PORZĄDKI W KUCHNI. NOWE ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA.

by Kasia Bobocińska

Porządki w kuchni to kolejny punkt, jaki udało mi się zrealizować na mojej liście wiosennych metamorfoz. #wiosennmetamorfozy #wiosennemetamorfozyconchitahome Tydzień wcześniej zrobiłam porządek w naszej szafie a swoje doświadczenia opisałam we wpisie: PRZECHOWYWANIE W SYPIALNI – JAK MIEĆ WIĘCEJ MIEJSCA NA UBRANIA? a w kolejnym tygodniu zabrałam się za półkę z przyprawami.

Nie mogło być inaczej, bo mijałam ją codziennie wchodząc do kuchni. I właśnie przez to, że była zawsze, jak to się mówi: pod ręką to zrobił się na niej niezły bałagan. Odkładaliśmy na nią wszystkie rzeczy, na które nie mieliśmy stałego miejsca lub nie chciało nam się zanieść na górę. W końcu stała się piramidą rzeczy niepotrzebnych a korzystanie z przypraw stało się bardzo niewygodne.

EETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA - EDYCJA 1

Lubię przyprawy. Lubię mieć ich dużo. Dziwię się trochę moim rodzicom, którzy mają ich najwyżej trzy na krzyż. A ponieważ mam ich kilkadziesiąt, to lubię o nie dbać i co jakiś czas zmieniać im etykiety. Tak było cztery lata temu, kiedy stworzyłam swoje pierwsze etykiety na przyprawy:

DIY ETYKIETY NA PRZYPRAWY DO POBRANIA

Przygotowałam też przelicznik kuchenny oraz pomalowałam nakrętki na miętowo farbą akrylową. Do przechowywania przypraw dodatków wykorzystuję małe słoiczki, których nakrętki przemalowuję, aby je ujednolicić.

PORZĄDKI W KUCHNI - PRZED METAMORFOZĄ

Przed uporządkowaniem szafka prezentowała się tak:

Bałagan, bałaganem a oprócz tego pomiędzy słoiczkami było brudno.

Na drukarce wydrukowałam etykiety na kilku różnych kolorach papieru.

Przy okazji porządków znalazłam stare książki kucharskie po moich dwóch babciach. Bardzo się wzruszyłam znajdując pomiędzy kartkami odręcznie napisane przepisy i strony z kalendarza. Ja już nie potrafię tak ładnie pisać a szkoda.

Książka kucharska na prezent na urodziny. W obecnych czasach, chyba by to nie przeszło. 

Znalazł się też stary przepis na “Murzynek”. Podobno w czasach kryzysu musimy wszyscy cofnąć się do tego co robiliśmy kilkanaście lat temu. Ja cofnęłam się do czasów dzieciństwa. Kiedy ostatnio mieliście czas na podróże sentymentalne?

Ze starego kartonu i kawałka materiału wykonałam taki pojemnik na przyprawy w torebkach. 

Pobierz etykiety

Dołącz do magazynu pasjonatów wnętrz i zyskaj dostęp do treści premium,  wielu produktów do druku oraz wpisów w postaci e-booków.

2 zł za tydzień

Co zyskujesz?

  • dostęp do niepublikowanych nigdzie indziej  merytorycznych artykułów z zakresu projektowania, aranżacji i remontowania wnętrz
  • dostęp do cyklicznych publikacji tylko dla klubowiczów
  • możliwość wsparcia autora
  • wpływ na treści publikowane na blogu, zaproponuj artykuł, o czym chciałabyś przeczytać?
  • automatyczny dostęp do wszystkich treści do pobrania (check listy, etykiety do druku), w formie  pdf

Aby przeczytać dalszą część artykułu ----> dołącz Magazynu pasjonatów wnętrz (2zł/tydzień) ----> przeczytaj Artykuły Premium

Po dołączeniu do Magazynu zyskasz dostęp do wielu bezpłatnych treści do pobrania. Jedna płatność na tydzień wysokości 2 zł a w zamian mnóstwo korzyści. 

Dołączyłaś do magazynu, zaloguj się, odśwież stronę i kliknij w przycisk “POBIERZ ETYKIETY NA PRZYPRAWY”. Automatycznie otrzymasz dostęp do pliku .pdf, bezpośrednio z tej strony.

Zapisz się do newslettera i zyskaj cotygodniową dawkę inspiracji i dostęp do wielu darmowych treści do druku: 

 

Dołączając  do magazynu pasjonatów wnętrz otrzymujesz do pobrania:

PLANNER ZAJĘĆ
PLANNER CODZINNEJ RUTYNY
ETYKIETY NA ZIOŁA

Korzystajcie, pobierajcie i odświeżajcie Wasze zbiory przypraw. Ja mam hopla na punkcie takich półeczek na przyprawy. Trochę żałuję, że ze starego mieszkania nie zabrałam mojej szałwiowej piękności. Uwielbiałam ją!

Ja jestem bardzo zadowolona! Wreszcie nie gryzie mnie sumienie jak przechodzę obok szafki! Nareszcie jest porządek! To jeszcze nie koniec zmian! Czas zabrać się za porządek w szafce gospodarczej. Marzy mi się super szafka w stylu “Uli Pedantuli” z pięknie zagospodarowanymi półkami, poskładanymi w kostkę szmatkami oraz wiszącymi szczotkami, mopami i odkurzaczem. Wreszcie mam czas na dom, taki, o jakim zawsze marzyłam. 

Miłego dnia, trzymajcie się ciepło, uważajcie na siebie i przestrzegajcie akcji #zostanwdomu i róbcie dobre rzeczy dla innych, bo dobro wraca. 

Related Posts