MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ – PÓŁKA NA KSIĄŻKI

by Kasia Bobocińska

Z okazji Dnia Dziecka przygotowałam kolejną metamorfozę w pokoju dziecięcym. Tym razem postanowiłam przemalować starą półkę na książki oraz szafkę dziecięcą. Pierwszą z nich zrobił mój tata na pierwsze urodziny Łucji a ja przemalowałam ją na biało. Drugą z nich kupiłam kiedyś na OLX i służyła kiedyś w szkole podstawowej do przechowywania przyborów plastycznych. Obie były śnieżnobiałe i obie znudziły mi się w tym kolorze. Postanowiłam je przemalować, tak, aby pasowały do pokoju dzieci. Zabierzmy się zatem za malowanie mebli farbą kazeinową

Do przemalowania szafek użyłam farb kazeinowych Liberon, które testowałam pierwszy raz we wpisie: DIY: METAMORFOZA DRZWI W POKOJU DZIECIĘCYM. Świetnie się sprawdziły przy metamorfozie drzwi i zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie swoją wydajnością, zapachem i kryciem, więc postanowiłam przetestować też inne kolory z bogatej palety barw farb kazeinowych Liberon. W dzisiejszej metamorfozie przetestowałam kolejne trzy kolory: chłodny błękit – mglisty błękit, miętę – świeża mięta oraz turkus – błękit morza.

Do wspomnianej wcześniej metamorfozy drzwi użyłam farby kazeinowej w kolorze pudrowego różu: DIY: METAMORFOZA DRZWI W POKOJU DZIECIĘCYM.

PÓŁKA NA KSIĄŻKI PRZED METAMORFOZĄ

Kiedy nastała moda na takie półki na książki poprosiłam mojego tatę, aby na pierwsze urodziny Łucji zrobił nam taką szafkę. Moim zadaniem było jej pomalowanie i wybrałam biel, kolor uniwersalny i rozjaśniający nasz ówczesny dość ciemny pokój dziecięcy i sypialnię w jednym.

MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ

MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ

Tak jak wspominałam Wam przy pierwszych testach, warto zwrócić uwagę na opakowanie farby Liberon, bo jest wyjątkowo pięknie zaprojektowane. Malowanie mebli farbą kazeinową to prawdziwa przyjemność!

MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ

Do pomalowania półki na książki wybrałam farbę w odcieniu turkusu – Błękit morza.

MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ
MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ
MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ
MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ

Druga szafka została kupiona sześć lat temu na OLX. Pochodziła ona ze starej szkoły podstawowej i sądząc po stanie półek przechowywane w niej były zapewne przybory plastyczne. Jej pierwsza metamorfoza została opisana tutaj: DZIECIĘCA SZAFKA.

MALOWANIE PÓŁKI NA KSIĄŻKI

Do przemalowania szafki z “serduszkiem” wybrałam dwa kolory farb kazeinowych Liberon w odcieniach Mglisty błękit oraz Świeża mięta:

MALOWANIE PÓŁKI NA KSIĄŻKI

Drzwi szafki pomalowałam farbą Świeża mięta na miętowo a górę szafki z “falą” na jasno niebiesko. Oba kolory mają bardzo zbliżone barwy i różnica pomiędzy nimi nie jest tak wyraźna. 

MALOWANIE PÓŁKI NA KSIĄŻKI
MALOWANIE PÓŁKI NA KSIĄŻKI
MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ

W związku z Dniem Dziecka postanowiliśmy nieco odświeżyć naszą bibliotekę i trafiły do niej takie pozycję jak:

Z wydawnictwa Nasza Księgarnia: Krasnoludki, Dalsze przygody Misia Uszatka, Atlas mitów, Dinozaury, Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach.

Z wydawnictwa Zakamarki:

JA CO TO TAKIEGO?, Moje szczęśliwe życieZrób to krok po kroku,  Ilustrowany inwentarz ptaków 

Do pokoju dziecięcego trafiły też przepiękne dekoracje kupione w Magia książki. Między innymi przepiękna makatka w kolorze musztardowym, girlanda, poduszka oraz musztardowa narzuta na łóżko.

A tak prezentuje się zalążek pokoju dziecięcego. Na razie zagościł w nim mały królewicz (dlatego stoi w nim łóżeczko Sofia od Swallow’s Tail) , ale docelowo jest to pokój mojej córki, stąd kwiatowa tapeta na ścianie. Więcej o samym projekcie pokoju przeczytacie we wpisie: PROJEKT POKOJU DLA DZIEWCZYNKI 

MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ
MALOWANIE MEBLI FARBĄ KAZEINOWĄ

A Wam jak podobają się zmiany w  pokoju dziecięcym? Podobają Wam się kolory? Dzieci są zachwycone, zarówno nowymi “starymi” mebelkami jak i nową literaturą, a to najważniejsze.

Related Posts