3 trendy w oświetleniu wnętrz

by Kasia Bobocińska

To już 8 raz, kiedy wyruszyłam do Mediolanu na poszukiwania trendów. Co roku przygotowuję raporty o trendach, dla kilku polskich marek, które są zainteresowane paletami kolorów, czy materiałami, jakie dominują w nowych kolekcjach, największych światowych producentów. Dziś chciałabym zaprosić Was na wpis prezentujący 3 z kilku dominujących trendów w oświetleniu. Ten materiał jest częścią webinaru, który poświęciłam tematowi oświetlenia. 

3 główne trendy w oświetleniu

Jakie są trzy główne trendy w oświetleniu wnętrz? 

Nazwałam je tak:

  • mleczne szło
  • minimum materiałów
  • zwiewne materie

Mleczne szkło

Lampy z białego, mlecznego szkła dominowały podczas tegorocznej wystawy Euroluce 2023. Mleczne szkło to rodzaj szkła, które jest nieprzezroczyste i delikatnie rozproszą światło, co sprawia, że lampy wykonane z tego materiału dają łagodne, subtelne światło.

trendy w oświetleniu

Lampy z mlecznego szkła są dostępne w różnych stylach i kształtach, od nowoczesnych po klasyczne okrągłe kule.

trendy w oświetleniu
Michael Anastassiades
trendy w oświetleniu
DCWéditions

Zwiewne materie

Równie modne są też lampy o kloszach z delikatnych, zwiewnych materiałów… zwiewnych materii. Mogą być to cieniutkie niteczki, delikatne prążki, bibuła, czy bardzo cienkie pleksi. Ważne, żeby były one cienkie i niemalże niedostrzegalne dla oka.

Mogą to być materiały, takie jak: bawełna, jedwab, organza, tiul czy szyfon, które dają miękkie, rozproszone światło.

trendy w oświetleniu

Lampy z kloszami z delikatnych, zwiewnych materiałów dają miękkie, rozproszone światło, co tworzy przytulną i romantyczną atmosferę w pomieszczeniu. 

Minimum materiałów

A wszystko to zmierza do minimalizmu. Do tego, żeby lampy były niemalże niewidoczne dla oka. Cienkie, wąskie, niedostrzegalne. Aby do ich stworzenia użyć minimum materiałów. Jeśli jednak myślicie, że za takie lampy zapłacicie mniej… im niej widoczne, im bardziej minimalistyczne, tym droższe. Płacimy słono za technologię, pozwalającą niemalże ukryć je we wnętrzu.

trendy w oświetleniu

Minimalistyczne lampy są często wykonane z metalu, szkła i charakteryzują się prostą formą bez zbędnych zdobień i ozdób a także wykorzystywaniem geometrii, w formie kwadratów, okręgów czy trójkątów. Tego rodzaju lampy dają subtelne i dyskretne światło.

trendy w oświetleniu
Contardi

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam na webinar Oświetlenie

Webinar składa sie z dwóch części:

  1. Część teoretyczna (32:34)
  2. Część trendy (52:13)

a dodatkowo dostajesz e-booka ze zdjęciami wszystkich lamp, podpisami marek oraz linkami do polskich odpowiedników najmodniejszych lamp.

WEBINAR TRENDY W OŚWIETLENIU

Skorzystaj z rabatu w sklepie Conchita Home. Na hasło MAJOWKA (do 14.05.2023) otrzymasz – 30%.

Dzięki temu możesz kupić webinar jeszcze taniej.

Cena regularna: 99 zł, cena preorder: 79zł a z kodem MAJOWKA: 55,30 zł

Zapisz się na newsletter, aby otrzymać więcej informacji o trendach.

Related Posts

Leave a Comment