DIY ŚWIĄTECZNE KARTKI

by Kasia Bobocińska
Cieszę się, że również w tym roku znalazłam chwilę na zrobienie kartek świątecznych DIY. To była prawdziwa przyjemność, dla odmiany, zamiast po klawiaturę sięgnąć po pióro i napisać, choć kilka słów osobie, której wyjątkowo chciałabym podziękować w tym roku. Dzięki temu mogę przysiąść na chwilę w czasie bieganiny przedświątecznej i pomyśleć o wydarzeniach, które miały na mnie wpływ w tym roku. Osobach, które miały wpływ na moje życie. Może brzmi to patetycznie, ale wierzę, że wszystkie osoby które spotykamy po drodze mają na nas większe lub mniejsze znaczenie. Chciałbym im podziękować tym małym gestem.

W tym roku również postawiłam na podobną kolorystykę: czerń i złoto, ale wprowadziłam trzeci kolor: ciemną zieleń. Do ich pomalowania użyłam: Emalia akrylowa do drewna i metalu 125ml kolor zieleń E019 oraz lakier metaliczny połysk w kolorze złota Śnieżka, lakier ogólnego stosowania w kolorze czarnym:
 DIY ŚWIĄTECZNE KARTKI
Podobnie jak w zeszłym roku białą brystol (o gramaturze 250g/m2, bo inne mogą się powyginać) spryskałam sprayem Śnieżka w kolorze złotym i czarnym. Dodatkowo niektóre kartki pomalowałam czarną farbą tablicową Magnat:
Na jednej z czarnych kartek, podobnie jak w zeszłym roku, zrobiłam choinkę składającą się z 3 kwadratów z papieru szarego złożonego w takie trójkąty. W przeciwieństwie do zeszłorocznej edycji zrezygnowałam z kokardek:
 
A tak wyglądają moje kartki w edycji 2017. Przyznam się szczerze, że niektóre wzory, te które podobały mi się najbardziej, powieliłam z zeszłego roku. Dodałam też 6 nowych wzorów. Czy któryś wzór wpadł Wam w oko?
 
A Wy dostaliście w tym roku kartki świąteczne? Czy znalazły się w nich własnoręcznie napisane życzenia? Muszę Wam się przyznać, ze sam fakt otrzymania kartki jest przemiły, ale kiedy otwieram ją, a w środku znajduję tylko ładnie wydrukowane życzenia, to czuję rozczarowanie. Ładne opakowanie i pusty środek. Brakuje mi tego pierwiastka ludzkiego. Tego uczucia. Tych kilku minut poświęconych tylko dla mnie. Tej sekundy, w której przez naszą głowę przelatuje myśl, tej myśli, która zmieniał się w słowa, tej emocji wyrażonej przez pismo ręczne. Te rzeczy są nie do zastąpienia. Doceniam takie kartki jeszcze bardziej. Życzę Wam, abyście w Waszych kartkach znaleźli życzenia, które wzrusza Was do łez. Żebyście poczuli się wyróżnienie, docenieni, otoczeni miłością. Doświadczcie najpiękniejszych emocji.
Za pomoc w przygotowaniu posta dziękuję marce Śnieżka.

Related Posts