INSPIRACJE KOLORYSTYCZNE DO SALONU + KONKURS

by Kasia Bobocińska

Powoli czas przygotować, choć kawałek Starego domu na Święta. Nie zdążymy się tam przeprowadzić w tym roku, ale to nie powód, żeby odmówić sobie odrobiny komfortu. Prace remontowe trwają w najlepsze, ale salon z jadalną, przedzielone drzwiami były w najlepszym stanie. Właściwie oprócz odświeżenia ścian niczego im nie brakowało. Oczywiście nie obyło się bez cyklinowania.  Dziś chciałabym Wam zdradzić jaki kolor kanapy planuję do salonu. Będzie to oczywiście kropla koloru, który sprawi, że salon będzie żywy i energetyczny.

SALON – PLANY

Salon skąpany w bieli aż prosi się o odrobinę koloru. Na razie nie będę szaleć. Wprowadzę akcenty kolorystyczne w postaci mebli, dywanu, kilku dodatków. Na ściany i drzwi jeszcze przyjdzie pora. Nie chcę odebrać sobie od razu wszystkich przyjemności. To takie moje małe prezenty, które mam zamiar rozpakowywać co jakiś czas. Powoli. Nie podejmę decyzji pochopnie. Wszystko muszę dokładnie przemyśleć. Nie sztuka pomalować każdą ze ścian na inny kolor. Na razie chcę się chwile oswoić z bielą. Jak myślicie, ile wytrzymam? Miesiąc? Pewnie tak będzie, bo już dawno stwierdziłam, że nie jestem stworzona do bieli. Chcę też dobrze przemyśleć kolor drzwi. Na razie są w neutralnym drewna. Może je delikatnie pobielę lub sięgnę po szmaragdową, lub granatową farbę. Możliwości jest tak wiele, a drzwi są tylko jedne.

Zobaczcie, co będzie stanowić podstawę mojego salonu, czyli główne założenia kolorystyczne.

W salonie na pewno nie zabraknie zielonej kanapy, w której zakochałam się podczas targów meblowych w Poznaniu.

TARGI MEBLOWE W POZNANIU

Zazwyczaj nad wyborem kanapy zastanawiamy się jakiś czas. Przeglądamy wzorniki kolorów, dumamy. Ja zastanowiłam się w 30 sekund. Wpadłam na stoisko marki Wajnert na tegorocznych targach w Poznaniu, zobaczyłam ją i w duchu powiedziała “to ta i żadna inna!”. Piękna kolorystyka i bardzo prosta forma spowoduje, że będę mogła dowolnie zmieniać przestrzeń w salonie. Pomimo tego, że chciałabym zachować w domu jak najwięcej elementów starego dworku, to jednak nie zamykam się w stylu klasycznym. Ta prosta forma kanapy jest na tyle zgrabna, że pięknie pasować będzie zarówno do antyków, jak i do mebli nowoczesnych. Nie zamykam się na jeden styl. Jak kameleon mogę zmieniać swój salon dowolnie.

zielona sofa

Zobaczcie jak wspaniale będzie współgrać ze złotymi dodatkami:

INSPIRACJE KOLORYSTYCZNE DO SALONU

Szmaragdowe kanapy zawsze mnie pociągały! Wyglądają przepięknie i pasują do bardzo rożnych stylów!

via rockmystyle.co.uk

Odrobina boho, odrobina klasyki, czy oswojony skandynawski – wszędzie prezentować się będzie okazale!

Photo: fionaandersenphotography

via sheerluxe.com

A to już moja przyszła kanapa. Wybór padł na kanapę Modo marki Wajnert.

Zachwycam się tym kolorem. Nawet przez głowę mi nie przeszło, żeby w salonie mieć szarą kanapę. Zresztą nie pierwszy raz sięgnęłam po tak energetyczny kolor. Pamiętacie moje zielone drzwi? (klik).

Przez głowę przeszła mi też myśl, czy nie pomalować by na ten kolor drzwi łączących salon z jadalną. Jednak to już byłoby za dużo zieleni.

Moje plany na salon w świątecznej odsłonie już znacie a teraz czas aby ja poznała Wasze.

KONKURS

Jestem pewna, że u Was na pewno bardziej widać zbliżające się Święta niż w mojej remontowej zawierusze.

Wraz z marką Wajnert zapraszam Was na Mikołajkowy konkurs!
Czy czujesz zbliżające się Święta? Czy w domu roznosi się już zapach pieczonych pierniczków, czy jeszcze czekasz na odpowiedni moment? Czy masz już choinkę, która rozbłysła migoczącymi światełkami a wieczorami towarzyszą Ci wszelkie otulacze w postaci pledów, lampionów, poduszek? Jeśli w Twoim domu pojawił się, choć mały akcent Świąteczny opowiedz nam o tym. Weź udział w konkursie i wygraj modny, funkcjonalny puf, który dopełni aranżacje Twojego wnętrza. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie swojego salonu w świątecznej odsłonie i wstawisz pod postem konkursowym na fanpagu marki Wajnert:

Wajnert Meble <—– klik

Temat: “Świąteczna odsłona Twojego Salonu. Poniżej post konkursowy pod którym zostawiamy komentarze:

Czy czujesz zbliżające się święta? Czy zapach pierniczków towarzyszy Ci od progu Twojego mieszkania? A Twój salon nabrał…

Opublikowany przez Wajnert Meble Czwartek, 7 grudnia 2017

Spośród najlepszych zgłoszeń wspólnie z marką Wajnert wyłonimy zwycięzcę, do którego trafi geometryczna pufa w kolorach bladych żółci i szarości. Puf dojdzie jeszcze przed Świętami. To co, znajdzie się u Was na niego miejsce?

Konkurs trwa od 8 do 15 grudnia do godziny 23:59

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18 grudnia do godziny 20.00

Regulamin zabawy dostępny tutaj: Regulamin (klik)

Powodzenia!

 

 

Related Posts