STARY DOM: DIY – DRZWI DO ŁAZIENKI

by Kasia Bobocińska

Dziś chciałabym Was zaprosić na kolejną metamorfozę w małej łazience na piętrze. O planach na jej aranżację pisałam Wam tutaj: Malowanie i plany aranżacji łazienki na górze a renowację starej szafki pod umywalkę opisywałam Wam w tym wpisie: DIY: renowacja stolika pod umywalkę. Teraz przyszła pora na drzwi! Oczywiście, że drzwi! To już kolejna kolorowa metamorfoza drzwi, jaką Wam opisywałam. Po jadalni, salonie i zaułku ziołowym przyszła pora na pierwszą łazienkę w starym domu. I obiecuję Wam, że na tym nie poprzestanę!

Uwielbiam “wykańczać” wnętrza właśnie poprzez zmianę koloru drzwi. Nie mogę inaczej, to silniejsze ode mnie. Choć czasem dla dobra aranżacji muszę się powstrzymać i poprzestać na bieli > Stary dom: renowacja 100-letnich drzwi. Łazienka na górze aż prosiła się o odrobinę koloru. Aby odciąć się od bieli położyłam cudną mozaikę Barcelona, ale ciągle czegoś mi brakowało. Nie chciałam też przesadzić z mnogością kolorów, bo co za dużo to niezdrowo.

Często pytacie mnie jak to możliwe, że maluję każde drzwi na inny kolor. Jak wygląda w takim razie mój korytarz? Wygląda całkiem normalnie, bo tylko część drzwi wewnątrz łazienki maluję na turkusowo, natomiast drzwi od strony korytarza pozostają białe. Mam dwukolorowe drzwi.

W łazience na górze postawiłam na turkus, czyli kolor zbliżony do koloru mozaiki.

Emalia olejno-ftalowa Supermal kolor: NCS S 4055-b40G

Zanim jednak pomalowałam drzwi na zielono (Emalia olejno-ftalowa Supermal) użyłam gruntu do drewna Urekor D Grunt do drewna 1L, aby zapobiec przebarwieniom drewna i zwiększyć jego przyczepność. Warto o tym pamiętać. Ja zapomniałam. Zaczęłam malować na zielono. Szybko naprawiłam jednak swój błąd dzięki temu mam drzwi znacznie bardziej wytrzymałe i nienarażone na brązowe przebarwienia.
Do pomalowani drzwi wybrałam sprawdzoną farbę olejno-ftalową Śnieżki (Emalia olejno-ftalowa Supermal kolor: NCS S 4055-b40G). Zdecydowałam się na piękny, głęboki odcień turkusu.

I jak Wam się podobają turkusowe drzwi? Pasują do tego wnętrza?
Wydaje mi się, że dzięki zmianie koloru drzwi został podkreślony kształt, jaki ułożyliśmy z mozaiki. Wcześniej nie był on tak wyraźnie zaznaczony, po prostu odcinał się od morza bieli. Obecnie wygląda znacznie ciekawiej. Kolor drzwi dopełnił aranżacji łazienki.
DRZWI DO ŁAZIENKI

Często pytacie mnie, widząc efekt końcowy metamorfozy, gdzie i za ile kupuję drzwi wewnętrzne. Z niedowierzaniem przyjmujecie fakt, że takie drzwi można mieć już za 300zł + oczywiście puszka farby. Należy też pamiętać o ościeżnicach, które w najprostszej formie, kosztują około 120zł. Do tego klamka za około 80zł. Całkowity koszt wykonania drzwi takich drzwi oscyluje w granicach 450-500zł.
A tu pozostałe kolorowe metamorfozy drzwi. Która podoba się Wam najbardziej?
1. Drzwi w jadalni. 2. Drzwi łazienka 3. Zaułek ziołowy 4. drzwi w salonie
W łazience możecie zobaczyć:
1. Do pomalowania drzwi użyłam farby Emalia olejno-ftalowa Supermal kolor: NCS S 4055-b40G
2. Do renowacji stolika użyłam bejca Vidaron kolor: dąb rustykalny oraz Vidaron lakier nitro bezbarwny
3. Bateria elektroniczna Oras Inspera
4. Umywalka Ego by Antonio Citterio, Koło
5. Mozaika na ścianie Barcelona Tubądzin
Zapraszam Was na pozostałe posty dotyczące aranżacji Starego domu, które podzieliłam na dwie grupy „plany” i „realizacja”:

Zapraszam Cię na mój Newsletter. Kliknij w obrazek i przenieś się na stronę rejestracji:

Related Posts

Leave a Comment