PROJEKT KUCHNIA #9: koniec metamorfozy. Podsumowanie.

by Kasia Bobocińska
I Voilà! Zapraszam Was do mojej kuchni.
To była długa droga. Nie przeczę. Lubię robić rzeczy sama a praca z malcem u boku jest dosyć “specyficzna”, przyznaję. Opowiem Wam jak to było, od początku i przeprowadzę przez wszystkie etapy metamorfozy, abyście się zmotywowali i zabrali za własne przemiany. Podczas tego remontu lepiej się poznaliśmy. Wy poznaliście mnie, ale i ja otrzymałam od Was bardzo dużo pozytywnej energii. Przez te dwa miesiące pracy nad kuchnią – ja kończyłam kolejne etapy a Wy podsyłaliście mi zdjecia Waszych metamorfoz.  To niesamowite jak wiele Was zabrało się za przemalowywanie mebli. To chyba jakaś epidemia. Bardzo, bardzo się z tego cieszę. Nie zawsze trzeba mieć kilkanaście tysięcy, żeby na nowo dobrze się poczuć w “sercu Waszego domu” za którą zawsze będę uważać kuchnię.

Nie przedłużając oto ja i moja kuchnia po liftingu.

Wszystko zaczęło się od planów. Marzenia o szarej kuchni. Dostawałam wysypki, gdy patrzyłam na moją starą kuchnię. I okazuje się, a wiem to dopiero teraz, kiedy mój kopciuszek się przemienił, że po prostu źle się w niej czułam.

Metamorfozę rozpoczęłam od opróżnienia i zdjęcia górnych szafek. A potem zabrałam się za:MALOWANIE GLAZURY 

Do pomalowania glazury użyłam farby do Renowacji V33: Kuchnia i meble kuchenne w kolorze białym. Najpierw dokładnie oczyściłam glazurę z tłuszczu i innych zabrudzeń. Następnie naniosłam na płytki 3 warstwy farby. Szczegóły przemiany, jej koszt i instrukcje krok po kroku znajdziecie tutaj (klik).

 

MALOWANIE KUCHNI

Kiedy glazura była już pomalowana zabrałam się na ściany.  Użyłam farby, którą malowałam już salon. Pomalowałam, sprawdziła się i postanowiłam do niej wrócić: farba Magnat Ceramic w kolorze białym
Szczegóły przemiany oraz test ścieralności tych farb znajdziecie tutaj (klik).

MALOWANIE SZAFEK DOLNYCH

A teraz etap metamorfozy, który najbardziej mnie zaskoczył. Pozytywnie. Początkowo bałam się użyć tak ciemnego koloru. Zwykle  otaczałam się kolorami biały, kremowym – ogólnie jasnymi barwami (oprócz ściany w przedpokoju pomalowanej na czarno) a tu taka zmiana.
Szczegóły przemiany, odpowiedź na pytanie czy zrywać czy zostawiać okleinę i instrukcje krok po kroku znajdziecie tutaj (klik).MALOWANIE SZAFEK GÓRNYCH

Poszłam za ciosem. Skoro szafki kuchenne dolne sprawiły mi tyle satysfakcji zabrałam się za szafki górne. Użyłam farby z kolekcji farb renowacyjnych V33 w kolorze: sól morska. Jednak samo przemalowanie mi nie wystarczyło. Wymieniłam też szyby oraz zrobiłam szprosy. Szczegóły przemiany, jej koszt i instrukcje krok po kroku znajdziecie tutaj (klik).

SZAFKA NA PRZYPRAWY

Szafka na przyprawy ginęła na tle ściany. Wszystko razem się zlewało. Oczywiście i ją przemalowałam. Użyłam sprawdzonej wcześnie farby Śnieżka Supermal w kolorze, jak ja go nazywam, szałwiowym (ncs s 3010-g40y). Szczegóły malowania tutaj (klik)

MONTAŻ GRZEJNIKA

Post o montażu grzejnika wywołał chyba najwięcej emocji spośród wszystkich postów całej metamorfozy. Wielu z Was mówiło, że jego kolor nie do końca Wam odpowiada, że bardziej podobał Wam się biały albo, że grzejnik krzywo wisi. Jakie jest teraz Wasze zdanie? Szczegóły przemiany oraz informacje jak wybrać i zamontować grzejnik przeczytacie tutaj (klik).
 

DODATKI DO KUCHNI

Marzyły mi się piękne dodatki do kuchni.  Większość była z Ikea. Niestety, gdy pojechałam je upić czekało mnie rozczarowanie. Okazało się, że były wypuszczone w krótkiej serii i już dawno słuch po nich zaginął. Wróciłam z mojej wyprawy do sklepów bardzo rozczarowana.
W nowej kuchni musiały się pojawić nowe dekoracje. Niektóre zrobiłam sam ja ściereczki, firanki czy etykiety na przyprawy.

ŚCIERECZKI

A teraz zapraszam na końcową sesję zdjęciową z Piotrem Olkowskim. Na zdjęciach kilka produktów kuchennych od A’miou Home, które przepięknie wpisały się kolorystycznie w klimat kuchni. O produktach tej marki szerzej pisałam Wam tutaj

 Na zdjęciu fartuszek od  fartuchy-kuchenne.pl

Na zdjęciu: bambusowa miska od  Amiou home
Na zdjęciu: Zestaw sztućców do sałat Sa’lattego  Amiou home

 Zielona taca jest w kolorze idealnie pasującym do grzejnika.

 Na zdjęciu: Miętowa taca z uchwytami Serva’nta Amiou home

I miętowy grzejnik kuchenny. Po waszych komentarzach w poście o montażu grzejnika szybko zaprosiłam do domu moich instalatorów i grzejnik wisi już równo. Dowiedziałam się również, że to nie jest mit i kiedyś grzejniki wieszało się pod pewnym kątem a nie równo, aby łatwiej się je odpowietrzało. Taka stara szkoła.

Na zdjęciu: Zielony grzejnik Purmo Plan Compact

Na zdjęciu: Magnesy od LovePolandDesign

Szafka na przyprawy opisywana tutaj:

Obiecywałam Wam też metamorfozę szafki Expedit, która znajduje się pod szafką na przyprawy. Dotrzymam słowa…trochę później.

Nie udało mi się wyrobić z nią na czas. Właśnie z mężem pracujemy nad kolejnym Projektem dużą ilością drewna. To czego nie wykorzystamy do końca trafi do przemiany szafki. Jesteście ciekawi co robimy? Ci, którzy śledzą Conchita home na Snapchat już wiedzą:

I wreszcie cała kuchnia w szerokim kadrze:

 

Jak wiele kosztowała mnie ta metamorfoza?

I chodzi nie o czas i nerwy, ale tak ważne finanse. W kilku miejscach poszalałam dlatego podaję całościową oraz

  • 3 kubełki 2l farby renowacyjnej V33 ok. 385zł – (128zł na promocji w Castoramie), 3 kubełki bo trzy kolory: biały, szary Marengo i sól morska
  •  5l grunt ceramiczny Magnat ok 52zł (dwa opakowania po 2,5l po 26zł)
  •  5l farby Magnat, kolor biały 115zł (dwa opakowania 2,5l po 57,50zł)
  • uchwyty złote oraz haczyki ok 100zł (Allegro)
  • asortyment do malowania: folie, wałki, pędzle, taśmy ok 60zł
  • 3 szyby na zamówienie 75zł 
  • kinkiet Pot szary, 290zł
  • lampa Ikea, 49,99zł

Całościowy koszt:  2927,99zł
Gdyby wyłączyć grzejnik oraz dodatkowych szafek – odmalowanie kuchni i szafek to koszt: 748zł

I to już koniec. Do kuchni wrócimy jeszcze na chwilę jak będę przerabiać szafkę Expedit. Może i mój remont trwał długo, ale mam ogromną satysfakcję, że zrobiłam go własnymi rękami. Nie kosztował tyle co nowa kuchnia, choć trochę na niego wydałam.
                   Jak Wam się podobał? 
                                                         Czy efekt był wart zachodu?

Wszystkie etapy metamorfozy:
DIY etykiety na przyprawy do pobrania + malowanie nakrętek + przelicznik kuchenny
PROJEKT KUCHNIA #8: szafka na przyprawy  
PROJEKT KUCHNIA #7: Samodzielnie uszyte kuchenne tekstylia
PROJEKT KUCHNIA #6: Jak wybrać grzejnik do kuchni? 
PROJEKT KUCHNIA #5: malowanie ścian + test ścieralności 
PROJEKT KUCHNIA #4: jak zrobić szprosy (szczeblinę, czyli listę dzielącą okno) w szafkach kuchennych 
PROJEKT KUCHNIA #3: Jak przerobić szafki kuchenne z MDF? Zrywać czy zostawić okleinę?  
PROJEKT KUCHNIA #2: malowanie glazury w kuchni – tania i szybka metamorfoza

PROJEKT KUCHNIA:  planujemy

W sesji użyto: fartuszek kuchenny fartuchy-kuchenne.pl/ grzejnik Purmo/ kinkiet Pot/ miska babmbusowa / sztućce do sałaty/ miętowa taca/  tkaniny Cottonbee / magnesy na grzejnik LovePolandDesign
Przy metamorfozie pomogły mi marki V33/ Magnat/ Śnieżka /
Zdjęcia: Piotr Olkowski 

Jeśli chcecie mnie wesprzeć będzie mi bardzo miło. Każdy głos jest bezcenny! Pomożesz mi zrealizować marzenia?

Related Posts