PROJEKT ŁAZIENKA #1 – plany

by Kasia Bobocińska

Czas odkryć długo skrywane karty. Wreszcie jestem w swoim żywiole i robię to, co kocham. Zaczynam kolejny projekt. Projekt Łazienka 2017. Przez najbliższe miesiące będę wyszukiwać nowe, nietypowe rozwiązania i mam plan Was zaskakiwać.

Dziś chciałabym pokazać Wam przestrzeń, do której nigdy Was nie zapraszałam.  Może dlatego, że nie było się czym chwalić a może dlatego, że jest to miejsce dość intymne. Moja łazienka, to przestrzeń niespełnionych marzeń. Powstała z fascynacji zdjęciem, które kiedyś mnie urzekło. Było to 10 lat temu i od tego czasu wiele się zmieniło. Mój gust się zmienił. Czasy shabby chic, stylu prowansalskiego i decoupage mam już dawno za sobą.

Oto moja łazienka w moich wyobrażeniach:

Tak, niestety, wygląda rzeczywistość:

Projekt Łazienka

Szczerze znienawidziłam swoją miedzianą baterię. Wygląda ładnie, ale użytkuje się ją fatalnie. Niedługo napiszę o tym więcej.

Raz jeden łazienka pojawiła się na blogu. Dzięki opublikowaniu swojego zdjęcia na drabinie wygrałam voucher do Ikea na 800 zł. Pamiętam, że dzięki temu kupiliśmy swój pierwszy materac. (Bardzo stary i trochę kompromitujący post z 2009 roku – Wykańczamy)

Projekt Łazienka

PLANY

Rozmowa z córką, która właśnie zauważyła pękniętą płytkę na podłodze w łazience:
– Hej, tu jest brudne – zauważyła ze zdziwieniem
– Nie brudne a pęknięte – odpowiedziałam -Już niedługo zaczynam nowy projekt i łazienka nie będzie już niebieska
– A jaka? Różowa? – zapytała z nadzieją
– Nie, biała – zgasiłam jej nadzieję
– nuuudaaa – odpowiedziała nonszalancko

Dzieci są szczere aż do bólu.

Jak więc będzie wyglądała moja nowa łazienka?

Podłogę, ściany oraz drzwi będę malowała z V33 używając farb renowacyjnych oraz koloru z oferty Colorissim (jakiego? To jeszcze niespodzianka. Na razie wybieram z saszetek z próbkami kolorów). Przy malowaniu sufitu zadziałam z Magnat a szafkę pod umywalkę będę poddawać renowacji z Vidaronem. O równe linie i brak zacieków oraz wygodę przy malowaniu zadba marka Blue Dolphin Tapes.

Ogólnie szykuje się projekt pełen wyzwań i niespodzianek. Na tę chwilę jeszcze nie zdecydowałam czy będę malować całe ściany czy tylko kawałek. Trochę zostawiam sobie pola do eksperymentów, bo wtedy najlepiej mi się pracuje. Sztywne ramy i wytyczne zabijają kreatywność a tego byśmy nie chcieli, prawda?

Co będzie obejmowała metamorfoza łazienki:

– przemalowanie drzwi i wymianę stłuczonej szyby
– przemalowanie części ściany wyłożonej kafelkami
– malowanie podłogi
– przemalowanie szafek łazienkowych
– renowację wanny
– wymianę oświetlenia górnego
– budowę regału z pojemnikami na pranie
– renowację szafki pod umywalką
– wymianę grzejnika
– wymianę armatury łazienkowej
– zmianę koloru sufitu
– dekorację ściany za grzejnikiem – położenie drewna lub zastosowanie innych rozwiązań pozwalających przykryć rury
– dobranie odpowiednich dodatków łazienkowych

Sporo tego, prawda?! A to jeszcze nie koniec! Pamiętajcie, że jak przy każdym projekcie zostawiam sobie margines na eksperymenty. Kto wie, co mi jeszcze wpadnie do głowy 🙂 I to jest absolutnie najlepsze w robieniu projektów dla siebie.

?

Niektóre elementy łazienki nadal wymagają przemyślenia. Na przykład: ściana z grzejnikiem. Mam na nią kilka pomysłów. Może drewna, może jakaś konstrukcja z karton-gips. Jedno, co na pewno chcę osiągnąć, to ukrycie rurek od grzejnika i zrobienie zabudowy pod wanną. Teraz jest to prowizorka. Wszystko, dlatego, że nie dopilnowałam moich fachowców z administracji i zrobili mi taką mieszaninę rur. Z kolei mój fachowiec od glazury nie zaproponował mi żadnego rozwiązania problemu. Owszem sygnalizował go, ale przez moje niedopatrzenie skończyło się wyciętą dziurą bez glazury pod wanną.

Pokażę Wam kilka inspirujących łazienek, które ogromnie mi się podobają. Niestety, głównym założeniem projektu jest nie zmienianie istniejącej glazury. Dlatego, jak pewnie się domyślacie, mogę sobie po podziwiać takie łazienki na zdjęciach lub wziąć z każdej z nich jakiś element i zastosować go w swoim projekcie. Już nie popełnię błędu przenoszenia łazienki w całości.

ZŁOTE ELEMENTY

Photo credit:  Elizabeth Roberts via Apartment Theraphy

PODŁOGA WE WZORY

Photo credit: Erin Williamson Design via Apartment Thraphy

CIEMNY SUFIT

 

Photo: Katie Martinez via desiretoinspire

Projekt Łazienka

Zaprezentowane dziś pomysły na pewno jeszcze ulegną zmianie, bo ciągle coś nowego wpada mi do głowy. Mieszkanie jest małe, budżet ogranicza a na świecie jest tyle inspiracji, które chciałabym kiedyś zrealizować.

Więcej inspiracji już wkrótce. A w następnym tygodniu pierwsze DIY.

Mam pytanie??

Od Waszych odpowiedzi zależeć będzie po części jaką drogę obiorę. Oceńcie proszę od 1 do 10 obecną kolorystykę łazienki, czyli błękitno -fioletowe płytki. Z góry dzięki za odpowiedź, wystarczy że w komentarzu podacie liczbę! A ja będę miała pewność, że nie zafiksowałam się na punkcie jakiegoś koloru.

Chcecie zobaczyć jak wyglądały w zeszłym roku plany mojej kuchni? Zobaczcie: PROJEKT KUCHNIA – planujemy

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required

Related Posts