PORZĄDKI W KUCHNI. NOWE ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA.

by Kasia Bobocińska

Porządki w kuchni to kolejny punkt, jaki udało mi się zrealizować na mojej liście wiosennych metamorfoz. #wiosennmetamorfozy #wiosennemetamorfozyconchitahome Tydzień wcześniej zrobiłam porządek w naszej szafie a swoje doświadczenia opisałam we wpisie: PRZECHOWYWANIE W SYPIALNI – JAK MIEĆ WIĘCEJ MIEJSCA NA UBRANIA? a w kolejnym tygodniu zabrałam się za półkę z przyprawami. Nie mogło być inaczej, bo mijałam ją codziennie wchodząc do kuchni. I właśnie przez to, że była zawsze, jak to się mówi: pod ręką to zrobił się na niej niezły bałagan. Odkładaliśmy na nią wszystkie rzeczy, na które nie mieliśmy stałego miejsca lub nie chciało nam się zanieść na górę. W końcu stała się piramidą rzeczy niepotrzebnych a korzystanie z przypraw stało się bardzo niewygodne.

EETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA – EDYCJA 1

Lubię przyprawy. Lubię mieć ich dużo. Dziwię sie trochę moim rodzicom, którzy mają ich najwyżej trzy na krzyż. A ponieważ mam ich kilkadziesiąt, to lubię o nie dbać i co jakiś czas zmieniać im etykiety. Tak było cztery lata temu, kiedy stworzyłam swoje pierwsze etykiety na przyprawy:

DIY ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA

Przygotowałam też przelicznik kuchenny oraz pomalowałam nakrętki na miętowo farbą akrylową. Do przechowywania przypraw dodatków wykorzystuję małe słoiczki, których nakrętki przemalowuję, aby je ujednolicić.

PORZĄDKI W KUCHNI – PRZED METAMORFOZĄ

Przed uporządkowaniem szafka prezentowała się tak:

Bałagan, bałaganem a oprócz tego pomiędzy słoiczkami było brudno.

ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA

Na drukarce wydrukowałam etykiety na kilku różnych kolorach papieru.

ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA
ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA

Przy okazji porządków znalazłam stare książki kucharskie po moich dwóch babciach. Bardzo się wzruszyłam znajdując pomiędzy kartkami odręcznie napisane przepisy i strony z kalendarza. Ja już nie potrafię tak ładnie pisać a szkoda.

Książka kucharska na prezent na urodziny. W obecnych czasach chyba by to nie przeszło. 

Znalazł się też stary przepis na „Murzynek”. Podobno w czasach kryzysu musimy wszyscy cofnąć się do tego co robiliśmy kilkanaście lat temu. Ja cofnęłam się do czasów dzieciństwa. Kiedy ostatnio mieliście czas na podróże sentymentalne?

ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA
ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA
ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA

Ze starego kartonu i kawałka materiału wykonałam taki pojemnik na przyprawy w torebkach. 

ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA

ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA otrzymacie bezpłatnie po zapisie do newslettera. 

Po zapisaniu się na newsletter otrzymasz maila zwrotnego a w nim dostęp do wszystkich darmowych materiałów do druku publikowanych na stronie Conchita Home oraz dostęp do tajnej grupy na Fb.

ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA

 Korzystajcie, pobierajcie i odświeżajcie Wasze zbiory przypraw. Ja mam hopla na punkcie takich półeczek na przyprawy. Trochę żałuję, że ze starego mieszkania nie zabrałam mojej szałwiowej piękności. Uwielbiałam ją!

ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA

Ja jestem bardzo zadowolona! Wreszcie nie gryzie mnie sumienie jak przechodzę obok szafki! Nareszcie jest porządek! To jeszcze nie koniec zmian! Czas zabrać się za porządek w szafce gospodarczej. Marzy mi się super szafka w stylu „Uli Pedantuli” z pięknie zagospodarowanymi półkami, poskładanymi w kostkę szmatkami oraz wiszącymi szczotkami, mopami i odkurzaczem. Wreszcie mam czas na dom, taki, o jakim zawsze marzyłam. 

Miłego dnia, trzymajcie się ciepło, uważajcie na siebie i przestrzegajcie akcji #zostanwdomu i róbcie dobre rzeczy dla innych, bo dobro wraca. 

ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA

Related Posts