Zmiany w małym domku projektanta, przygotowania do..

by Kasia Bobocińska

Już trzy tygodnie minęły od premiery mojej książki „Pomysł na dom” a  ja nawet nie miałam okazji się tutaj Wam pochwalić. Co innego w social mediach, gdzie nie dość, że sporo jej pokazuję, to co tydzień rozdaje jej egzemplarze z autografami.  Zajrzyjcie koniecznie na mojego Instagrama.  Zakończenie etapu pisania i wydawania książki, spowodowało, że znów mam więcej czasu na zmiany we wnętrzach i metamorfozy 🙂 Pokazywałam Wam ostatnio renowację starych drzwi w małym domku projektanta (JAK ODNOWIĆ STARE DRZWI DREWNIANE?) a dziś przychodzę ze mianami we wnętrzu. Co zmieniło się w małym domku projektanta? Z czym jest to związane i jakie mam plan na początek 2022 roku? 

Co zmieniło się w małym domku projektanta?

Projekt „książka” zajmował mnie przez ostatnie dwa lata, więc jak tylko się skończył odczułam wielki przypływ energii do dokonywania małych i dużych zmian we wnętrzu.  Pierwsze były drzwi a zaraz potem zmiana układu funkcjonalnego we wnętrzu, która została wymuszona przyszłorocznymi planami. W miejscu czerwonej kanapy, którą widzieliście we wpisie: stanął rozkładany stół drewniany Sierra (ST-1613) oraz krzesła (model Cleo A-1605). Stół rozkłada się do prawie 3 metrów, ale jak jest złożony zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Krzesła są super wygodne i też bardzo oszczędne jeśli chodzi o przestrzeń. Celowo wybrałam takie produkty z oferty Fameg, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Moje biuro jest stosunkowo niewielkie, więc sprzęty, jakie do niego wybieram powinny zajmować mało miejsca. 

Zamiast czarnej witryny postawiliśmy lekką konsolę szklaną Edinos, natomiast czarna witrynka stanęła na przeciwko odnowionych drzwi. Kanapę przesunęliśmy pod okno, tam teraz będzie bardziej przydatna, bo…

Na różowym pasku ściany powiesiliśmy 75 calowy telewizor  telewizor LED 4K UHD Android. Po co mi w biurze telewizor?

Nowy telewizor w biurze

Po co nam telewizor w biurze?
Po pierwsze to nie pierwszy telewizor Phillips w naszym domu, poprzedni, który wisi w naszym salonie, sprawdził się 100%, więc w biurze znów postawiliśmy na technologię AMBILIGHT. Polega ona na podświetleniu ramy telewizora oraz ściany za nim, za pomocą małych diod led, dzięki którym mamy wrażenie, że obraz z telewizora przenosi się na całą ścianę. Możemy też oglądać telewizję bez konieczności dodatkowego oświetlenia, bo telewizor robi wokół siebie świetlną aurę. ——> ZIMOWA ODSŁONA SALONU

Po drugie, zastanawiam się jak mogłabym prezentować klientom materiały multimedialne, jakie dla nich przygotowałam. Zapraszać ich przed ekran mojego komputera? Dużo większe wrażenie robi oglądanie projektu na ekranie telewizora i omawianie go jak na tablicy multimedialnej.  Telewizor przyda nam się bardzo do prezentacji projektów, oglądania materiałów z YouTube oraz do wymykania się wieczorem przed dziećmi, które szturmują telewizor w salonie do grania z xboxie (testowaliśmy niedawno, udało nam się obejrzeć cały mecz siatkówki). Funkcja AMBILIGHT sprawia, że materiały na telewizorze nie oślepiają tak bardzo, można je przyjemnie oglądać, nie męcząc wzroku. 

Po trzecie, myślę, że nie będę już Was dłużej trzymać w niepewności, w związku z premierą książki od stycznia planuję organizować w biurze stacjonarne warsztaty „Pomysł na dom”, dzięki którym oprócz wiedzy teoretycznej zyskacie także praktykę. Będą to warsztaty z ograniczona liczba miejsc, aby w małych kameralnych grupach lepiej moglibyśmy przyswoić wszystkie tajniki projektowania wnętrz. Nowy rok przyniesie wiele zmian, a moje biuro wreszcie będzie wykorzystane tak jak to planowałam od początku. 

Nasz nowy telewizor zaskoczył nas wielkością. Wydawało mi się, że nasz dotychczasowy telewizor 55 calowy jest duży, ale 75 calowy jest wręcz ogromny, ma 189 cm!

Co jeszcze potrafi nasz telewizor LED 4K UHD Android? Za pomocą aplikacji AirScreen możemy przesyłać na niego materiały z komórki, np. prezentację, zdjęcia, filmy. Procesor Phillips P5 zapewnia perfekcyjny obraz, nawet poprawiając materiały gorszej jakości. Kolory nabierają głębi i ostrości, więc nie muszę się martwić, że obraz przesłany z komórki, czy komputera będzie niewyraźny i zniechęci inwestorów do realizacji inwestycji. 

Warsztaty startują już w styczniu. Do tego czasu przygotuje wszystkie materiały szkoleniowe i workbooka, dzięki któremu popracujemy wspólnie nad Waszymi pomysłami na dom!

 Aby był na bieżąco zapisz się na mój nwesletter:

http://eepurl.com/bR5xUb

Related Posts