W stylu eko: dekoracje i meble z korka cz.2

by Kasia Bobocińska
Dziś obiecana wczoraj kontynuacja tematu korka. Przyjrzymy się bliżej wnętrzom w których korek jest wykorzystywany na ścianie i na podłodze. I tu niespodzianka. Nie wiedziałam, że ten materiał ma taki potencjał. Na podłodze w odpowiedniej oprawie prezentuje się naprawdę fenomenalnie. Dodatkowo ma wiele praktycznych właściwości.

Korek na ścianach był wykorzystywany przez projektantów wnętrz od dawna. Szczególnie modny był w latach 60. Wnętrze zaprojektowane przez Arthura Elroda wiosną 1963r.

źródło:http://www.architecturaldigest.com

Dlatego, gdy chcemy stworzyć wnętrze stylizowane na styl z lat 60 możemy śmiało po niego sięgnąć.

źródło:

W prosty sposób, wykorzystując kuchenne podkładki pod garnki możemy zrobić ciekawą dekorację biura. Oto idealna alternatywa dla tradycyjnej tablicy korkowej.

źródło:http://www.sfgirlbybay.com/
Bardzo ciekawa aranżacja wykorzystująca korkowy stolik kawowy.źródło:http://www.desiretoinspire.net

Przepiękne wnętrze ze ścianami i sufitem z korka.

 

  źródło:

Ściana z korka

Po co wieszać w biurze tablicę korkową jak można mieć całą ścianę z korka. W takim wnętrzu jest na pewno cicho i przytulnie, czyli jest klimat do pracy.

źródło:

 źródło:

Wodoodporne właściwości korka sprawiają, że jest on idealnym materiałem na wykończenie łazienki.

 

źródło:

Dzięki swoim właściwością akustycznym ściany z korka świetnie sprawdzą się w sypialni. Wnętrze wydaje się bardzo przytulne a ściana prezentuje się naprawdę pięknie.

 źródło:

Korek równie świetnie sprawdzi się w przedpokoju, choć ja wolę bardziej różnorodną odmianę korka, jak ta w sypialni na górze.

źródło:

źródło:

Ścianę z korka zawsze można wykorzystać w sposób tradycyjny: przypinając do niej serię zdjęć lub na przykład galerię obrazków dziecięcych. Dużą zaletą jest to, że możemy dowolnie zmieniać i kształtować to co na niej wieszamy.
 

źródło:

źródło:

Idealna sypialnia nastolatka, wykończona panelami z korka.

 źródło:

Podłoga z korka

Nie spodziewałam się, że korek to taki wspaniały materiał na podłogę. Posiada właściwości termoizolacyjne i gwarantuje zawsze ciepłą podłogę.
Korek podłogowy to idealny materiał do chodzenia bez obuwia. Zapewnia naturalność i elastyczność oraz jest na tyle ciepły, że nawet małe dzieci mają komfort biegania po nim boso.

źródło:

Czy wiecie, że korek ma także właściwości zdrowotne? To idealna powierzchnia dla alergików dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom. Ma też pozytywny wpływ na kręgosłop i stopy gdyż dzięki absorpcji wstrząsów znacznie je odciąża.

źródło:

źródło:

Przytulna biało szara sypialnia z korkową podłogą.

 

źródło:

Korek podłogowy to także świetny materiał do pokoju niemowlęcego. Jak cichutko wycofać się z pokoju, w którym właśnie zasnęło dziecko? Spokojnie, podłoga z korka tłumi odgłos kroków.  Również raczkowanie jest po niej wyjątkowo przyjemne.
 

źródło:

Jaki jest koszt zamontowania parkietu korkowego? Płytka 60x30cm to wydatek ok 200zł w zależności od wykończenia i grubości. Podobnie kształtują się ceny paneli do montowania na ścianie.

Related Posts