POKÓJ CHŁOPCÓW: POKÓJ DZIECIĘCY W KOLORACH ZIEMI

by Kasia Bobocińska

Od kilku lat w aranżacjach wnętrz prezentowanych na Salone del Mobile w Mediolanie pojawiają  się piękne kolory ziemi. Barwy inspirowane naturą były obecne w 2017 roku: MEDIOLAN: TRENDY KOLORYSTYCZNE 2017/2018a także w 2018 roku: TRENDY KOLORYSTYCZNE 2018/2019, ale to właśnie w 2019 roku zyskały największą popularność: TRENDY KOLORYSTYCZNE 2019/2020. Neutralne, stonowane kolory pasują idealnie  do naszego starego domu, dlatego też wprowadzamy je stopniowo do naszych wnętrz. Ciepłe barwy ziemi pojawiły się na przykład w sypialni w kolorze nude – MALOWANIE SYPIALNI. Kolory nude, taupe oraz wszystkie odcienie przybrudzonej bieli są obecnie niezwykle modne we wnętrzach, dlatego w pokoju chłopców zrezygnowałam z pomalowania sufitu na kolor śnieżnobiały.

PLANY ARANŻACJI POKOJU DZIECIĘCEGO

Pokój chłopaków, podobnie jak pokój Lusi (POMYSŁ NA WNĘTRZE POKOJU DZIECIĘCEGO DLA DZIEWCZYNKI) składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, ta większa, ma prosty sufit, natomiast druga znajduje się pod dużym skosem. Pomimo, że pokój ma powierzchnię 16,4 metra, to jego powierzchnia  użytkowa stanowi nieco ponad 10 metrów. 

Podobnie jak w pokoju Lusi wnętrze ze skosami wykorzystamy do stworzenia przytulnej sypialni. 

POKÓJ CHŁOPCÓW PRZED METAMORFOZĄ

Zobaczcie, jak pokój chłopców prezentował się przed metamorfozą. Zastosowano tu wiele materiałów i rozwiązań, które miały ukryć zły stan tynków. Niestety, kiedy nie chcemy decydować się na duży i brudzący remont często decydujemy się na takie rzeczy jak

  • boazeria
  • tapeta
  • kasetony
  • siding

które zakryją sypiący się tynk, a jednocześnie nie wymagają od nas zatrudniania ekipy tynkarzy. Dodajmy do tego jeszcze tanie panele podłogowe oraz styropianowe kasetony na suficie i wnętrze prezentuje się tak:

Jedyną rzeczą, jaką postanowiliśmy „uratować” w tym wnętrzu była boazeria. Wszystkie inne elementy usunęliśmy bez żalu. A kiedy ściany były już gotowe, mogliśmy myśleć o ich kolorach:

POKÓJ CHŁOPCÓW – WYBÓR KOLORU – PRÓBKI

Ponieważ w pokoju chłopców chcieliśmy wprowadzić kilka różnych kolorów z palety barw ziemi, zanim rozpoczęliśmy malowanie, kupiliśmy w sklepie kilka próbek kolorów. Dzięki czemu wiedzieliśmy dokładnie, czy barwy będą się ze sobą “gryzły”, czy nie, oraz na której ścianie zastosować dany kolor. Dzięki użyciu próbek zmieniałam pierwotną koncepcję i na przykład kolor Przekorny Awenturyn przeniosłam na ścianę naprzeciwko okna, zamiast malować nim ścianę z oknem. Dopiero we wnętrzu zobaczyłam, jak pada na niego światło i która ściana będzie najlepsza do tego, żeby go właściwie wyeksponować..

Na każdej ze ścian wykonałam test kolorów, aby sprawdzić jak dany kolor prezentuje się bezpośrednio na ścianie:

Do pokoju chłopców wybrałam 4 rożnych kolorów Magnat Creative:

  • Przekorny Awenturyn – ściana na przeciwko okna
  • Biały Opal – sufit
  • Nieustępliwy Tanzanit – wnęka
  • Rozkoszny Agat – ściana przy boazerii

Do wybranych kolorów dopasowaliśmy piąty kolor, chłodny piaskowy szary, którym pomalowaliśmy boazerię.  

POKÓJ DZIECIĘCY W KOLORACH ZIEMI – MALOWANIE

Do pomalowania części sypialnianej wybraliśmy piękny, głęboki odcień granatu – Nieustępliwy Tanzanit!

Farba Magnat Creative, którą malowaliśmy między innymi nasz przedsionek – MALOWANIE ŚCIAN W PRZEDSIONKU kryje absolutnie rewelacyjnie. Osiągnęliśmy piękny, głęboki kolor już po pierwszej warstwie. Niestety pewne niedoskonałości ściany  zmusiły nas do pomalowania ściany drugą warstwą, którą zresztą zaleca producent! Matowy wykończenie ściany, ukryło wszelkie niedoskonałości i oraz pochłania wiązki światła, przez co wnętrze zyskuje dodatkowa głębię. 

Do pomalowania wnęki na przeciwko okna wybraliśmy barwę beżu delikatnie zabarwioną zielenią, czyli Przekorny Awenturyn. Kolor ten przepięknie wygląda w towarzystwie granatu.

Do pomalowania ściany z oknem wybrałam delikatny kremowy kolor Rozkoszny Agat. Komponuje się on idealnie z boazerią oraz kolorem sufitu (przybrudzoną bielą Białego Opalu).

Wszystkie pięć kolorów idealnie do siebie pasuje. Warto podkreślić, że zastosowane w pokoju farby są hydrofobowe i wszelkie zabrudzenia, jakie na pewno naniosą na nie mali użytkownicy pokoju, łatwo zmyją się za pomocą wody z mydłem i gąbki.   

POKÓJ DZIECIĘCY W KOLORACH ZIEMI – 5 WYBRANYCH KOLORÓW

W granatowej części pokoju niebawem na małym fragmencie ściany pojawi się tapeta, która podkreśli głębię pięknego granatu i dopełni tę przestrzeń nazywaną przez dzieciaki “grotą”. To będzie piękne miejsce do wieczornego “wyciszenia się”. Będzie można się tu schować i wymyślać wiele kreatywnych zabaw! 

Przepiękny odcień granatu to był strzał w 10! Część z Was pomyśli pewnie, ze wybrane przez nas kolory są zbyt spokojne, wręcz nudne dla dzieciaków! Ja jednak dokładnie zdaję sobie sprawę jaki asortyment zabawek posiadają moje dzieciaki. Jak tylko się tu wprowadzą, wszędzie pojawią się mocne, kontrastowe kolory a kolory ścian stanowić będą dla tej ferii barw idealne tło!

POKÓJ DZIECIĘCY W KOLORACH ZIEMI – PLANY METAMORFOZY

Ściany pomalowane, wiec teraz możemy zabrać się za aranżowanie przestrzeni. Tutaj skupimy się na tym, co już mamy plus dobierzemy kilka neutralnych dodatków. Na razie plan metamorfozy prezentuje się następująco. Szukamy jeszcze kilku ciekawych lamp oraz dekoracji okien. Myślę, że podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, taki i to wnętrze będzie spokojnie „dojrzewać” i aranżować się jeszcze przez jakiś czas:

1. Magnat Creative Przekorny Awenturyn, CR6; 2.Magnat Creative Biały Opal, CR24; 3. Magnat Creative Rozkoszny Agat, CR2; ; 4. Magnat Creative Nieustępliwy Tanzanit, CR29; 5. Tapeta; 6. Plakaty; 7. Stare biurko

Jak Wam się podoba? Nie mogłam się wprost zdecydować na jeden kolor Magnat Creative dlatego zaszalałam z aż 4! Czy Way też ostatnio macie ochotę na kolory ziemi czy też lubicie bardziej zdecydowane kolory?

Related Posts

Leave a Comment