety Pantone! Do barw opisany przy okazji Magnat Crative dołączył piękny odcień ciemnej butelkowej zieleni oraz przepiękne odcienie wrzosu!

A Wam jakie kolory/kolor podoba się tej jesieni? A jaki kolor będzie najmodniejszy w 2020? Trudno mi wybrać jeden kolor, ale chyba wariacja na temat brązu i odcienia bordo. 

Related Posts

Leave a Comment