DIY PAKOWANIE PREZENTÓW + ŻYCZENIA

by Kasia Bobocińska

Dziś kupiliśmy wreszcie choinkę. Z jej ubraniem czekamy zawsze do dnia Wigilii. Pozostało nam tylko spakować prezenty i przygotować trochę pierniczków, aby razem z mlekiem pozostawić je dla Mikołaja. Lusia wyjątkowo o to dba. Postanowiła w tym roku zrobić też prezent dla Mikołaja. Długo zastanawialiśmy się, co moglibyśmy mu podarować. Zapytałam córki.

Odpowiedział:

– Na pewno coś do jedzenia, bo biedaczek jest głodny i zmarznięty tak roznosząc prezenty a do tego zabawkę.

– Jaką zabawkę? – spytałam.

– Może jakiegoś misia śnieżnego albo renifera, albo przytulankę Mikołaja!

– Renifera. A i jeszcze mu coś namaluję. Będzie mu na pewno miło, że ktoś o nim pamięta.

Wzruszyłam się. Chyba nigdy w dzieciństwie nie udało mi się zrobić takiej przyjemności Mikołajowi. Dobre z niej dziecko i cieszy mnie, że myśli o innych, a nie tylko o sobie. Niech długo jeszcze pielęgnuje w sobie tę niewinność.

A to paczka dla św. Mikołaja:

Skoro Pantone jako kolor roku wybrał fiolet (a dokładnie Ultra Violet) to czas oswoić się z tym kolorem. Specjalnie kilka prezentów przygotowałam w tym kolorze.

Podobnie jak w poprzednich latach korzystałam z farb do zrobienia dekoracji prezentów. W tym roku zarówno przy tworzeniu kartek świątecznych, jak i przy pakowaniu prezentów towarzyszył mi MAGNAT farba tablicowa, której użyłam do zrobienia zawieszek, po których można było pisać kreda lub markerem kredowym.

Prezent dla Mikołaja już widzieliście a tu pozostałe prezenty:

Przy stworzeniu tego prezentu wykorzystałam fragment mojej kartki świątecznej pomalowanej farbą tablicową. Dzięki temu na choince mogłam pisać markerem kredowym.

PREZENTY 2016

A gdybyście potrzebowali więcej inspiracji zobaczcie moje prezenty DIY w zeszłym roku:

DIY Z PAPIERU PAKOWANIE PREZENTÓW I ŻYCZENIA

pakowanie prezentów

PREZENTY 2015

A tu wersja 2015 – moje prezenty DIY, które za sprawą lakierów metalicznych Śnieżki wszystko złociłam, srebrzyłam, pokrywałam miedzią.

ŻYCZENIA

Chciałbym Życzyć pięknych i niepowtarzalnych Świąt, ale nie przez najbliższe 3 dni, ale przez cały rok. Niech te kilka dni będzie dla Was początkiem czegoś pięknego. Chwilą odpoczynku i zastanowienia. Zebrania sił do dalszej drogi. Poczucia siły i niesamowitego przypływu odwagi do czynienia rzeczy dobrych i niezwykłych. Wiary w siebie, własne siły. Spokoju ducha i sumienia. A najbardziej życzę Wam, tego, czego życzyłabym też sobie: aby otaczali nas ludzie niezwykli i wyjątkowi, zmieniający nasze życie na lepsze. Czasem zupełnie niepozorne spotkanie może przerodzić się w przyjaźń, miłość na całe życie! Macie już swego anioła na ziemi?

Gdy stanie dom nasz, posadzę tam…
Posadzę tam drzewo i imię mu dam.
Gdy stanie dom nasz, zbudujemy piec…
Będę rąbał drwa i co sobotę piekł w nim chleb.

Święta będą u nas cały rok.
Wokół domu niepotrzebny płot.
Chodźcie wszyscy wejdźcie kiedy ziąb ogrzać się,
Ogrzać się. – fragment piosenki Sound’n’Grace – Święta Będą Cały Rok

 

 

Related Posts