STARY DOM: MOJA WYMARZONA WITRYNA

by Kasia Bobocińska

Muszę się Wam do czegoś przyznać! Kupując stary dom, rok temu, jeszcze nie bardzo wiedziałam, w jakim stylu chciałabym, aby był urządzony. Serio! Problemem nie był brak pomysłu a ich mnogość. Podobało mi się zbyt dużo rzeczy w różnym stylu. Wiedziałam trzy rzeczy: chciałabym mieć klasyczną willę z lat 30, nie chciałam mebli stylizowanych na retro oraz uciekać od technologii i rezygnować z nowoczesnych rozwiązań tylko dlatego, że marzyła mi się klasyka. Jednym słowem nie ucieknę od eklektyzmu. Może dlatego urządzanie pierwszego wnętrza — sypialni trwało tak długo. To właśnie tutaj  kształtował mi się styl, w jakim będzie urządzony cały dom. Pewnie sama bym tego nie dostrzegła, ale ktoś niedawno podsumował go jako sprytne połączenie prostoty stylu skandynawskiego z przepychem stylu modern classic glamour oraz tradycyjnymi meblami, jakie spotkać można było w starych domach z lat 30. I mi się bardzo podoba taka charakterystyka.

Lubię prostotę stylu skandynawskiego, lubię otaczać się meblami z historią i lubię eleganckie dodatki, prosto z modern classic glamour. O tym, jak chciałabym urządzić jadalnię, pisałam Wam w poście: STARY DOM: JADALNIA- PLANY ARANŻACJI. Znalazło się w niej miejsce dla pięknego drewnianego stołu oraz biurka od marki Borcas, marki, która tworzy piękne minimalistyczne meble, a inspiracje czerpię prosto ze Skandynawii. Nie mogło też zabraknąć klasycznej witryny, która była moim marzeniem od zawsze. I dziś właśnie opowiem Wam o poszukiwaniach mojej wymarzonej witryny!

WITRYNA

Witryna, a raczej kredens były na mojej liście must have. Nawiązując do stylu lat 30, uznałam, że kredens do przechowania porcelany i wszelkich dekoracyjnych elementów musi zagościć w mojej jadalni. Początkowo myślałam o jakimś antyku, ale potem mój pomysł ewoluował i kredens zamieniam na witrynę. Dlaczego? Z prostej przyczyny, mam ogromną ilość porcelany a kredens nie pomieściłby wszystkich moich kompletów. Jestem ogromną fanką porcelany i mam w domu przynajmniej 10 kompletów na różne okazje. Nie chciałam zamykać ich szczelnie w kredensie. A witryna stoi przy drzwiach łączących kuchnię z jadalnią, tak więc dostęp do porcelany będzie szybki i bezproblemowy.

Wybierając witrynę, nie chciałam ryzykować w końcu to mebel na lata i ma się ze mną zestarzeć, a nie rozpaść się po miesiącu. Dlatego wróciłam do dobrze znanej mi marki, o której jakości mogłam przekonać się osobiście. Meblarnia to polska marka, która powstała z wielkiej pasji, a Wy poznaliście ją przy okazji wyboru łóżka: Jak urządzić sypialnię w stylu klasycznym? Nie zawiodłam się na nim! Spełnia w 100% moje potrzeby. W produktach tej marki czuć dbałość o najmniejszy detal. Dlatego bez wahania wróciłam do niej, kiedy poszukiwałam mojej wymarzonej witryny.

Oczywiście chcąc wybrać odpowiednią witrynę na stronie meblarnia.com.pl wpadłam jak śliwka w kompot. Jest tam tyle taki asortyment mebli w różnym stylu, od białych witryn w stylu skandynawskim, poprzez witryny w stylu prowansalskim, wiktoriańskim,eleganckie witryny w stylu angielskim aż wreszcie po witryny w stylu retro i witryny vintage, że kompletnie nie wiedziałam, na jaki model się zdecydować. Marka Meblarnia podpowiada, aby kierować się zasadą trzy razy „p”: piękna, pojemna i praktyczna. Nic mi to jednak nie pomogło, bo wszystkie widziane przeze mnie witryny spełniają tę zasadę. Dzięki Meblarnia! 😉 Sami zobaczcie:

 1. Witryna WILMA, 3850 zł, meblarnia.com.pl
 2. Biała witryna AGATA 3D, 3900zł, meblarnia.com.pl
 3. Biała witryna SOFI, 3298zł, meblarnia.com.pl
 4. Witryna skandynawska KLARISA, 3298zł, meblarnia.com.pl
 5. Biała witryna FRYDERYKA, 4618zł, meblarnia.com.pl
 6. Piękna wysoka witryna RACHEL, 5158zł,meblarnia.com.pl
 7. Biała witryna SOFI, 5278zł, meblarnia.com.pl
 8. Witryna w stylu Scandi LILI, 2530zł, meblarnia.com.pl
 9. Witryna LARSON, 2585zł, meblarnia.com.pl
 10. Witryna ALISA, 4398zł, meblarnia.com.pl

Długo zastanawiałam się jaki kształt kolor wybrać i w końcu zdecydowałam się na białą witrynę SOFI (numer 7), która podobno jest w stylu wiktoriańskim. Według mnie idealnie będzie łączyć prostotę Skandynawii z modern classic glamour.

Jak Wam się podoba mój wybór?

Inspiracje

A na koniec jeszcze kilka inspirujących zdjęć pokazujących jak pięknie można zaaranżować witrynę. Wkrótce i mnie to czeka! Przygotuję dla Was specjalny post z pomysłami na aranżację witryny. Na pewno będzie kolorowo, bo nie mam tylko białej porcelany, a w mojej szafie pełno jest dodatków we wszystkich kolorach tęczy!

Photo: meblarnia.com.pl

Photo: meblarnia.com.pl

Photo: meblarnia.com.pl

Photo: By Studio Maclean via desiretoinspire

Photo: homespo.se

https://www.instagram.com/p/BBEniB-jTaf/

Ogromnie się cieszę z realizacji kolejnego swojego marzenia. Nie udałoby się to bez wsparcia rodziny. Ponieważ witryna przyszła całkowicie skręcona, to przeniesienie jej było ponad moje siły. Noszenie witryny odbyło się podczas urodzin córeczki: Moja majówka w ogrodzie! Po raz kolejny widać jakość mebli z Meblarni. To nie są meble z plastiku, ani płyty wiórowej! To drewno, które sporo waży. Bardzo się z tego cieszę, bo kocham ten materiał i mam do niego zaufanie.

Ja nie ma wątpliwości, że witryna będzie królową w mojej jadalni.

Do jadalni wybrałam:

 1. Do ozdobienia sufitu wybrałam listwy Creativa LGG-08.
 2. podłoga – stara podłoga poddana renowacji – pierwsza warstwa OSMO 3041 Wosk Twardy Olejny Surowe Drewno, druga warstwa OSMO 3062 Wosk Twardy Olejny Bezbarwny 
 3. Biała witryna dekoracyjna w stylu wiktoriańskim SOFI, 3898 zł meblarnia.pl
 4. Stół North, 4,994 zł, borcas.eu
 5. Biurko Vogel, 1,345 zł, borcas.eu
 6. Krzesło A06-27 Fameg
 7. Krzesło A-1411 Fameg
 8. Kinkiet Savoy, Markslojd
 9. Lampa wisząca CAPITAL, Markslojd
Zapraszam:

Related Posts