10 prezentów dla prawdziwego kawosza

by Kasia Bobocińska
Prawdziwy kawosz ceni smak. Prawdziwy kawosz jest wybredny. Prawdziwy kawosz kocha kawę (a to odkrycie). Skąd to wiem? Od kilku lat jestem kawoszem. Dlaczego? Skoro o 22 marzy mi się kawa a zasypiając czuję w nozdrzach jej zapach. Nie mogę się doczekać, kiedy się obudzę i będę mogła jej skosztować, to jestem uzależniona od kawy, choć ładniej brzmi #coffeadicted.  A skoro jestem, to lubię się rozpieszczać. Może macie w rodzinie jakiegoś kawosza? Jak myślicie z czego by się ucieszył? Ostatnio opisywałam Wam moją anty-listę prezentów a dziś moja wish list związana z kawą. Kobieta zmienną jest, raz nienawidzi, raz kocha.

Jak to zwykle bywa, jeśli jest coś na czym nam bardzo zależy, jest też ktoś kto chce na tym zarobić. Na elementy wyposażenia prawdziwego kawosza można wydać fortunę. Będąc ostatnio na warsztatach parzenia kawy przekonałam się o tym dobitnie. Co jeden sprzęt to droższy. Zaskoczę Was jednak mówiąc, że kawa najbardziej smakuje mi, gdy jest przygotowywana ręcznie, za pomocą kawiarki. Taki dzbanuszek stawiany na gazie wydobywa jej mroczny aromat, intensywny smak. Kawy z ekspresów wydają mi się zbyt “lurowate”. Jestem więc oszczędnym kawoszem, bo ten sposób parzenia kawy jest jednym z najtańszych. Jestem typem osoby, która gdzie tylko się da szuka oszczędności i okazji. Nic więc dziwnego, że dzisiejszy wpis przygotowałam na bazie produktów z działu “do kawy i herbaty”serwisu  Okazje.info.
Wiadomo, co sklep, to inna cena. Warto sprawdzić je wszystkie i wybrać najtaniej. W dziale Dom i Wnętrze  znajdziecie setki produktów dla kawosza. Wystarczy wpisać jaki przedmiot nas interesuje i po chwili odnajdziemy ogromną liczbę przedmiotów z tej kategorii, którą możemy swobodnie kształtować, sortując po cenie czy filtrując ustalając kwotę maksymalną/minimalną, kolor, markę, miasto itp. Kiedyś jak chciałam kupić coś tanio “leciałam” jak szalona przeglądać ogłoszenia w serwisie aukcyjnym, bo zawsze mi się wydawało, że kupię tam najtaniej. Jednak z czasem przekonałam się, że raczej słowo tanio powinnam zastąpić “ale drogo”. To mąż nauczył mnie korzystać z takich porównywarek cen. Jak? Zrobił nam zawody. Akurat mieliśmy kupić prezent dla mojego taty i każdy z nas miał znaleźć kilka przykładów: moje były nie tylko droższe, ale również trzeba jeszcze doliczyć do nich koszt transportu. On znalazł taniej i tu na miejscu. Pobić żonę w zakupach? Ta zniewaga krwi wymaga!
Dziś pokażę Wam rzeczy, które kawosz lubi mieć, chciałby mieć a ja będąc jego najlepszym przykładem, chętnie widziałabym  je w swojej kuchni. Część z nich, jak na przykład ubijak do kawy, muszę zastępować innymi rzeczami. A cóż to takiego jest ten ubijak? Kiedy wsypuję kawę do kawiarki, to zanim postawię ją na gazie, ubijam/przyciskam kawę tak, aby była jak najbardziej zbita. Wtedy kawa jest jeszcze smaczniejsza. Taki mały gadżet kosztuje około stówy, więc sama na pewno się na niego nie zdecyduje. Gdyby jednak ktoś chciał mnie uszczęśliwić takim prezentem, to czemu nie? Tak jak stwierdziliście w poprzednim poście – na prezent możemy otrzymać rzeczy, które są nam potrzebne, ale nigdy byśmy sobie ich nie kupili, bo zawsze są ważniejsze wydatki.

Niektóre z tych rzeczy to drobiazgi, na inne trzeba już wydać całkiem sporo. 

1. pojemnik na kawę (10)

Metalowa puszka do przechowywania świeżo zmielonej kawy (choć podobno eksperci radzą, że kawa powinna być mielona za każdym razem, kiedy chcemy się jej napić) mogłaby okazać się miną. Dlatego zrezygnujmy z bogato zdobionych. Ona i tak pewnie trafi do szafki. Jednobarwna i praktyczna (może uda się w niej schować miarkę do odmierzania) to najlepsze rozwiązanie. 

2. młynek do kawy

Rzecz niezbędna.  Mam stary tradycyjny do patrzenia i szybki elektroniczny do mielenia. Świeżo zmielona kawa to jest to, co tygryski lubią najbardziej.

3. “zaparzacz” do kawy/ KAWIARKA

Mam najprostszą i niekoniecznie najpiękniejszą. Kiedyś chromowaną a ostatnio kupiłam pojedynczą, kremową. Te poniżej są takie piękne, ale niestety kosztują przeważnie 6-krotnie drożej:

1/2/3/4/5/

4. chemex (2)

Marzenie od dawna, choć podobno kawa z niego nie jest tak esencjonalna jak ta, którą lubię.

5. dobra kawa w ziarnach, likiery smakowe (8/9)

Nic dodać, nic ująć

6. filiżanki/kubki/szklanki

Temat rzeka. W poprzednim poście umieściłam je na anty-liście. Tu zaznaczam, że są ważne, ale każdy kawosz ma swoje ulubione naczynie do picia kawy. Moim jest ta prosta szklanka z Tigera. Dostając filiżankę, pewnie bym z niej nie korzystała. Pewnie…bo może dostałbym moją nową ulubioną.

7. ubijak do kawy (7)

Już wam pisałam wyżej, jak ważna to rzecz

8. miarki do kawy (5/6)

Niby nic a jednak rzecz bardzo ważna.  Odpowiednio odmierzona kawa to podstawa.

9. ekspres do kawy

Są piękne i drogie.  Czasem o ich kosztowności przekonujemy się podczas eksploatacji, kiedy trzeba dokupić np. kapsułki.

1/2/3/4/5

10. spieniacz, ubijacz do mleka (3/4)

Lubicie kawę z pianką? Ja tak. Mam jednak spieniacz ręczny i nie zawsze mi się chce ja ubijać.

1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11

Narobiłam sobie smaka tą kawą. Lecę nastawić imbryk. Na pewno jest coś o czym zapomniałam. Co jeszcze może się spodobać prawdziwemu kawoszowi? Podpowiecie? Lubicie kawę? Ja dzięki wyjazdowi na BPM w ostatni weekend, dzięki mężowi Izy, mam swój nowy ulubiony sposób na parzenie kawy. Wystarczy dodać trochę cukru do wody zanim nastawi się kawiarkę. Efekt: nieziemski!

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

(function($) {window.fnames = new Array(); window.ftypes = new Array();fnames[0]=’EMAIL’;ftypes[0]=’email’;fnames[1]=’FNAME’;ftypes[1]=’text’; /*
* Translated default messages for the $ validation plugin.
* Locale: PL
*/
$.extend($.validator.messages, {
required: “To pole jest wymagane.”,
remote: “Proszę o wypełnienie tego pola.”,
email: “Proszę o podanie prawidłowego adresu email.”,
url: “Proszę o podanie prawidłowego URL.”,
date: “Proszę o podanie prawidłowej daty.”,
dateISO: “Proszę o podanie prawidłowej daty (ISO).”,
number: “Proszę o podanie prawidłowej liczby.”,
digits: “Proszę o podanie samych cyfr.”,
creditcard: “Proszę o podanie prawidłowej karty kredytowej.”,
equalTo: “Proszę o podanie tej samej wartości ponownie.”,
accept: “Proszę o podanie wartości z prawidłowym rozszerzeniem.”,
maxlength: $.validator.format(“Proszę o podanie nie więcej niż {0} znaków.”),
minlength: $.validator.format(“Proszę o podanie przynajmniej {0} znaków.”),
rangelength: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości o długości od {0} do {1} znaków.”),
range: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości z przedziału od {0} do {1}.”),
max: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości mniejszej bądź równej {0}.”),
min: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości większej bądź równej {0}.”)
});}(jQuery));var $mcj = jQuery.noConflict(true);

Related Posts