PROJEKT ŁAZIENKA – moja antracytowa drewniana ściana #8

by Kasia Bobocińska

W ostatnim poście żaliłam się Wam na to, jacy fachowcy trafili mi się przy wymianie grzejnika (10 rzeczy, jakie powinieneś wiedzieć, zanim zabierzesz się za wymianę grzejnika). Nie powiem, po napisaniu posta trochę mi ulżyło, ale nie dlatego, że ponarzekałam sobie, że jako kobieta zostałam wyzwana przez mężczyznę. Zdarza się. I zdarzać się będzie, bo nie mamy wpływu na to, że ktoś wyładowuje swoje frustracje w ten lub inny bardziej wulgarny sposób. Nie chodziło mi o smutną historię krzywdzonej dziewczynki. Chciałam zwrócić Wam uwagę na pewien problem, a mam wrażenie, że mi się nie udało. Jak często zostałyście zignorowane, źle potraktowane przez mężczyznę, który nie uznaje tego, że zajmujesz się tym samym fachem co on (problem stary jak świat, co?). Jak często fachowiec potraktował Was z góry, bo założył, że na niczym się nie znacie. To w zasadzie nie powinno się zdarzyć, a jednak cały czas się zdarza. Lata lecą a pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają. Dziś jednak zajmę się naprawą togo co zostawili po sobie moi “fachowcy”. Dziś budujemy ścianę z drewna i to nie byle jaką, to będzie antracytowa drewniana ściana!

 

Wszyscy powoli myślą o Świętach a ja solidaryzyuję się z tymi którzy próbują zamknąć pewien etap remontu aby w spokoju cieszyć się pięknem Świąt! Dlatego pzrez najbliższy tydzien chcę zmamknąć temat łazienki i skupić się juz tylko i wyłacznie na Starym domu! Solidaryzuję się zatem z tymi wszystkim u którycyh trawa remont, końca nie widać a zbizajace Święta sparwiakja ze działają na zdwojeonych obrotach

Poprzednio używałąm oleju Vidaron dwukrotnie:

– pierwszy raz, gdy malowałam antresolę: Metamorfoza przedpokoju: Ile kosztuje zbudowanie antresoli.

Wybrałam bezbarwny olej do drewna Vidaron.

olej do drewna

– drugi raz użyłam oleju do tarasów w kolorze teak naturalny: AKCJA BALKON: Jak dbać o drewniany taras?

olej do tarasów

Ponieważ zarówno za pierwszy razem, jak i za drugim byłam bardzo zadowolona z efektu, to wiedziałam, że bez wahania użyję oleju Vidaron również do łazienki. Wiem, co myślicie! Drewno i woda? To się nie sprawdzi. Po tym, jak zachowywał się taras po zaolejowaniu wiem, że olej stanowi idealną ochronę przed wodą.

Do budowy drewnianej ściany użyłam tych samych desek co do budowy antresoli.

-Deska podłogowa 24x120x2400 cm 26 sztuk

– kantówka

– płótna i papiery różnej grubości

– masa szpachlowa do drewna

– Wkręty 3,5×25, 1 op 100 wkrętów

– szlifierka oscylacyjna

Do pomalowani ściany użyłam Oleju do drewna marki VIDARON w kolorze ANTRACYT SZARY T05.

antracytowa drewniana ściana

Antracyt szary wyglądał prawie jak czarny.

antracytowa drewniana ściana

Olej błyskawicznie wnika w strukturę drewna, idealnie ją zabezpieczając przed wodą:

A tak prezentuje się moja antracytowa drewniana ściana, po dwukrotnym pomalowaniu jej olejem:

Na deskach widoczne są delikatne prześwity słojów drewna.

antracytowa ściana

Mój synek, jak widzicie na obrazku powyżej, dodał już swoje akcenty do wystroju łazienki. Od razu znalazł zastosowanie dla nowego grzejnika Flores C CH! To, że grzejnik jest metalowy, bardzo ucieszyło mojego synka i jak widzicie, od razu znalazł dla niego zastosowanie. Przyczepił do niego jedną z najbrzydszych zabawek, jaką mamy. Darzy ja niesłabnącą sympatią, mimo że inne rzeczy rzuca w kat po jakimś czasie. Tą zabawką, znalezioną kiedyś w zaspie przy naszym samochodzie bawi się non stop. To tylko uświadamia mi, że nie ważne ile co kosztowało, nieważne jak bardzo się staramy, jak wiele zapewniamy naszym dzidziom. Ich wyroki są nieodgadnione 🙂

Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się załatać efekt, jaki pozostawili po sobie fachowcy. Dziury, jakie zostawili, wymagały jeszcze jednego drastycznego kroku, na jaki nie chciałam się zdecydować. O tym dowiecie się już w następnym wpisie. A tym razem cieszmy się antracytową ścianą, która idealnie współgra z antracytowymi drzwiami:

Za pomoc w metamorfozie łazienki dziękuję marce VIDARON.

Related Posts