TRENDY WE WNĘTRZACH W 2019 wg Pinterest

by Kasia Bobocińska

Jak ja lubię robić takie zestawienia! Trochę się z nimi zgadzam, trochę nie, bo w końcu nie tworzy ich słynna poszukiwaczka trendów Lidewij Edelkoort a jedynie ktoś, kto podsumowuje statystyki wyszukiwań w serwisie Pinterest. Czasami różnica pomiędzy tym co jest obecnie modne a tym co przewidują trendy Pinterest jest tak ogromna, że dziwi fakt takiej ilości wyszukiwań danej frazy. Niemniej takie zestawienie 10 trendów Pinterest w kategorii “Dom” powstało a ja ponieważ uwielbiam wszelkie ciekawostki w dziedzinie wnętrz postanowiłam Wam je przytoczyć! Nie pierwszy raz zresztą, bo pod koniec zeszłego roku podsumowywaliśmy wyszukiwania zeszłoroczne: 10 TRENDÓW PROSTO Z PINTEREST W 2018 ROKU. To co, chcecie poznać trendy we wnętrzach w 2019 wg. Pinterest?

Wiedzieliście o tym, że w 2017 roku zainteresowanie produktami z kategorii wystrój wnętrz wzrosło na stronie aż o 75 proc, co miało bezpośrednie przełożenie na zakupy, bo okazuje się, że osoby używające Pinteresta wydają na dekoracje do domu aż 27 proc. więcej pieniędzy niż te, które nie mają konta w serwisie?

Wciąż niewiele współprac wnętrzarskich opiera się na umieszczaniu zdjęć w serwisie Pinterest, a według wszelkich statystyk wielu nowych obserwujących trafia na bloga właśnie za pośrednictwem Pinterest. Warto wykorzystać ten potencjał, szczególnie, gdy mamy wartościowe i atrakcyjnie wizualnie zdjęcia wnętrz, oczywiście zrobione samodzielnie. Znam jednak osoby, które swoją potęgę na Pinterest i ruch na blogu zbudowały w oparciu o cudze zdjęcia. 

Skąd znam trendy we wnętrzach w 2019 wg. Pinterest? Niedawno ukazał się raport mówiący o aktualnych trendach w 2019 roku, nie tylko w kategorii wnętrz, ale także mody męskiej, damskiej, kosmetyków, podróży, kuchni, zdrowia, hobby/diy, dzieci.

Zobaczmy zatem co przyciągnęło uwagę użytkowników w kategorii wnętrza w pierwszej połowie 2019 roku:

1. MUSZTARDOWY ŻÓŁTY

Okazuje się, że najpopularniejszym kolorem ścian, wyszukiwanym na Pinterest w 2019 roku jest własnie musztardowo żółty! (mustard yellow +45%) Wcale się nie dziwię wyborom internautów, bo sama od pewnego czasu przezywam fascynację tym kolorem!

https://www.instagram.com/p/BhFRjMojbN_/

designed by @studioshamshiri. Photo by @shadedeggesphotography
via historiasdecasa.com.br

2. NOWOCZESNY KOMINEK OUTDOOR

A to muszę przyznać szczerze nowość dla mnie. Nie śledziłam w tym roku tak wyraźnie trendów outdoorowych, jak miało to miejsce w zeszłym roku po targach TENDENCE – TRENDY I STYLE W ARANŻACJI STREFY OUTDOOR a być może na polskim rynku, trend ten nie jest jeszcze tak popularny.  Tym bardziej, trzeba mu się przyjrzeć bliżej. Piękne, murowane kominki i paleniska umiejscowione na naszych tarasach, patio, ogrodach. To ma sens!

via elledecoration.se

3. PLECIONKI/DEKORACJE ŚCIANY

O tak, tak, tak! Jeśli chodzi o plecionki, to jestem w nich zakochana i wpadłam, jak śliwka w kompot. Pod terminem plecionki, rozumiem wszelkie macramy (TRENDY: DIY MACRAMÉ) jak i plecionki z różnego rodzaju włóczek, nazwane błędnie makatkami oraz klimy! 

TeddyandWool

4. ŚCIANA W GEOMETRYCZNE WZORY

I to właśnie jeden z wskazanych przez użytkowników trendów, z którym nieco bym polemizowała. Takie geometryczne wzory robiłam w pokoju dziecięcym w 2016 roku: LETNI POKÓJ DZIECIĘCY #4: JAK ZROBIĆ ŚCIANĘ W TRÓJKĄTY?. Uważam, ze tego typu geometryczne wzory trącą już nieco myszką, ale za to multikolor, o którym wspominałam podczas opisywania trendów kolorystycznych MEDIOLAN: TRENDY KOLORYSTYCZNE 2018/2019, to jest dokładnie to czego potrzebuje współczesne wnętrze. Dlatego wskazane powyżej geometryczne wzory uważam raczej jako umiejętny sposób łączenia kolorów, niekoniecznie kontrastowych i należących do jednej palety barw, np. kolor szałwiowy, pomarańczowy i pastelowy różowy. Zainteresowanie frazą geometric paint wzrosło o +225%

via realhomes.com

5. PUSZKI

Puszki, jako dekoracja we wnętrzach w stylu vintage zyskały wzrost wyszukiwań o +563% (Tin interiors) w porównaniu z zeszłym rokiem. Czas zacząć kolekcjonować stare puszki!

via apartmenttherapy.com

6. KAKTUSY RZĄDZĄ

Kaktusy rządzą na Pinterest! Aranżacje z kaktusami odnotowały w 2019 roku wzrost o +235%! To dobra wiadomość dla tych, którzy potrafią zasuszyć każdą roślinę!

https://www.instagram.com/p/BtnA3Gugwov/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1o8k88cplu0bb

7. WERTYKALNE OGRODY

To akurat dla mnie żadna nowość! W polskich wnętrzach użytkowych, w biurach, zielone ściany są popularne już od kilku lat. To ciekawe, ze akurat wertykalne ogrody zyskały na Pinterest taką popularność – +287%.

via casavogue.globo.com

8. MALOWANIE PŁYTEK PODŁOGOWYCH

A to niespodzianka! Okazuje się, że malując swoją podłogę w łazience wyprzedziłam trendy – PROJEKT ŁAZIENKA #4: RĘCZNIE MALOWANA PODŁOGA! Painted floor tiles odnotowało największy wzrost w w porównaniu z zeszłym rokiem o aż +1276%! 

9. ODWAŻNE TAPETY

Bold wallpapers (+401%), to odważne tapety, jakich na pewno nie przegapimy we wnętrzu! Po znanych nam dobrze tropikalnych wzorach, dużych kwiatach na ciemnym tle, teraz przyszła pora na jeszcze odważniejsze wzory, na przykład ciemny, ale wyrazisty las. Podoba Wam się? Ja jestem oczarowana!

Forest Wallpaper – Botanical Botanica Collection – Cole & Son
via turbulences-deco.fr

10. BASENY ECO-FRIENDLY

Basen eko – friendly to nic innego jak staw kąpielowy! Stawy kąpielowe oczyszczane naturalnie to połączenie stawu i basenu, oferujące kąpiel w czystej wodzie w otoczeniu roślin, żab i traszek. W przeciwieństwie do basenów kąpielowych nie używa się w nich chloru zabijającego wodne życie. 

http://ladnydom.pl
https://www.instagram.com/p/kUcBFpHbrd/

I co sądzicie o tegorocznych trendach? Ja jestem zainspirowana! Szczególnie zainteresowały mnie tematy stawu do ką pieli oraz naturalnego paleniska w ogrodzie! A Wam co wpadło w oko?

Gorąco zapraszam Was na mój Pinterest, gdzie staram się inspirować Was pięknymi zdjęciami oraz poszukuję pomysłów na aranżację Starego domu ?

Related Posts

Leave a Comment