5 DIY na Święta

by Kasia Bobocińska
Zostało kilka dni do Wigilii. Choinka już ubrana a w domu czuć już atmosferę Świąt. Cała rodzina, łącznie z maluchami, w sobotę dzielnie zajrzała w najciemniejsze zakamarki domu, sprzątając wszystkie te miejsca, do których zagląda się dość rzadko. Byłam z nich bardzo dumna. Zabawki przebrane, książeczki posegregowane. Wyrośli mi mali pomocnicy. Dzięki temu mama może oddać się przygotowaniom pyszności na Świąteczny stół oraz temu, co lubi robić najbardziej. Drobnym dekoracjom. Dziś pokażę Wam 5 dekoracji DIY, które mogą Wam się przydać w tym przedświątecznym okresie. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek, jakie dla Was przygotowałam na ten tydzień. Zostało jeszcze pakowanie prezentów oraz…może mi się uda zrobić Bożonarodzeniowy wieniec.

Zobaczcie jakie to proste. Za pomocą wstążeczek, brokatu czy farb metalicznych w sprayu Śnieżka (lakier metaliczny połysk) można odmienić takie rzeczy jak pojemnik po jogurcie, plastikowe bombki czy dary jesieni, jak żołędzie czy szyszki i stworzyć ciekawe dekoracje.
1. Malowanie bombek
Zacznijmy od bombek. Okazuje się, że nie wszyscy widzieli mój pomysł z zeszłego roku na zmianę plastikowych bombek. Wystarczy spray w dowolnym metalicznym kolorze (ja korzystam ze lakieru metalicznego Śnieżki) i co roku możemy mieć bombki w innym kolorze. Ja w zeszłym roku postawiłam na miedź a w tym roku na złoto.
Co potrzeba?:

– plastikowe bombki
– klej
– brokat
lakier metaliczny Śnieżki w kolorze miedzianym

Więcej o pomyśle na plastikowe bombki przeczytacie tutaj:

DIY sposób na dekorację plastikowych bombek

2. Dekoracja stołu

Przygotowując stół na przyjęcie lubię zadbać o najdrobniejszy szczegół. Szczególnie lubię zadbać o to, aby każdy gość wiedział dokładnie, które nakrycie należy do niego. Oto kilka sposobów na spersonalizowanie nakrycia. 

Do ozdoby można użyć kwiatów, szyszek, wstążeczek, małych bombek. Do tego wystarczy dołączyć bilecik z imieniem i dekoracja stołu gotowa.

To moje absolutne odkrycie. W supermarkecie kupiłam plastikową łodygę pokrytą brokatem (za ok 5zł), którą pocięłam i jej listki wykorzystałam do ozdobienia talerzy :

Więcej o mojej tegorocznej dekoracji stołu przeczytacie tutaj (klik)

3. Lampion z pojemników po jogurcie
Od jakiegoś czasu zaczęłam nałogowo kupować te malutkie jogurty w szklanych opakowaniach. Po prostu uwielbiam te malutkie szklaneczki. Mąż już od dawna podejrzewał, że kupuję je tylko dla opakowania. Nie pomylił się:

Co potrzeba?:
– tealighty
– szklane opakowania po jogurtach
– klej
– brokat
– wstążeczka złota
lakier metaliczny Śnieżki w kolorze złotym
– ewentualnie inne złote ozdoby, jak plastikowe kulki

Zwykłe tealighty ozłociłam lakierem metalicznym Śnieżki. Nie zapomnijcie dobrze odtłuścić ich przed malowaniem, bo ja złocenie musiałam powtórzyć. 

Następnie użyłam kleju introligatorskiego, którym posmarowałam brzeg słoiczka. Na tak przygotowane lampiony nałożyłam brokat.

Na koniec wystarczyło zawiązać wstążeczkę i lampion gotowy.

4. Oryginalne pakowanie prezentów

W zeszłym roku zaszalałam i wykorzystując guziki, szyszki, żołędzie, liście czy kwiaty z papieru przygotowałam specjalne opakowania na prezenty:

Co potrzeba?:
– papier szary pakowy

– papier w kolorze różowym i czarnym
– złote wstążki, sznurek
– stemple
– guziki, liście, kwiaty z papieru
lakier metaliczny Śnieżki w kolorze złotym i srebrnym

5. Złote akcenty na stole
I na koniec dwa naprawdę bardzo proste pomysły na dekorację stołu. W tym roku mój stół Świąteczny jest w kolorze złota, więc do wazonu oraz świec za pomocą taśmy dwustronnej doczepiłam złotą wstążkę. Niby banalnie proste, ale efekt jest:

Pozłacane szyszki wykorzystywałam już w zeszłym roku a w tym doczepiłam do nich bileciki z imionami gości:
Co potrzeba:

– złota wstążeczka
– taśma dwustronna
– brokat
– szyszki

Za pomoc w przygotowaniu dekoracji Świątecznych dziękuję marce Śnieżka.

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

Related Posts