Wiosenne zmiany w moim salonie

by Kasia Bobocińska

Dziś znów zapraszam Was do naszego salonu. Zmienił się odrobinę, odkąd widzieliście go ostatnim razem zimą. Za nami kolejne pierwsze Święta w Starym domu, tym razem Wielkanocne. Ponieważ nasza Wielkanoc upłynęła nam w rozjazdach, to w naszym salonie bardziej widać ślady wiosny, niż Świąt. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zadbała o, choć jest kilka Wielkanocnych akcentów, dekoracji, którymi tradycyjnie przystrajamy dom. Uwielbiam dekorować nasz dom i przystrajać go tym, co akurat w danym czasie kwitnie w ogrodzie. Teraz, to takie proste. Wystarczy wyjść z sekatorem do ogrodu i włożyć do wazonów kilka gałązek z kwitnących krzewów. Nie trzeba jechać na giełdę kwiatową, żeby się cieszyć pięknem kwiatów. Wystarczy docenić to, co się ma! Moim marzeniem, odkąd kupiliśmy dom z ogrodem, jest, aby mieć w ogrodzie kwiaty na cały sezon. Od wiosny do jesieni, tak, aby w domu znalazł się zawsze wazon pełen kwiatów. Wiecie, jak cieszą samodzielnie wyhodowane tulipany? Nawet jeśli wizualnie mają dość rachityczną formę? :) Zapraszam na wiosenne zmiany w moim salonie!

Słońce i wiosna sprawiają, że ogarnął mnie jakiś taki ogromny optymizm i przypływ energii. Aż chce się żyć! A nasze roślinki, które tak pięknie rosną w ogrodzie, codziennie wywołują u mnie uśmiech.

Dziś zapraszam Was na wycieczkę po naszym salonie, w którym wprawne oko dostrzeże kilka nowości. Pamiętacie, co obiecywałam sobie we wpisie ZIMOWA ODSŁONA SALONU, NASZE PIERWSZE ŚWIĘTA W STARYM DOMU?  Marzyły mi się dodatkowe lampy a w szczególności lampa podłogowa przy kanapie oraz większy stolik kawowy. Udało mi się zrealizować oba marzenia.

Wiosenne zmiany w moim salonie

Pierwsze z moich marzeń, większy stolik kawowy pojawiła się w naszym domu już jakiś czas temu. To dzieło młodej firmy Krügel Design. To marka, jaką poznałam dzięki Annie Nafalskiej autorce obrazów do naszego salonu. Miał być duży stolik kawowy, ale jak zobaczyłam kształt tego, stwierdziłam, że rozmiar 40x80cm w zupełności mi wystarczy 🙂 Skusił mnie nietypowy kształt nóg oraz przepiękny marmur. Choć muszę szczerze przyznać że jako młoda firma Krügel Design, musi jeszcze popracować nad metoda spawania, gdyż porównując dwa złote stoliki jakie posiadam w salonie tylko na jednym z nich stopy są całkowicie niewidoczne.

W naszym salonie pojawiła się też gwiazda wśród lamp, czyli niezwykła piękność od 4concepts.pl. Błyszczy w naszym salonie skupiając na sobie całą uwagę, choć ma głownie funkcję dekoracyjną niż użytkową. To właśnie tego typu lampy dostrzegłam na wystawie “Cenne bo polskie” na Warsaw Home i od razu je zapamiętałam. Potem spotkałam się z niezwykłym człowiekiem, pełnym pasji i emocji właścicielem marki, który przez kilka godzin opowiadał mi o szkle. Zmienił mój sposób patrzenia na nie i sporo mnie nauczył. Mama ogromny szacunek do ludzi opierających swój biznes na pasji. W przypadku marki 4CONCEPTS nie mam najmniejszych wątpliwości, że kochają szkło i to co robią, dopieszczając swoje produkty w najdrobniejszych szczegółach!

O marce 4concepts.pl pisałam Wam szczegółowo we wpisie PRZEBUDZENIE WIOSNY. MOJA SYPIALNIA. Możecie tam zobaczyć też dwa inne modele lamp 4CONCEPTS – BRISTOL i OXFORD.

Wokół telewizora pojawiły się dwie kryształowe lampy Madame od Markslojd. Stoją tutaj tylko tymczasowo, jak w naszym salonie pojawi się w końcu konsolka, na której będą się prezentować. Na razie z nich nie korzystamy, ponieważ telewizor Philips 55PUS7303  mający  3-stronny Ambilight nie potrzebuje dodatkowego oświetlenia, on sam je zapewnia tworząc na ścianie niezwykłe obrazy!

Kolejną nowością wśród lamp jest smukła, czarno – złota lampa podłogowa Larry. Z tej lampy korzystamy bardzo często, chcąc poczytać na fotelu lub kanapie, lub po prostu skorzystać z dodatkowego oświetlenia.

Lampa Larry idealnie pasuje do naszego oświetlenia górnego, czyli lampy wiszącej CAPITAL, którą mamy również w Jadalni.

Mam nadzieję, że ta odrobina koloru nie zaszkodziła temu wnętrzu. Sporo jeszcze mamy do zrobienia, ale wcale się nie spieszymy. Małymi kroczkami zmieniamy, upiększamy i cieszymy się z tego co robimy! Nie potrzebujemy pośpiechu, wolimy dobrą zabawę z aranżacji naszych ukochanych wnętrz Starego Domu. A w jadalni od jakiegoś czasu mamy nową “gwiazdę” o której jeszcze nie zdążyłam Wam napisać. Wkrótce to zrobię 🙂 Trzymajcie się wiosennie i bawcie się dobrze w długi weekend majowy 🙂

ELEMENTY SALONU:

NAJPIERW PLANY:

  1. SALON. INSPIRACJE KOLORYSTYCZNE DO SALONU.
  2. SYPIALNIA. JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ W STYLU KLASYCZNYM?
  3. KUCHNIA. PROJEKT KUCHNI: Jak zaprojektować kuchnię marzeń?
  4. ŁAZIENKA NA GÓRZE. STARY DOM: PLANY ARANŻACJI ŁAZIENKI NA GÓRZE #1
  5. JADALNIA. STARY DOM: JADALNIA- PLANY ARANŻACJI
  6. WERANDA. STARY DOM: MALOWANIE POKOJU OGRODOWEGO + PLANY ARANŻACJI
  7. PRZEDSIONEK. STARY DOM: PRZEDSIONEK PLANY METAMORFOZY
  8. WC – STARY DOM: WC #2 – MALOWANIE +POMYSŁ NA WNĘTRZE
  9. ŁAZIENKA NA DOLE – STARY DOM: POMYSŁ NA WNĘTRZE ŁAZIENKI #3 – CZARNA ŚCIANA
  10. POKÓJ DZIECKA. MALOWANIE + POMYSŁ NA WNĘTRZE POKOJU DZIECIĘCEGO DLA DZIEWCZYNKI

Related Posts