DIY Kalendarz adwentowy 2019

by Kasia Bobocińska

Odkąd mamy dzieci, nie wyobrażam sobie, że mogło nie być w naszym domu kalendarza adwentowego. Tradycji musiało stać się za dość. Choćbym miała robić go w nocy, aby zdążyć przed pierwszym to w naszym domu nie zabraknie kalendarza adwentowego, bo wiem, że sprawi on radość moim dzieciom.

DIY Kalendarz adwentowy 2019 – piękna idea

Dzieciaki rosną, są coraz mądrzejsze i nie wybaczyłby mi gdybym w tym roku odpuściła. To nasza tradycja, to nasze rytuały, umilające nam czas oczekiwania na Święta. A wbrew pozorom te małe szczęścia, rytuały, tradycje najbardziej pamiętamy z dzieciństwa. Naprawdę nie jest ważne z czego go wykonamy, ważne, że zrobiliśmy go samodzielnie, aby sprawić im radość. Oczywiście, do pakowania prezentów zapraszam też mojego męża, więc cały kalendarz to sprawa bardziej  rodzinna, niż nam się na pierwszy rzut oka wydaje. Póki są małe, póki tak łatwo sprawić im radość, czemu nie mailibyśmy tego nie robić. Za jakiś czas pewnie będą miały inne rzeczy na głowie a kalendarz zrobiony przez rodziców potraktują jako obciach, więc cieszmy się tą chwilą. Moim marzeniem jest, które pewnie zrealizuję w tym roku, jest to, aby wieczorem, kiedy dzieciaki odpakowują prezent na dany dzieci opowiedziały nam o tym co dobrego ich spotkało i abyśmy my również o tym opowiedzieli. Taka zabawa “jestem wdzięczna/y za…” w wersji adwentowej.

Nasz kalendarz ma jeszcze jeden dodatkowy atut, aby zasłużyć na otwarcie paczuszki, trzeba być grzecznym przez cały dzień. 

kalendarz adwentowy DIY
kalendarz adwentowy DIY

DIY Kalendarz adwentowy – eko

W tym roku do zrobienia kalendarza adwentowego zainspirowała mnie paczka zamówiona online. Po pierwsze zaskoczył mnie fakt, że duża szwedzka sieciówka zadbała, o to aby rzeczy były zabezpieczone tylko w papier. Zero plastiku. Ja to szanuję. Po drugie, pomyślałam, że szkoda ten papier tak wyrzucić.

kalendarz adwentowy DIY

Tyle papieru na zmarnowanie? Nie u nas w domu! W ruch poszło żelazko i po chwili miałam super papier do stworzenia paczuszek.

kalendarz adwentowy DIY

Z papieru zrobiłam małe torebeczki, do których wrzuciliśmy tak wyczekiwane przez nasze dzieci łakocie.

kalendarz adwentowy DIY
kalendarz adwentowy DIY

Ponieważ nie nacieszyliśmy się jeszcze naszym portalem kominkowym DIY, o którym pisaliśmy W TYM WPISIE, to oczywiście kalendarz trafił właśnie tam. 

Przygotowałam dla Was też zestawienie kalendarzy adwentowych z lat poprzednich:

KALENDARZ ADWENTOWY – JADALNIA 2018

KALENDARZ ADWENTOWY 2017

KALENDARZ ADWENTOWY 2016

KALENDARZ ADWENTOWY 2015

Czy któryś wpadł Wam szczególnie w oko?

Related Posts