Jakie dodatki wybrać do szarych szafek kuchennych?

by Kasia Bobocińska
Obecnie sporo czasu spędzam planując wygląd mojej nowej kuchni. Jeśli jeszcze nie wiecie zamierzam przemalować moje szafki kuchenne na szaro tak a początek tej metamorfozy mogliście zobaczyć w poście —> Szara szafka kuchenna – nowy produkt do malowania MDF
Wiem, że metamorfoza szafek kuchennych, a przede wszystkim ich malowanie zajmie mi około 1,5 miesiąca, więc póki mam na to jeszcze czas, szukam elementów dekoracyjnych, które będą jej idealnym dopełnieniem. Dziś podzielę się z Wami efektami moich poszukiwań i wątpliwościami: Jakie kolory dodatków dobrać? Czy postawić na praktyczność czy skupić się na walorach estetycznych? Podążać za trendami czy zaufać zdrowemu rozsądkowi? Jakich błędów nie zamierzam popełnić w nowej kuchni?

Jakie kolory dodatków pasują do szarej kuchni?

Przeglądając zdjęcia szarych kuchni, które pokazywałam Wam w poście —>TRENDY: Kuchnia z szarymi frontami łatwo było znaleźć kilka analogii. Szare fronty świetnie wyglądają w towarzystwie złota, miedzi, czerni. Naturalne drewno i zieleń – tego na pewno nie zabraknie w mojej kuchni. Wiadomo nie od dziś, że szarość świetnie wygląda z miętą i kolorem żółtym.
Więcej inspiracji z kolorem szary znajdziecie w tygodniu mu poświęconemu —-> Tydzień szary
 Taka skrzyneczka z ziołami wygląda świetnie i jest praktyczna.

Photo:https://anastasiabenko.wordpress.com/

Czy postawić na praktyczność czy skupić się na walorach estetycznych?

Pewnym rzeczom po prostu nie mogę się oprzeć, czy są praktyczne czy nie.  Biorąc pod uwagę zarówno praktyczność jak i estetykę znałam już kilka must have do mojej kuchni. Cały czas jeszcze jestem na etapie poszukiwań. 

Pudełko KNAGGLIG, Ikea, 24,99zł
Tkaniny na dodatki kuchenne z motywem roślinnym, cottonbee.pl
Kinkiet pot, szary, unikalne.pl, 290zł
Puszka z przykrywką HEMSMAK, Ikea, 9,90zł
Pojemniki 3szt HEMSMAK, Ikea, 39,90zł
Koszyk druciany kwadrat szary Ib Laursen, FromNord, 47zł
Słoik,HEMSMAK, Ikea, 19,90zł
Pojemnik na sól, pieprz, Menu, 272zł
Chwytaki do garnków Knitted, Ferm Living, 73zł
Czajnik teapot, Menu, 295zł

Niedługo przygotuje dłuższą listę dodatków, które mnie urzekły w skandynawskich kuchniach. Podążać za trendami czy zaufać zdrowemu rozsądkowi? Trendy tak, ale tylko takie, które będą pasować do mojej nowej kuchni. Nie będzie ona w stylu skandynawskim, ale na pewno pojawi się w niej kilka modnych akcentów. Wyszliśmy od Prowansji, przez retro aby w końcu stworzyć ciekawy projekt. Zupełnie nie katalogowy. Styl? Odświeżone retro.

Jakich błędów nie zamierzam popełnić w nowej kuchni?

W nowej kuchni zamarzył mi się drewniany blat. Mimo, że mój obecny blat w kolorze starego drewna jest właściwie niezniszczony to uparłam się na naturalne drewno a nie laminat. Czy znacie może jakieś godne polecenia firmy robiące takie blaty na zamówienie? 
Ograniczę też liczbę pojemników, które stoją nieużywane na blacie. Nie pamiętam, kiedy zaglądałam do nich podczas gotowania. 
Postawię na praktyczność. 
Zaplanuję wszystko wcześniej. Jest mi wstyd to pisać, ale zamiast kinkietu, od lat na ścianie wisi tylko kabel. Wymówek jestem w stanie znaleźć bardzo wiele: brak czasu, brak pomysłu, czy po prostu zawsze były ważniejsze wydatki. 
Kolejne posty z pomysłami do kuchni już wkrótce.
Więcej inspirujących zdjęć z dodatkami kuchennymi znajdziecie tutaj:

Related Posts