20 rzeczy, jakich NIE CHCIAŁABYM dostać na prezent ślubny

by Kasia Bobocińska
Sezon ślubny w pełni. Poradników zakupowych: “Co kupić na prezent Ślubny?”, jest pełno. Pewnie wszyscy wiecie co należy/wypada/powinno (niepotrzebne skreślić) kupić na prezent ślubny. Co roku promowane są nowe trendy. Co roku sklepy prześcigają się w swoich ofertach. Ja jednak nie zamierzam w przyszłości brać ślubu, natomiast przypominam sobie mój ślub sprzed 8 lat i postanowiłam napisać post trochę na przekór, opowiadając o prezentach, które zarówno na moim ślubie jak i na ślubach moich znajomych zupełnie się nie sprawdziły. Każdy ma swój gust a o gustach podobno się nie decyduje. To co nie podoba się mnie, może być marzeniem wielu. Proszę abyście brali to co napiszę z lekkim przymrużeniem oka. Jeśli na waszej osobistej liście są jakieś przedmioty, które od razu przyszły Wam do głowy może podzielicie się nimi z innymi w komentarzach. Wtedy wspólnie uda nam się stworzyć anty-poradnik. Jaki był Wasz najgorszy prezent ślubny?

Czyli dziś wspólnie tworzymy nasz anty-poradnik zakupowy.
Subiektywny, bo patrzę z mojego punktu widzenia i skoro ja nie mieszkam w rezydencji i na co dzień, nie korzystam z tak ozdobnych przedmiotów, nie oznacza, że ktoś inny nie będzie.
Moja lista zakupowa byłaby bardziej praktyczna.
Absolutnie jestem za tym, aby Państwo Młodzi przed Ślubem stworzyli listę prezentów.
Jeśli jednak nie ma takiej listy, Wy jesteście zaproszeni na ślub i chcielibyście kupić prezent, to przeczytajcie z jakich rzeczy nie do końca bym się ucieszyła i dlaczego. Może to pomoże Wam dokonać wyboru.

Photo: bellethemagazine

No dobra. Zaczynamy. I coś mi się wydaje, że pod tym postem będzie pełno komentarzy “kobieto, o Ty piszesz, ja przecież marzę o czymś takim”. Pamiętajcie, że mówimy o sytuacji, gdy na ślub mają kupić prezenty osoby np. dalszej rodziny, takie które nie znają tak dobrze Państwa młodych i bardzo zastanawiają się co kupić zamiast kwiatów, w dodatku do koperty. Wiecie perzcież, ze prezentem, który jest uniwersalny i pasuje do wszystkich jest koperta, nie tylko z życzeniami.

1. komplet filiżanek

Dlaczego? Są takie piękne. Akurat dwie. Elegancko zapakowane. Wymarzony prezent ślubny. Pewnie też bym tak myślała, gdybym na pewnym ślubie nie zobaczyła 10 kompletów podwójnych filiżanek. Już lepiej złożyć się i kupić cały duży zestaw kawowy, niż takie urocze filiżanki. No bo, na Boga, co Państwo Młodzi mają zrobić z 10 różnymi kompletami filiżanek?

2. obrus

Czy naprawdę wiecie, jakie wymiary ma stół w jadalni Państwa młodych? Czy nie będzie za krótki? A może wybrana kolorystyka nie do końca pasuje do ich wnętrza? Zakładając, że wybraliście obrus w wzory. W sumie taki biały, lniany, duży obrus w zestawie z serwetkami byłby dobrym pomysłem. Klasyka zawsze się obroni. Macie jednak pewność, że Państwo Młodzi mają stół lub nie jest on okrągły?

3. szklanki do drinków

Kiedyś dostałam na prezent szklanki do drinków. Z grubego szkła. Przeznaczone do whisky. Tylko nikt u nas wtedy nie pił “wody życia” a nawet jeśli nam się zdarzało, to nie nikt nie pamiętał o tym żeby użyć do tego grubej, ciężkiej szklanki. I tak oto przeleżały ponad 8 lat na dnie szafki.

4. wystawny wazon

Mam hopla na punkcie wazonów. Niestety podobają mi się wazony tylko w określonym stylu. Trudno mi określić ten styl. Mówiąc najprościej: albo mi się wazon podoba albo nie. Kiedyś dostałam wazon w prezencie na urodziny. Skończyło się na tym, że wybuchnęłam płaczem. Wiem, może się to wydawać dziwne. Ciągle się zastanawiam, dlaczego zareagowałam tak emocjonalnie.

5. serwetnik

Nie każdy go używa. Mi nie zdarzyło się ani razu.

6. przycisk do papieru

Dla mnie jeden z bardziej niepraktycznych prezentów, jakie znam. Zawsze zastanawiałam się nad jego sensem. Nigdy nie odczuwałam potrzeby jego użycia.

 7. pościel

Wszystko fajnie, ale podobnie jak w przypadku obrusu może okazać się: za mała lub za duża. Na naszym ślubie otrzymaliśmy pościel, która jednak okazała się za duża.

8. dzbanek do herbaty

O ile dzbanek do herbaty jest jak najbardziej przydatny, to nigdy nie wiemy, jakich talerzy używać będą Państwo Młodzi. Kupimy dzbanek kremowy a oni używają zastawy śnieżnobiałej i na odwrót. Kupimy klasyczny dzbanek a Młodzi wolą styl minimalistyczny itp. 

9. sosjerki, wszelkie naczynia na sosy

Używane są stosunkowo rzadko i warto, aby były dopasowane do większej całości.

10. pojemniczki kuchenne

Być może w kuchni są już jakieś pojemniczki, z którymi nasz prezent nie do końca będzie współgrać. 

11.etażerka 

Używana jest raz, dwa razy do roku. Jeśli już chcemy się na nią zdecydować to chyba najlepiej, aby była srebrna.

12. puchar/wiaderko do lodu 

(nie mieszkam w domu Carrington’ów ani w Dynastii) Jak często wydajesz przyjęcia podczas których takie wiaderko mogłoby się przydać? Ja podczas 8 lat małżeństwa nie odczuwałam takiej potrzeby ani razu.

13. taca w stylu prowansalskim, shabby chic, bogato zdobiona

Kupowanie prezentów w określonym stylu  zwykle kończy się niewypałem. No chyba, że mamy pewność, że Młodzi uwielbiają wszystko akurat w danym stylu. Wtedy jest znacznie łatwiej. Jeśli jednak kupili mieszkanie i jest ono urządzone w stylu skandynawskim to sami pewnie już się domyślacie, że taka taca nie do końca trafi w ich gusta.

14. świecznik (duży, niezgrabny)

Znów nie wszystkim będzie pasować. Już lepiej dwa mniejsze, klasyczne, srebrne lub posrebrzane.

15. obrazy, dekoracje ścienne, 3 pak

Tak zwane tryptyki, to jedna z głównych zmór dekoratorów wnętrz. Znajdują się nie tylko na liście niechcianych prezentów ślubnych, ale również na liście najgorszych elementów wyposażenia wnętrz ever! Kiedyś opowiem Wam o tym więcej.

16. dzbanek do wody, soków, pasujący do zastawy, której nie mam

Podobnie jak w poprzednich punktach dzbanek niepasujący rozmiarem ani kształtem do reszty nie do końca wpisujący się w styl, jaki lubią Państwo Młodzi, nie jest dobrym prezentem. Zwykle odrzucamy skromne prezenty, bo jak już coś ma być na prezent to musi być okazałe. Z kolei takie okazałe, pięknie zdobione rzeczy mogą być nie do końca gustowne, oraz nie wszystkim muszą pasować.

17. komplet kieliszków do szampana 

(używane tylko raz). Zwykle Sylwestra spędzaliśmy poza domem a w ciągu roku nie ma tak wielu okazji do picia szampana. Zwykle okazje świętujemy z winem.

18. komplet przypraw, sól pieprz i to w białej kremowej porcelanie, w określonym stylu 

Podobnie jak w poprzednich punktach. Nie wszystkim podpasują. Natomiast, jeśli są srebrne, to już zupełnie inna sprawa. Ślub to doskonała okazja na zgromadzenie kilku wartościowych przedmiotów wchodzących później w skład sreber rodowych 🙂 Kiedy później będzie ku temu okazja?

19. maselniczka 

(chyba, że srebrna, posrebrzana) raczej nie szklana, w intensywnym kolorze, biała, kremowa, prowansalska, itp.

20. pojemniki, pudełeczka itp.

“Pojemniczki” w róże, z koronkami, decoupage – to się u mnie nie sprawdzi. W końcu to ślub, a nie imieninowe przyjęcie u cioci. To nie mój gust. A jak wiadomo gust się zmienia, bo kilka lat temu nie koniecznie bym tak ostro protestowała. Tu i teraz mówię jednak: nie. Zwykle mamy problem, gdzie je postawić i co w nich trzymać.

Photo: Westwing

A jakie prezenty się u mnie sprawdziły? To temat na oddzielny post. Wszystkie były bardzo praktyczne jak: blender, robot kuchenny, patelnia, komplet talerzy.

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

(function($) {window.fnames = new Array(); window.ftypes = new Array();fnames[0]=’EMAIL’;ftypes[0]=’email’;fnames[1]=’FNAME’;ftypes[1]=’text’; /*
* Translated default messages for the $ validation plugin.
* Locale: PL
*/
$.extend($.validator.messages, {
required: “To pole jest wymagane.”,
remote: “Proszę o wypełnienie tego pola.”,
email: “Proszę o podanie prawidłowego adresu email.”,
url: “Proszę o podanie prawidłowego URL.”,
date: “Proszę o podanie prawidłowej daty.”,
dateISO: “Proszę o podanie prawidłowej daty (ISO).”,
number: “Proszę o podanie prawidłowej liczby.”,
digits: “Proszę o podanie samych cyfr.”,
creditcard: “Proszę o podanie prawidłowej karty kredytowej.”,
equalTo: “Proszę o podanie tej samej wartości ponownie.”,
accept: “Proszę o podanie wartości z prawidłowym rozszerzeniem.”,
maxlength: $.validator.format(“Proszę o podanie nie więcej niż {0} znaków.”),
minlength: $.validator.format(“Proszę o podanie przynajmniej {0} znaków.”),
rangelength: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości o długości od {0} do {1} znaków.”),
range: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości z przedziału od {0} do {1}.”),
max: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości mniejszej bądź równej {0}.”),
min: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości większej bądź równej {0}.”)
});}(jQuery));var $mcj = jQuery.noConflict(true);

Zdjęcia w poście zostały zamieszczone po wcześniejszym zapytaniu o zgodę ich autorów.

Related Posts