Top 10 pomysłów DIY, aby odmienić domowe biuro

by Kasia Bobocińska
Mimo, że moje wakacje jeszcze trwają i mój Instagram pełen jest wakacyjnych fotek, to pamiętam o Was i wiem, że pewnie intensywnie przygotowujecie się do szkoły. Dlatego postanowiłam zajrzeć do blogerek wnętrzarskich w poszukiwaniu pomysłów na metamorfozę domowego biura. Może któryś z nich okaże się dla Was przydatny. Oprócz typowych pomysłów DIY, będziecie mogli znaleźć przepisy na tanie dekoracje znalezione w dyskontach, które naprawdę wyglądają ślicznie i nikt nie pomyślałby, że są tanie. Przypomnę też kilka moich biurowych metamorfoz. 


1. Korek na ścianie zagościł u Kasi z Piątego pokoju.
Ta  metamorfoza  zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Kiedyś pisałam o koku na ścianie (klik) lub we wpisie o 12 sposobach na ścianę nad biurkiem (klik), jednak Kasia przybliżyła bardziej proces całej metamorfozy. Koniecznie przeczytajcie jej dokładną instrukcję: Korek na ścianie – co, jak i za ile? a szybko przekonacie się jakie to proste.

Photo: Kasia Sojka/Piąty pokój

2. Łańcuch z papilotek od Foto st(w)ory


Łańcuch z papilotek powstał już prawie dwa lata temu a wciąż jest świetną dekoracją.

Photo: Marta Modrezjewska/ Foto st(w)ory

3. Stara mapa w biurze Kasi z Piątego pokoju.

We wpisie Stara mapa – jak ją zdobyć, oprawić, wyeksponować Kasia pokazuje prosty i zarazem bardzo efektowny sposób na dekorację ściany nad biurkiem. Jej biuro jest teraz chyba moim ulubionym w blogosferze 🙂

Photo: Kasia Sojka/Piąty pokój

4. Lu z bloga Enjoy your home dwa lata temu prezentowała pomysł na funkcjonalne biuro dla dwojga w maleńkim mieszkaniu a tam między  innymi biurko z palety. Koniecznie zajrzyjcie do niej po więcej kadrów:

Photo: Ludmiła Szpila-Szemraj/Enjoyourhome

5. Iza MyloveShabby

Metalowe wieszaki serce/koło, drewniany domek, lniana zawieszka gwiazdka to atrybuty DIY w biurze Izy z MyloveShabby.

Photo: Izabela Kochana/ My love shabby

6. Glamour chic od Zoyka Home

Może autorka bloga Zoyka Home nie pokaże Wam typowego biurowego DIY, ale za to za jej przykładem możecie zobaczyć jak korzystając z produktów z Olx, Pepco, Netto stworzyć przepiękne biuro w stylu glamour. To niesamowite jak niskim kosztem można osiągnąć spektakularny efekt.

Photo: Zoyka Home
7. Na blogu Coś estetycznego znalazłam pomysł DIY, który mnie absolutnie zachwycił. Już teraz mogę ogłosić, że na pewno z niego skorzystam. Jest prosty i daje niebywały efekt. Zobaczcie jak prosto można przerobić ramki, które potem mogą na przykład ozdobić Wasze domowe biuro:
8. Na blogu One little smile pojawił się przepis na kultową już kratkę. Również biurko Pauliny zmieniło swój kolor, z czarnego na białe:

Photo: One little smile

9. Urządzając biuro trzeba dbać o każdy szczegół. Piękne dekoracyjne wydruki znajdziecie tradycyjnie u MyPinkPlum

Photo: Magda, Kamil Mirkowicz/MyPinkPlum

10. Kilka drobnych dekoracji handmade znajdziecie również u Karoliny Houseloves we wpisie o jej domowym biurze

Drobne przedmioty dekoracyjne w tym wazonik z krzyżykiem czy grafiki do wydrukowania w tym z (nie)aktualnym już kalendarzem (wpis jest z 2015 roku)

To jeszcze nie koniec realizacji, które możecie wykonać z instrukcjami Karoliny. Ponieważ w swojej kuchni zrobiła strefę organizacji, którą możecie w 100% wykorzystać również w domowym biurze:
DIY poziomy clipboard

A gdyby ktoś zdecydował się na czarną ścianę przy biurku to Karolina pokazuje prosty sposób na wykonanie napisów fabie tablicowej:
Jak pisać na tablicy

Photo: Karolina Zagroodzka/Houseloves

A teraz zapraszam Was na kilka moich postów DIY:

Moja komoda Moppe. Inne pomysły na metamorfozę tej komody znajdziecie we wpisie tutaj (klik)

 Mój błękitny fotel, który odnawiałam w tym wpisie tutaj (klik)

Moje podkładki DIY

Mój sposób na spersonalizowanie domowego biura zajdziecie tutaj (klik). Ja tymczasem na wyjeździe wpadłam na nowy pomysł i mam chętnie już bym się zabrała do pracy. Jednak wakacje to wakacje i pomysły muszą poczekać jak wrócę nabuzowana energią.
Póki co zapraszam Was na mojego Instagrama, gdzie codziennie bombarduję Was zdjęciami z Woch, Słowenii.   

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

Related Posts